Jak zabránit tomu, aby vám menstruační křeče a jiné bolesti zničily život

By | September 17, 2023

Kromě vln deprese a opětovného vzplanutí cystického akné velikosti Mount Everestu na mé bradě je tu jeden spolehlivý znak, který mi říká, že se blíží moje menstruace: nesnesitelná bolest prsou. Asi jednou za měsíc nateču na normální Dolly Parton a moje dvě holčičky mají nesnesitelné bolesti. V každém případě, navzdory historickému vzoru, se ptám: Jsem těhotná? jsem zemřít? Přesto jsem vždy šokován, když odpověď na obě tyto otázky je nevyhnutelně „ne“. Ani těhotná, ani neumírám, znovu potkávám karmínového démona.

Bez ohledu na to, jak dlouho mám menstruaci, a proto bych měl být schopen předvídat tyto opakující se pocity, nakonec si vygooglím stejné obavy, jako bych měl nějakou verzi menstruačních bolestí Hromnice: Jak mohu pomoci menstruačním křečím, proč mě bolí prsa, bolestivé cystické akné, umírám, opláchněte, opakujte.

V tomto bodě stojí za zmínku, že mé osobní příznaky se s postupem cyklu postupně snižují. Pokud však bolesti související s menstruací v průběhu dnů neustupují, může to být příznak základního problému, o kterém byste se měli poradit s lékařem. “To může být známkou problémů, jako je endometrióza, fibroidy nebo syndromy pánevní bolesti,” říká lékařka holistické sexuální medicíny Serena McKenzie, ND a lékařská poradkyně Rory. „Proto je důležité navštívit svého gynekologa, pokud pociťujete bolest. Budou diskutovat o tom, jak se s bolestí vypořádat, a také se ujistili, že nemáte žádné další základní zdravotní potíže.“ Ale pokud jde o nástroje, které vám pomohou potlačit symptomy mizerné bolesti, se kterými se pravidelně setkáváte, máme odborníky znalost.

Jak si pomoci proti menstruačním křečím a bolestem zad

Zatímco některé volně prodejné léky, jako je ibuprofen (Advil) nebo naproxen (Aleve), mohou pomoci zmírnit bolesti v křečích, OB-GYN Stephanie McClellan poznamenává, že naproxen může také pomoci zabránit bolesti na prvním místě. Je však důležité být chytrý ohledně dávkování, říká, a ujistit se se svým lékařem, že užívání těchto léků je pro vás a vaše tělo bezpečné.

Holisticky vzato, klasická termofor by mohla být tím, co vám a vašim bolavým zádům po celý menstruační život chybělo. “Najděte nějakou s měkkým obalem,” navrhuje Dr. McClellan navrhuje optimalizovat schopnost mazlení. “Existuje spousta efektních vyhřívacích podložek, ale láhev s horkou vodou je levná a udrží teplo po dlouhou dobu.”

Výzkum také podporuje použití akupunktury jako intervence k léčbě bolesti zad. Nebo můžete zkusit navštívit praktika moxování, tradiční čínskou medicínu, která může zmírnit menstruační křeče tím, že spálí aromatickou rostlinu přes akupunkturní body. “Moxování je tradiční technika, která zahrnuje zahřátí kondenzované tyčinky moxa, byliny známé také jako pelyněk nebo Artemisia vulgaris, přes spodní část břicha nebo pánve,” říká Elana Weisberg, akupunkturistka z wellness ženské zdravotnické organizace v New Yorku. centrum Tia. “Teplo byliny pomáhá uvolnit hladké svalstvo, reguluje krevní oběh a pomáhá kontrolovat jakékoli děložní kontrakce, které mohou nastat po zákroku.”

A pokud byste raději poslali své SO do obchodu pro rychlé, přírodní léky na křeče a PMS, přidejte hořčík, rybí tuk a vitamín E do nákupního seznamu. Weisberg doporučuje zapít čajem z malinových listů, aby se zklidnily děložní svaly.

Citlivost prsou

Při prvních známkách bolesti prsou budete chtít vklouznout do něčeho pohodlnějšího, než je světlé spodní prádlo, ke kterému já osobně tíhnu. „Noste pohodlnou, podpůrnou podprsenku, která zabrání ‚poskakování‘,“ říká Dr. McClellan. „Sportovní podprsenku nebo měkkou bavlněnou podprsenku a vyhněte se kosticím. Mělo by sedět těsně a bezpečně, ale ne příliš těsně.“

„Noste pohodlnou, podpůrnou podprsenku, která zabrání poskakování. Sportovní podprsenku nebo měkkou bavlněnou podprsenku a vyhněte se kosticím. Chcete, aby seděl těsně a bezpečně, ale ne příliš těsně.“ – Stephanie McClellan, OB/GYN

Navíc říká, že některé potraviny mohou příznaky zhoršit. „Držte se celých, nezpracovaných potravin. Hydratujte a vyhněte se cukru, alkoholu a sodíku, abyste snížili otoky.“

Bolestivé akné

Moje pre-Flo hormony mi obecně zanechávají nepřehlédnutelnou linii cystického akné podél čelisti a super zábavné pupínky zdobící moje ústa. Jak vám řekne každý dermatolog (a vaše matka a paní, která mi kdysi nechala narůst obočí), prvním pravidlem při řešení vyrážek souvisejících s obdobím je nedotýkat se pokožky.

“Bodová aplikace s předpisem nebo volně prodejným gelem nebo krémem na akné je užitečná,” říká dermatolog Tara Rao, MD. “Další příjemnou léčbou je kortizonová injekce (s malým množstvím vysoce zředěného steroidního roztoku) od vašeho dermatologa.”

A pro ošetření zcela zdarma je vždy zmrzlá voda. Na cystické akné je skvělé zabalit kostku ledu do papírové utěrky a přikládat v 10 minutových intervalech a následně přikládat na 10 minut. Dokáže utlumit bolest a okamžitě zmírnit zánět.

Málo energie

“Nízká energie během menstruace je v tradiční čínské medicíně obvykle známkou nedostatku krve a může dokonce znamenat anémii z pohledu západní medicíny,” říká Aimee Raupp, MS, LAc, odbornice na zdraví žen. „Takže obvykle doporučuji potraviny, které posilují krev, jako je zelená listová zelenina, červená řepa, vývar z kostí a červené maso.“ Dejte si také příležitost udělat si čas a odpočinout si. „Odpočívejte a cvičte s nízkou až střední intenzitou. Ve skutečnosti v TCM doporučujeme necvičit v těžkých dnech vaší menstruace,“ dodává.

No, pokud hledáte výmluvu, jak se vyhnout posilovně (i když jiné zprávy tvrdí, že cvičením na menstruaci se ve skutečnosti můžete cítit lépe),… V zásadě se o své tělo dobře starejte tak, že se intuitivně zaměříte na to, co cítíš se dobře.

špatná nálada

Někdy zjišťuji, že moje špatná nálada je tím nejtěžším menstruačním příznakem, který se dá vyřešit. I když si nemyslím, že je to nejhorší způsob, jak přistupovat k životu každou chvíli (zvláště během). v tuto dobu v měsíci), existuje několik metod, které stojí za to vyzkoušet.

“Udržujte hladinu cukru v krvi v rovnováze,” říká Raupp. „Během menstruace můžete snadno zaznamenat skoky a poklesy hladiny cukru v krvi, což často vede ke změnám nálady. Ujistěte se, že jíte snídani plnou bílkovin a zeleniny, jako jsou vejce a špenát, jezte dostatek bílkovin po celý den a vyhněte se dlouhým přestávkám v jídle. Předpokládám, že to dává smysl, že hlad a špatná nálada spolu mohou souviset.

A teď, když mám tipy na léčbu (a předléčení) všech problémů, které moje menstruace přináší, jsem připravena na bitvu příští měsíc. Pojď ke mně, Flo.

Nyní, když lépe rozumíte tomu, jak bojovat s menstruačními křečemi a dalšími příznaky, podívejte se na 411 o dalších problémech Shark Week. Je například bezpečné plavat během menstruace? A 6 nejčastějších otázek o menstruaci, na které odpovídali gynekologové.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *