Jak vyrobit lávový dort v pomalém sporáku bohatý na probiotika

By | September 24, 2023

FVše je oficiálně zde, což může znamenat jediné: útulná polévka a vše s dýňovou příchutí je zpět v nabídce. První úkol (jiný než chytit grande skořicovou kávu v místní kavárně)? Vytáhnu a opráším pomalý hrnec Instant Pot Slash, který celý rok trpělivě ležel ve skříni a čekal, až zazáří.

Samozřejmě rádi používáme tento praktický spotřebič k přípravě některých z našich nejoblíbenějších receptů na polévky se svetrem, ale to není vše: váš multifunkční hrnec může také péct dezerty.. Jako lávový dort.

@lifewaykefir Měkký, mazlavý a vlhký, náš recept na čokoládový javorový koláč s lávou v pomalém hrnci je #veganským dortem našich snů! Vyrobeno z ovsa Lifeway a pravého kakaového prášku, je to sladká pochoutka, která se snadno vyrábí a je dobrá pro vaše střeva. #LoveYourGuts ♬ originální zvuk – Lifeway Kefir

Tento recept na čokoládový javorový lávový dort v pomalém hrnci, tajně nabitý probiotiky, je připraven přidat do vašeho života trochu sladkosti navíc. Pojďme se rovnou ponořit.

Proč je tento lávový koláč v pomalém hrnci dobrý pro duši i pro střeva

Zdraví střev je něco, o čem zde na W+G mluvíme téměř denně – proto se s nadšením zabýváme zkoumáním nejlepších způsobů, jak podpořit váš střevní mikrobiom bez Jím jen otruby a kysané zelí. Naštěstí s požehnáním mnoha registrovaných dietologů, se kterými spolupracujeme, víme, že je možné si dát svůj probiotický dort a také ho sníst – s pomocí správného receptu. Za tímto účelem tento dort Chocolate Maple Lava Cake kontroluje všechna políčka: Je snadný na přípravu (ahoj, pomalý hrnec), obsahuje probiotika šetrná ke střevům (co se děje, kultivované ovesné mléko), A je přátelský k veganům.

Na rozdíl od většiny tradičních lávových koláčů, které se připravují s obvyklým triem pečení – máslem, vejci a rafinovaným cukrem – tato verze získává svou mazlavou texturu ze své hlavní složky: Lifeway Kultivovaného organického ovesného mléka.

Tento bezmléčný, rostlinný a bezlepkový produkt je vyroben z organického ovsa a obsahuje 10 živých a aktivních veganských probiotických kultur v jedné porci. Navíc jeden šálek tohoto kultivovaného ovesného nápoje obsahuje čtyři gramy bílkovin a dva gramy vlákniny. Stručně řečeno: je to pro vás opravdu dobré, zejména pro vaše střeva.

Kromě kultivovaného ovesného mléka je další hvězdnou složkou tohoto receptu tmavý kakaový prášek, rocková hvězda prodlužující životnost (a kdo by neměl rád čokoládu?). Tato oblíbená základní látka je spojena s bojem proti zánětům a zlepšením nálady díky vysokému obsahu antioxidantů. Milujeme.

Jak upéct dort v pomalém hrnci

Pravděpodobně to, co se nám na receptu nejvíce líbí (kromě jeho lahodné chuti), je naprostý faktor pohodlí. Chcete-li to udělat, stačí dát vše do misky a stisknout start.

Slovo moudré: Aby byl tento dort v pomalém hrnci úspěšný, měli byste vnitřek čistého pomalého hrnce namazat nepřilnavým sprejem dle vašeho výběru (nebo pečicím papírem), jako byste to udělali na běžném starém pekáči. Poté se můžete posadit a relaxovat, zatímco pomalý hrnec vaří bez použití rukou po dobu asi tří hodin.

S ohledem na to, pokud hledáte zbrusu nový pomalý hrnec, který je pro vaši kuchyňskou linku trochu přitažlivější, pak Crock-Pot přidává na svůj seznam dva zcela nové pomalé hrnce (a jsou roztomilé). … ne opravdu), vyjde 24. září. Pozdravte programovatelný pomalý hrnec Crock-Pot s režimem Sous Vide, který je vybaven pohodlnou teplotní sondou (ideální pro pečení!) a ručním pomalým hrncem Crock-Pot Design Series v barvě Ponderosa Green (barva limitované edice, která odráží podzimní vibrace. ). Šťastnou sezónu pečení v pomalém sporáku.

Lifeway lávový dort
Foto: Lifeway

Recept na čokoládový javorový dort s pomalým vařením

Vyrobí 4 až 6 porcí

Ingredience

Na čokoládový javorový dort v pomalém hrnci:
1 šálek celozrnné ovesné mouky nebo ekvivalentu bezlepkové mouky
1/2 šálku neslazeného tmavého kakaového prášku (holandské zpracované kakao; ne běžný kakaový prášek)
1 1/2 lžičky prášku do pečiva
1/4 lžičky mořské soli
1 šálek Lifeway Strawberry Oat Milk
3/4 šálku čistého javorového sirupu
1 lžička čistého vanilkového extraktu
3 lžíce veganských nebo bezmléčných hořkých čokoládových lupínků

Na lávu (pudink nebo polevu):
1/2 šálku více tmavého kakaového prášku (zpracované holandsky; ne běžné kakao na pečení)
3/4 šálku kokosového cukru nebo datlového cukru (nebo nerafinovaného světle hnědého cukru)
1 šálek vroucí horké vody

1. Příprava: Postříkejte 4-6litrový pomalý hrnec nepřilnavým sprejem nebo vložte do hrnce pergamenový papír. Můžete také použít instantní hrnec a nastavit jej na „režim pomalého vaření“ (nepoužívejte režim tlakového vaření). Pokud používáte Instant Pot, tento krok přípravy přeskočte.

2. Na koláč: Smíchejte ovesnou mouku, 1/2 šálku tmavého kakaového prášku, prášek do pečiva a sůl a míchejte, dokud se dobře nespojí. Přidejte Lifeway Oat, čistý javorový sirup a vanilkový extrakt a dobře promíchejte, dokud nevznikne těsto. Tu nalijte do připraveného pomalého hrnce. Navrch posypte veganskou nebo bezmléčnou čokoládu.

3. Dále smíchejte lávové ingredience (pudink nebo polevu): Do střední mísy přidejte 1/2 šálku dalšího tmavého nebo holandsky zpracovaného kakaového prášku a 3/4 šálku kokosového cukru a prosejte, aby se spojily. Zalijte šálkem horké vody a zcela promíchejte. (Ujistěte se, že voda je horká, protože to rozpustí cukr a kakaový prášek na krémovou polevu.) Nalijte to na připravené těsto na koláč v pomalém hrnci, který jste dokončili v kroku 1. Směs bude vypadat velmi vodnatě, ale nebojte se; upeče se do bohatého, vlhkého, koláčového pudinku.

4. Umístěte pomalý hrnec na středně vysokou teplotu a vařte („pečte“) po dobu tří hodin nebo do ztuhnutí. Pokud váš pomalý hrnec nemá střední stupeň, vařte hodinu na vysoký a pak další 2,5 hodiny na nízký. Nebo to vařte na nízké úrovni po dobu 3-3,5 hodiny, pokud chcete. Pokud používáte instantní hrnec, nastavte jej na režim „Pomalé vaření“ a vařte tři hodiny (nepoužívejte funkci tlakového vaření, protože pomalé vaření způsobí, že koláč bude měkký a vlhký).

5. Jakmile je dort hotový a lávový pudink vypadá navrchu rozpuštěný, vypněte teplo, dort vyjměte, vložte do mísy a podávejte s veganskou kokosovou zmrzlinou, veganským kokosovým krémem nebo jinými požadovanými mléčnými výrobky. bezplatné možnosti zmrzliny. (Skvěle chutná i s čerstvými jahodami nebo malinami navrchu.)

Pokud vám zbydou (pokud nějaké máte), nechte dort zcela vychladnout a uložte na 3-4 dny do lednice.

Milovníci čokolády, tyto veganské čokoládové sušenky volají vaše jméno:Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *