Jak udržujete bílé tenisky bílé? Kupte si *tento* styl

By | September 19, 2023

WPokud si kupujete pár bílých tenisek, je to proto, že milujete, co s outfitem dokážou udělat ostré bílé boty. Ale vy víte, k čemu se hlásíte. Brzy a někdy dokonce mnohem dříve, než byste si přáli, budou tyto tenisky skořápkou toho, čím byly kdysi. Méně nenuceně sportovní a elegantní, spíše jako to, co nosíte na cestě na akci, s odpovídajícími botami v tašce.

Jsem to jen já, nebo se některé boty zašpiní rychleji? Vincent Rao Jr. z Vince’s Village Cobbler, opravny obuvi v Soho, říká, že je to pravda.

“Všiml jsem si, že moje kožené tenisky zůstávají mnohem čistší než moje látkové tenisky,” říká Rao. „Jakmile se látky obarví, je velmi obtížné je malovat a obtížně se čistí. Kůže je mnohem odolnější, a pokud se někdy opotřebuje nebo poškodí, je velmi snadné ji opravit.“

Když hledáte bílé kožené tenisky, Rao doporučuje vyhnout se lakované kůži a semišu, protože tyto dva jsou nejzranitelnější. „Je extrémně obtížné je čistit a jsou náchylné k poškození,“ říká. Zvolte pravou telecí kůži, která je podle nás nejodolnější.

Pokud jste v trendu robustních tenisek, máte štěstí, protože podle Rao dělají tlustší podrážky velký rozdíl. „Čím výše je svršek boty od země, tím jste bezpečnější,“ říká.

Sníh, sůl a voda jsou nepřáteli bílých tenisek. Proto je v zimě uschovejte. Nicméně říká, že řešení odolné proti povětrnostním vlivům je může pomoci chránit před menšími úniky.

“Pokud si to chcete nechat [your white sneakers] Vyčistěte je a nikdy je neznečišťujte. Jen je mějte v krabici a mějte je ve skříni,“ říká. „Jakmile to začneš nosit, tak se to prostě zašpiní a bude to opotřebované.“ Dá se to prostě očekávat, zvlášť u bílé tenisky.

Dobře, víme, že to nemáme dělat, ale tyhle bílé zimní tenisky jsou prostě příliš dobré na to, abychom si je šetřili na jaro. Když se nevyhnutelně zašpiní, vyzkoušejte tento hack s jedlou sodou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *