Jak *správně* čistit sportovní oblečení

By | September 16, 2023

APokud jste se pro začátek ještě dostatečně nevypotili, běžte si v tomhle počasí zaběhat a po skončení budete vypadat, jako byste si zaplavali. I když na zpocení není nic špatného – koneckonců jde o to, jak vaše tělo uvolňuje teplo, aby se samo ochladilo – letní měsíce mohou na vašem oblíbeném cvičebním oblečení zcela pokazit. Perma vůně je skutečná, lidi. Zeptejte se mých úplně nových cyklistických šortek.

Protože typické čisticí prostředky mají pouze omezený účinek na čištění vašeho sportovního oblečení – a eliminaci zápachu spojeného s terénem! – expertka na úklid Diane Regalbuto, majitelka Betty Likes to Clean, má v rukávu pár triků, které mohou pomoci. A je to expertka v oboru, uklízela pro známé sportovce – nejzpocenější lidi v okolí. Než se však pustíte do praní oblečení, je pár věcí, které byste měli mít na paměti.„Do koše na prádlo nedávejte mokré nebo špinavé oblečení. Pokud to uděláte, mohou se nahromadit bakterie a vytvořit ještě více zápachu. Pokud je nemůžete hned umýt, někde je pověste, aby mohly uschnout na vzduchu,“ říká. „Jakmile je vyperete, nezapomeňte je vyprat naruby a nejprve je namočit. A nepoužívejte aviváž.”

Připraveni k mytí? Zde jsou Regalbutovy oblíbené věci, které si obléká, když se potýká s obzvláště propoceným oblečením do tělocvičny.

Jak čistit oblečení do tělocvičny podle odborníka

1. Použijte jedlou sodu

Regalbuto říká, že přidání jedlé sody (8 $ za 2, amazon.com) do vašeho prádla udělá zázraky při čištění a deodoraci vašeho oblečení do tělocvičny. Stačí půl šálku na náplň a vaše oblečení bude svěžejší než kdy jindy.

2. Přidejte bílý ocet

Stejně jako jedlá soda může bílý ocet (8 dolarů, amazon.com) udržet vaše oblečení do tělocvičny svěží a čisté. „Má to magický nádech,“ říká Regalbuto. „Přidejte k prádlu 6 až 8 uncí.“ Je tak silný, že dokáže snadno odstranit některé z nejsilnějších pachů, které vaše tělo produkuje.

3. Používejte esenciální oleje

Aby vaše oblečení vonělo extra svěže, přidejte do prádla nějaké esenciální oleje. „Tea tree oil (6 $, amazon.com) – pár kapek vody s půl šálkem octa – je vynikající recept na páchnoucí prádlo. Je to čistící směs,“ říká Regalbuto. “Mezi další esenciální oleje, které doporučuji, patří levandule, pomeranč, borovice a eukalyptus (7 dolarů, amazon.com).”

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *