Jak vypadá cvičení Forma Pilates

By | September 10, 2023

SNěkdy může být zklamáním nahlédnout do barů, restaurací a kluboven, kde musíte skákat skrz obruče, když už je zažijete. Ale exkluzivita Forma Pilates, studia Pilates se sídlem v Los Angeles a New Yorku, které provozuje Liana Levi a které vyžaduje doporučení od současného klienta k účasti na IRL, může ve skutečnosti stát za námahu.

Úplné odhalení, byl jsem mezi šťastlivci z médií, kteří se zúčastnili nedávné akce kosmetické značky EVA-NYC na uvedení dvou nových masek na vlasy, Mane Magic a Lift Off, kde nás Levi provedl řadou cvičení. Takže jsem nemusel přeskakovat uvedené překážky. To znamená, že pokud někdo, kdo to čte, má odkazové spojení Forma, LMK.

Mezi ty, kteří navštěvují Forma pro Leviho tréninky, patří Hailey Bieber, Bella Hadid a Kendall Jenner, abychom jmenovali jen několik hvězdných klientů. Tři studia Forma v Los Angeles omezují výuku na dva až čtyři studenty a účtují 100 USD za osobu. V New Yorku je to osm studentů za 75 dolarů za každého. (FWIW, máte přístup k online členství bez doporučení za 49,99 $ měsíčně.)

Vzhledem k tomu, že jsem osobně studiové kurzy nezažil, nemohu s jistotou říci, co se děje za zavřenými dveřmi, abych si udržel tak špičkovou klientelu. Zdá se však, že naprostá obtížnost vstupu a záhada, jak se dostat na seznam hostů, jsou důvodem, proč tento druh exkluzivního fitness stylu funguje v době, kdy se většina ostatních fitness center snaží stát více zahrnuta. Zatímco Levi’s pravidlo pouze schvalování mohlo být zavedeno jako preventivní opatření proti pandemii, toto pouze elitní VIP na další úrovni vyvolalo velké intriky.

Jak vypadá tento exkluzivní trénink

Nedávno jsem se vrátila k Pilates po několika letech, kdy jsem se věnovala pouze silovému cvičení ve split stylu, a jsem tak ráda, že jsem obnovila vztah. Cvičím primárně s Reformerem, který je podle mě dokonalým doplňkem intenzivních tréninkových dnů, protože nabízí příležitost zaměřit se na pomalý a kontrolovaný trénink odporu, strečink a hlubokou aktivaci jádra.

Ale i když jsem byl obeznámen s tréninkovou metodou, už po pár minutách do Levi’s class jsem si všiml, že se mi chvějí svaly.

Učitelka celebrit se představila a vysvětlila, že 20minutové sezení bude rozděleno do čtyř mini-cvičení, každé po pěti minutách. Zatímco ti, kteří navštěvují hodiny Forma ve studiu, obvykle používají reformátor, toto cvičení probíhalo výhradně na podložce.

Nejprve to byla série věnovaná základní práci – základ každé rutiny Pilates. Leviho pohyby mi rychle zafungovaly břišní svaly, ale ujistila se, že také zapracuje šikmé svaly, což je to, co odlišuje Pilates od mnoha jiných cvičení podle mých zkušeností: Očekávají, že zasáhnete jádro ze všech úhlů. Jsem také rád, že mohu tuto první sérii uzavřít sérií cviků, které se zaměřují na drobné pohyby k posílení pánevního dna, které může být často zapomenutým prvkem vašeho jádra.

Dále jsme se zaměřili na glutes s několika variacemi cvičení, jako jsou požární hydranty, véčka a glute kickbacks. Ach, a jak jsem mohl zapomenout na sadu hýžďových můstků (včetně cvičení na jedné noze a pulsu), která jako by trvala navždy? Vyznavači pilates, a rozhodně Levi, vědí, že silné hýžďové svaly jsou pevným základem pro mnoho dalších pohybů, které ve třídě děláte – nemluvě o životě.

Poté jsme se přesunuli nahoru po těle, abychom procvičili paže, ramena a záda. To, co můžete stihnout za pět minut – upřímně, kolik kliků zvládnete za pět minut – je překvapivě hodně. Vzhledem k tomu, že jsme neměli žádné vybavení, Levi byl kreativní s reverzními prkny, tricepsovými dipy, klikacími variacemi a dalšími. Na konci této části byl můj trup toast.

Nakonec došlo na trochu kardio vyhoření, abyste si celou rutinu vzali domů. V nabídce byly Horolezci, Ptačí psi, Šikmé kliky a Plank Pikes. Poté, co jsem dělal tolik mikropohybů, mi připadalo jako pěkná rovnováha trénovat své tělo s trochu větší volností pohybu. Ale nenechte se mýlit: ke konci jsem byl bez dechu.

Připomínám, že lekce Pilates je náročná AF

Častou mylnou představou o Pilates je, že je to „snadné“ nebo není náročné cvičení. Jistě, některé lekce se zaměřují více na protahování než jiné, ale většina lekcí Pilates, které jsem absolvoval, včetně hodin v Levi’s, jsou náročné AF. S menšími, kontrolovanými pohyby není velký prostor pro chyby, pokud jde o formu. Musíte zůstat soustředění a ve svém těle (ne v hlavě), abyste se dostali přes tyto dlouhé věty.

A Levi udělala parádu svou schopností udělat něco, co by se mohlo na první pohled zdát snadné, po tisíci opakováních vypadat jako smrt (tedy úplná svalová únava). Levi popsala své cvičení jako „atletický pilates“ a zdá se, že toho dosahuje především prostřednictvím zdánlivě nekonečných opakování. I když nemohu říci, že v dohledné době získám přístup do studia pro celebrity, vím, že absolvování intenzivní a rychlé hodiny Levi jen dále upevnilo mou lásku k pilates.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *