Jak snášejí cestování

By | October 10, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si vsadíte, že si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Myslím, že se všichni shodneme na tom, že cestování je fyzicky náročné. Normálně po dlouhém letu cítím celé tělo mimo. Kvůli nedostatečnému oběhu a celkovému pohybu a také hroznému spánku obvykle odcházím s několika nevítanými suvenýry, když vystupuji z letadla: oteklé kotníky, bolavé nohy a neklidné nohy. Ale nedávno jsem měl na sobě Bombas’ Everyday Compression Socks (28 $) na mezinárodním letu a dorazil jsem do cíle skutečně…čerstvý.

Už mám vyzkoušený pár kotníkových ponožek Bombas pro trailové běhání, ale abych byl upřímný, váhal jsem, jestli kompresní ponožky vyzkoušet; Všechno se zdá být po kolena mnoho obal. Ale po zkušenostech s výhodami možná změním styl cestování.

Každodenní kompresní ponožky Bombas – 28,00 USD

Výška: Kotník a kolena vysoko
Velikosti: Malé, střední i velké
Barvy: 6

  • Měkký, příjemný materiál
  • Látka je dostatečně tenká, aby se vešla pod kalhoty
  • Podpůrná oblouková kolébka
  • Střední komprese pro pohodlné, ale ne příliš těsné nošení
  • Skvělá mise značky darovat pár ponožek za každý zakoupený pár

Kompresní ponožky Bombas Performance – 36,00 $

Výška: Kotníky, posádka a kolena vysoko
Velikosti: Malé, střední i velké
Barvy: 3

  • Měkký, příjemný materiál
  • Podpůrná oblouková kolébka
  • Zůstanou na místě a nespadnou
  • Skvělá mise značky darovat pár ponožek za každý zakoupený pár
  • Těžko se nasazuje (ale myslím, že se to dá očekávat)

Co jsou kompresní punčochy?

Kompresní ponožky jsou speciální ponožky, které vyvíjejí jemný tlak na vaše chodidla, kotníky a bérce (v závislosti na vaší výšce). Jsou “užitečné při cestování nebo dlouhém sezení tím, že zvyšují průtok krve a snižují otoky v dolních končetinách,” vysvětluje Sandy Baird, DC, chiropraktik v Oaklandu v Kalifornii, který primárně léčí běžce při poranění nohou, kotníků a kolen. .

“Ne všechny kompresní punčochy jsou stejné,” říká Dr. Baird vysvětluje, že množství komprese je rozděleno do číselných rozsahů. Nejnižší hranice je kolem 15-20 mmHg – hodnota ponožek Everyday od Bombas. Sofistikovanější ponožky mají vyšší rozsah: 20-30 mmHg, hodnocení výkonnostních ponožek Bombas. Navíc vstupujete do „lékařské“ oblasti a měli byste se poradit se svým lékařem, než se pokusíte o takovou kompresi. Pro běžnou populaci je optimální hladina 20-30 mmHg, říká Dr. Baird, ačkoli dallaský chirurg nohou a kotníků Nam Tran, DPT, doporučuje “začít na nejnižší hodnotě a zvyšovat kompresi, jak je tolerováno.”

Aby mi pomohl začít ve světě kompresních ponožek, objednal jsem si několik produktů: pár pro každodenní komprese, pár s vysokým výkonem na kolena a pár s cíleným výkonem (velikost posádky).

Jak kompresní ponožky Bombas vydrží cestování

Před mým dlouhým dnem cestování (včetně téměř 12 hodin letu ze Salt Lake City do Itálie) jsem si oblékl své klasické bílomodré ponožky Bombas Everyday. Když jsem si je poprvé oblékl, nabízely sotva znatelnou kompresi, což je pro mě lepší, zvláště když jsem věděl, že je budu mít na sobě celé hodiny. Jsou dost tenké, takže dobře padnou pod volné džíny, které jsem měla na sobě. Nevýhoda? Mám tendenci se přehřívat na vlhkých, přeplněných letech, takže jsem to začal cítit v časných ranních hodinách.

Detailní záběr nohou v kompresních ponožkách Bombas Everyday a batohu
Foto: Autor

Přesto jsem byl nadšený z toho, jak se moje tělo cítí. Celý život trpím takzvanou „bolestí nohou“ a často musím užívat ibuprofen, abych zmírnil nepohodlí. Na místo určení proto většinou dorážím neklidný a s bolestmi lýtek. Ale ne ten den – vstoupil jsem na benátské letiště uvolněný a připravený překonat svůj hrozící jet lag.

Jak se cítí během tréninku

Běh má daleko k mé oblíbené činnosti. Pokud tedy mohu něco udělat, abych to svému tělu ulehčil, jsem tu pro to. “Jednou výhodou, kterou si mnoho lidí neuvědomuje, je, že kompresní ponožky mohou tlumit svalové vibrace, ke kterým dochází při běhu,” říká Dr. Baird. “To může snížit svalovou únavu a zmírnit bolest svalů po cvičení.”

Detail nohou v kompresních ponožkách a teniskách Bombas Performance
Foto: Autor

Tak jsem se samozřejmě chtěl přesvědčit na vlastní oči a vzal jsem si výkonnostní ponožky Bombas s sebou na silniční běh. Tyto ponožky mají vyšší kompresní poměr a jakmile jsem si je oblékl, začaly mě brnět. Měla jsem ho na sobě párkrát, než jsem si zvykla na ten pocit: celou nohu mám jako v manžetě na měření krevního tlaku, zvláště kolem přední části chodidla, kotníku a horní části lýtka.

I když stále cítím obrovskou úlevu pokaždé, když si je sundám, moje nohy mi druhý den poděkují, když moje přetrvávající bolest lýtka tiše zmizela. Ale nejpůsobivější je, že moje nohy byly bez bolesti ráno poté, co jsem si nazul nové boty na 10-kilometrovou procházku městem (a ano, to se pro mě počítá jako cvičení).

Závěr: Zdá se, že mám novou položku, kterou nutně potřebuji zabalit.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *