Jak provést let vzad se správnou formou

By | September 12, 2023

LStejně jako samotný Achilles má mnoho z nás při zvedání závaží slabiny, které snižují účinnost našich pohybů a vystavují nás riziku zranění. „U jakéhokoli typu silového tréninku byste se měli zaměřit na pozici, zarovnání a poté na pohyb,“ říká Nicole Uribarri, programová ředitelka a zakládající trenérka Bande. Jedním z těchto cvičení, se kterým lidé podle ní bojují, je let vzad. “Zpětné mouchy jsou skvělé cvičení pro posílení zádových svalů, zlepšení držení těla a prodloužení a otevření hrudních svalů,” říká Uribarri. “Bohužel mnoho z nás provádí toto cvičení nesprávně.”

A znovu opakuji (protože tato část je důležitá), nevhodná forma nejen zvyšuje vaše riziko zranění, ale také vám brání správně trénovat svaly a posilovat. Tento týden v epizodě seriálu Well+Good’s YouTube Správná cestaUribarri rozebírá tři běžné chyby, které lidé dělají při létání pozpátku. Poté předvede, jak to udělat správně. Zde je to, co byste měli vědět.

Nejčastější chyby při letu vzad

1. Ramena jsou dopředu: Uribarri říká, že vidí spoustu lidí, kteří tahají ramena dopředu do krku, což neaktivuje zádové svaly.

2. Příliš rychlá jízda: Další častou chybou, kterou vidí, je, že se lidé snaží dělat opakování rychle. Pokud se zaměříte na to, že si nespěcháte a pokusíte se aktivovat zádové svaly, často se vám povede lépe aktivovat svaly, které obklopují páteř. Z dlouhodobého hlediska to může posílit vaše záda a zlepšit držení těla, říká.

3. Závaží jsou příliš těžká: „Další chybou, kterou vidím, je, že lidé příliš často nabírají těžké váhy [they] „Zkuste se spolehnout na hybnost, abyste váhu dostali zpět,“ říká Uribarri. Místo toho navrhuje použít nižší váhu, která vám ve skutečnosti umožní aktivovat zádové svaly a zlepšit vaši sílu.

Nyní, když znáte varovné signály nesprávné techniky, podívejte se na video, kde se dozvíte, jak správně provést zpětný let.

OH, ahoj! Vypadáte jako někdo, kdo miluje cvičení zdarma, slevy na špičkové wellness značky a exkluzivní obsah Well+Good. Připojte se k Well+, naší online komunitě wellness insiderů, a okamžitě odemkněte své odměny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *