Jak upéct chleba v pekárně Lékué

By | October 30, 2023

FOlks, teď už víš, že my ne Je zde povinnost vrátného – proto vám představujeme zdaleka nejjednodušší (a nejčistší) způsob pečení chleba: pekárna Lékué, vysokoteplotní pekáč na chléb vašich snů.

Jste připraveni na to, aby vám to vypálilo? Tento důmyslný vynález umožnil vážit, hníst, A Pečte svůj domácí chléb v jedné (ano, jedné!) jediné nádobě. Pokud toto není definice génia, nejsem si jistý, co to je. Níže se ponoříme do detailů tohoto jedinečného vynálezu a představíme vám rychlý a extrémně snadný recept, díky kterému připravíte várku dušeného a měkkého chleba z jedné mísy během několika minut, bez špinavého nádobí. zapojený. mdloba.

Silikonová pekárna Lékué

Španělská společnost Lékué je známá jedinečnými, dobře navrženými produkty, gadgety a náčiním, které nabízejí chytrá řešení problémů – a silikonová pekárna, která se na Amazonu prodává za 28 dolarů, je zatím jedním z našich oblíbených.

Pár drobností: Lehká, kompaktní silikonová mísa je vhodná do trouby, mikrovlnné trouby, myčky na nádobí a chladničky a vydrží teploty až 428 °F nebo -76 °F. Má kapacitu 20 uncí (600 mililitrů); Je 11 palců dlouhý, 9 palců široký a 5 palců vysoký. Mísa je vybavena horní rukojetí, která udržuje nádobu zavřenou, což usnadňuje manipulaci a tvarování obsahu. Každá nádoba je navíc vyrobena z vysoce kvalitního potravinářského platinového silikonu a je dodávána s 10letou zárukou.

Jak upéct chleba v misce

Dost záludných specifikací – pojďme se bavit o chlebu. Jak již bylo zmíněno, pekárna na silikonový chléb Lékué vám umožní upéct bochník napařujícího se měkkého chleba v několika krocích (a ano, pouze v jedné misce) – stejně jako @coocoocooking v tomto videu TikTok. Jakmile shromáždíte své obvyklé základní ingredience na pečení chleba (např. mouku, droždí, sůl, cukr, olivový olej a vodu), můžete se rovnou pustit do práce.

@coocoocooking Čerstvě upečený chléb 🥖 #tiktokcooks #coocoocooking #lekue #pečení #chléb #pařený ♬ Rozpustit – Absofacto & NITESHIFT

V silikonové misce začněte míchat ingredience (droždí aktivujte před přidáním do těsta), poté vše promíchejte stěrkou – i ruce vám vystačí na minimální úklid.

Geniální vlastnost? Mísa se složí a je zajištěna rukojetí na horní straně, díky čemuž je dokonalou (zakrytou) nádobou na kynutí těsta. Navíc, protože je pekárna Lékué vyrobena ze silikonu, těsto se na okrajích lepí jen minimálně – a pokud ano, můžete s mísou snadno manipulovat tak, že ji složíte dovnitř, abyste zajistili, že se zbývající kousky přilepí zpět na kouli těsta.

Jakmile těsto zdvojnásobí svůj objem, měli byste znovu otevřít pekárnu a těsto vytvarovat rukama. Začněte odtahováním těsta od okrajů a směrem ke středu mísy, dokud nevytvoří dlouhý oválný bochník. Poté nechte těsto kynout podruhé, než ho pečete v troubě necelou hodinu.

Výsledkem je nádherný zapařený chléb, který můžete ozdobit některými z vašich oblíbených polev, jako je teplé a uklidňující jablečné máslo. Podepsat. Nás. Vysoký.

Jednoduchý recept na domácí chléb v jedné misce

Udělá 1 bochník

Ingredience
3 hrnky chlebové mouky
1 lžička. Sůl
3 lžičky čerstvé droždí
1 šálek vody
1 lžička. Cukr
1 lžička. olivový olej

1. V silikonové pekárně Lékué smíchejte mouku a sůl.
2. V samostatné misce smíchejte čerstvé droždí a vodu. Míchejte, dokud se úplně nerozpustí. Poté přidejte cukr a promíchejte.
3. Uprostřed mísy pekárny udělejte malou jamku a pomalu přidávejte směs droždí. Poté ingredience opatrně promíchejte silikonovou stěrkou (nebo rukama). Poté do těsta přidejte olivový olej a rukama ho jemně prohněťte, dokud se zcela nezapracuje.
4. Poté zavřete mísu pekárny víkem a nechte těsto vykynout.
5. Jakmile těsto zdvojnásobí svůj objem, otevřete mísu pekárny, rukama těsto jemně stáhněte od okrajů směrem ke středu a vytvarujte z těsta oválnou kouli. Mísu pekárny opět uzavřete a nechte 30 minut odpočívat. Mezitím si předehřejte troubu na 400 °F.
6. Jakmile je těsto odpočinuté, pečte ho v troubě (se zavřenou nádobou) 40 minut nebo dozlatova. Chléb opatrně vyjmeme z mísy a nakrájíme na plátky.

Další? Jednoduchý a útulný recept na banánový chléb:Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *