Jak recyklovat staré oblečení bez potřeby šicího stroje

By | September 18, 2023

AČím dále se vzdalujeme rychlé módě, tím populárnější se stává nákup ekologických věcí nebo věcí z druhé ruky. A ano, můžete si koupit tašky vyrobené z udržitelných materiálů, jako je juta a semišové boty barvené zeleninou. Ale nejlevnější a nejudržitelnější možností je vdechnout novou lásku oblečení, které již vlastníte. Namísto vyhazování džínů s dírami nebo svetříků s kuličkami jim dopřejte sladké a jednoduché osvěžení.

Remade in Brooklyn, remaker space ve Williamsburgu, Brooklyn, je celý o upcyklaci. Na jejích akcích se můžete naučit, jak opravit, lemovat a předělat své oblečení – jako jsem to udělal já během sezení s Adriene Booth, dobrovolnicí Remade v Brooklynu. Pomohla mi olemovat a přidat delší rozparek k sukni, kterou jsem nikdy nenosila, protože nikdy nebyla tak akorát. Teď, když jsme všichni doma, jaký je lepší čas postarat se o své staré oblečení? Booth, švadlena a řemeslník, který recykluje použité blejzry na svém webu Maybe is Now, níže sdílí své nejjednodušší tipy.

5 snadných upgradů pro recyklaci starého oblečení bez šicího stroje

1. Přešijte nebo vyměňte knoflíky.

Vše, co potřebujete, je jehla a nit. Nalezení knoflíků, které se vám líbí, vám může pomoci vylepšit starou halenku, která údajně vypadá zastarale. „Při výměně knoflíků můžete použít knoflíky odpovídající velikosti z jiného oděvu nebo si zakoupit speciální knoflíky v obchodech se šicími potřebami,“ říká Booth. Dává přednost obchodům se šicími potřebami, jako jsou ty v newyorské Garment District, před velkými řemeslnými obchody, protože mají mnohem lepší výběr. Nakupujte online nebo zavolejte do místního obchodu, abyste zjistili, zda nabízejí dopravu a platbu po telefonu.

2. Opravte nebo ucpejte otvory.

„Roztržky na džínách a kalhotách lze snadno opravit nažehlovacími záplatami,“ říká Booth. Možnosti jako Loops & Threads Assorted Denim Patches (4 $) nabízejí spoustu možností. “Vyberte náplast, která je mnohem větší než roztržení a má podobnou barvu jako oděv,” říká. „Postupujte podle pokynů výrobce a přežehlete záplatu přes natržení zevnitř.“ Můžete se s ní také pobavit a ručně přišít kontrastní záplatu látky pro velmi stylový vzhled Free People nebo novou záplatu, jako je tato Připevněte kaktusovou záplatu (8 $) na vnější stranu oděvu.

3. Sundejte rukávy a límec.

Jak se počasí otepluje, podívejte se znovu na některá ze svých starých triček a začněte stříhat! “Na tričkách to funguje opravdu dobře, protože látka se trochu sroluje a netřepí se,” říká Booth. Pečlivě si krejčovskou křídou (6 $) označte, kde chcete řezat. Pomocí velmi ostrých a čistých nůžek stříhejte pomalu a opatrně. („Vždycky můžete odstřihnout víc, ale nemůžete ustřihnout to, co jste už odstřihli,“ poznamenává Booth.) To je skvělé pro trička s nevratnými skvrnami nebo příliš těsnými rukávy.

4. Použijte svetrový holicí strojek

Nic není otravnější než svetr plný prášků. Pokud jste se jako já někdy pokoušeli sundat je všechny po jednom, nuda vás donutí to vzdát a svetr vyhodit do koše. Ukázalo se, že na to existuje nástroj. “Pořiďte si holicí strojek, abyste odstranili pilulky ze svetrů a jiných vlněných věcí,” říká Booth. “Existují manuální, elektrické a bateriové modely.” Tento Conair Fabric Defuzzer (12 $) je napájen baterií a má tři Nastavení pro změnu hloubky holení pro různé typy látek a odnímatelný lapač žmolků.

5. Staré skvrny odstraňte saponátem na nádobí

Podle Bootha můžete skvrny na oblečení před praním ošetřit, abyste odstranili starší skvrny a mastné skvrny. “Vždy vyzkoušejte mýdlo na skryté části látky, abyste se ujistili, že nevybledne,” říká. A s tím máte oděv, který je nejen jako nový, ale skutečně lepší.

Jak si upravit šaty Outdoor Voices na zimu. Tyto super roztomilé legíny vyrobené udržitelně stojí pouhých 25 dolarů.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *