Jak vyrobit bramborové lupínky do mikrovlnné trouby: recept, tipy

By | September 10, 2023

Waiiiit minutu. Jako někdo, kdo celé své dětství vyměňoval plátky jablek, které si její matka zabalila do krabičky na oběd, za bramborové lupínky z Cape Cod spolužáka, se ve škole naučila, jak vyrobit misku bramborových lupínků. mikrovlnná trouba (!) bez smažení je BFD. Bramborové lupínky jsou moje absolutně nejoblíbenější svačina a cesta k mému srdci.

Jaký je tedy trik, aby domácí brambůrky chutnaly ještě lépe než jejich (poloprázdná) párty taška? Podobně jako tomu, co jsem se naučil na kuchařské škole, se to všechno scvrkává na techniku ​​(slovní hříčka). Ve skutečnosti lze brambory vařit mnoha různými způsoby – například šťouchané, pečené nebo šťouchané. Tento dvousložkový recept na bramborové lupínky je však v celé své kráse jednoduchost. S pouhými nakrájenými plátky brambor (díky, kráječ na mandolínu) a trochou elektromagnetické vědy (ahoj, mikrovlnná trouba), budete na cestě k tomu, abyste si mohli vychutnat domácí bramborové lupínky.

Jak vyrobit domácí bramborové lupínky v mikrovlnné troubě

Podle nedávného příspěvku na Instagramu od @itsvegansis je výroba domácích (bez oleje) bramborových lupínků nadmíru snadná. Vše, co potřebujete, jsou na tenké plátky nakrájené brambory a mikrovlnná trouba. Na první pohled to samozřejmě může znít příliš dobře, než aby to byla pravda – ale buďte si jisti: se správnými kuchařskými nástroji a technikami jsou křupavé bramborové lupínky pro vlastní potřebu více než možné.

Nejprve se chcete ujistit, že jsou vaše brambory nakrájené na tenké plátky. Abyste toho dosáhli, důrazně doporučujeme investovat do kráječe na mandolínu. (I když se s nimi musí zacházet s extrémní opatrností, protože jsou velmi ostré, mohu vám říci z vlastní zkušenosti.)

Dobrou zprávou je, že na Amazonu je obrovský výběr a obvykle jsou docela dostupné. Mám kompaktní a lehkou mandolínu v japonském stylu, která se prodává za necelých 30 dolarů – je to jednoduché, ale svou práci zvládne. Once For All také vyrábí kráječ zeleniny 5 v 1 s nálevkou na jídlo a bezpečnostním krytem, ​​aby se vaše prsty nedostaly do cesty – prodává se za 42 dolarů a je nejlepší pro začátečníky. Kráječ OXO Good Grips V-Blade Mandoline Slicer je vybaven protiskluzovými nožičkami pro další bezpečnostní opatření a prodává se za 45 USD.

Jakmile budete mít svou mandolínu podle výběru a budete připraveni na rock and roll, mějte připravenou misku s filtrovanou vodou a kostkami ledu a ujistěte se, že jsou vaše brambory pěkné a čisté. Poté vezměte připravené a sušené brambory a začněte krájet (opakuji: velmi opatrně). Poznámka: Čím tenčí plátek, tím křupavější hranolek – počítejte s osminou palce. Po nakrájení brambor ponořte do misky s ledovou vodou asi na pět minut, abyste odstranili přebytečný škrob.

Nyní přichází ta zábavná část: příprava brambor do mikrovlnné trouby, to je poslední krok. Jakmile se brambory asi pět minut namočí, pořádně je osušte a plátky položte na velký talíř vhodný do mikrovlnné trouby vyložený pečicím papírem. Dávejte pozor, aby se žádné kusy nedotýkaly nebo nepřekrývaly. Nakonec budoucí chipsy posypte trochou soli (nebo kořením dle vašeho výběru) a brambory vložte do mikrovlnné trouby do křupava – asi pět až sedm minut, v závislosti na mikrovlnné troubě a tloušťce vašeho řezu. Poznámka: Možná budete muset pracovat v dávkách, protože malý prostor mikrovlnné trouby může omezit přípravu.

Jakmile jsou uvařeny k dokonalosti, budete ohromeni konečným výsledkem: lahodné, křupavé, křupavé domácí chipsy, které lze několik dní skladovat ve vzduchotěsné nádobě – i když toho může být obtížné dosáhnout. Nejlépe (a nejkřupavější) však chutnají při okamžitém podávání. Bonusové body: Spárujte to s protizánětlivými omáčkami a máte zápas jako v nebi.

Další lahodné variace chipsů k vyzkoušení

Ano, bramborové lupínky vyrobené z bílých brambor jsou vynikající – a opravdu dobré pro střeva. Ale rozhodně to nejsou jediné zdravé hlízy na trhu. Pojďme se tedy rychle podívat na četné výhody sladkých brambor, které z nich dělají dokonalého kandidáta na výrobu chipsů: Jsou plné vitamínu A, plné vlákniny a draslíku a mohou přispět ke zdraví pokožky. Jo a chutná to zatraceně dobře. Sladké bramborové lupínky, někdo? Naštěstí Jenny Bolle, tvůrce @eatmoreplants.no, byla o krok před námi.

V nedávném příspěvku na Instagramu, který je součástí její série, ve které „vytváří trendy recepty, aby zjistila, zda jsou dobré, abyste je nemuseli připravovat a pak zjistili, že jsou na hovno,“ Bolle vyměnil obyčejné bílé brambory za sladké brambory. a rychle objevit mikrovlnné čipy rozhodně stojí za humbuk. Promiň, popcorn. Používá stejnou techniku ​​jako @itsvegansis; Přidá však kapku olivového oleje a několik dalších koření, včetně papriky, česnekového prášku a cibulového prášku, a jako hlavní složku se rozhodne pro sladké brambory (Obvi). Netřeba dodávat, že to byl ohromující úspěch a prošel „testem potravinových trendů, který stojí za humbuk“ na výbornou.

RD vysvětluje, proč brambory *jsou* zdravé:Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *