Jak značky kombinují vůni a zvuk pro smyslovou krásu

By | September 9, 2023

Pro nikoho není novinkou, že život v roce 2023 je především o efektivitě. Potraviny nám dodávají neznámí lidé, přijímáme pracovní hovory z Peletonu a režimy péče o pleť ve 12 krocích ustoupily účinným, víceúčelovým produktům, které zkrátí naše rutiny na polovinu. Vezmeme-li toto vše v úvahu, dává smysl, že my Dělat Když máte čas na sebeobsluhu, chceme, aby se to počítalo.

Naštěstí značky tento sentiment zachytily a našly nové způsoby, jak prodávat a nabízet své nabídky svým (pravděpodobně vystresovaným, unaveným a vyhořelým) zákazníkům. V přeplněném kosmetickém prostoru již nestačí nabízet vysoce kvalitní produkty, což nutí značky přehodnotit více Mohou lidem něco nabídnout. To vedlo k přílivu „smyslových“ kosmetických produktů, které přeměňují každodenní kosmetické postupy na pohlcující wellness zážitky.

„Zapojení smyslů je skvělá strategie pro snížení pocitu boje nebo útěku [that accompanies] Strach,“ říká Alison Stone, LCSW. „Tyto pocity často zůstávají ‚uvězněny‘ v těle, takže chceme hledat somatické způsoby, jak vnést klid a bezpečí do našeho nervového systému.“ Smyslová krása je další způsob, jak můžeme pomocí našich smyslů dostat ven z vaší hlavy a do vaší Tělo – doufejme, že je také dobře hydratované.

Z velké části jsme v posledních letech viděli, že tyto smyslové receptury využívají texturu (jako nový tělový peeling Gommage od Yon-ka) a vůni (jako opalovací krémy inspirované pláží Vacation), aby vnesly pozornost do rutiny lidí. Ale nejnovější generace senzorických produktů na trhu stimuluje zcela nový smysl: zvuk.Je velká šance, že jste pocítili okamžité zvýšení nálady, které přichází s poslechem vaší oblíbené písně, ale spojení mezi zvukem a pohodou přesahuje naše individuální AirPods. Studie potvrzují, že určité sluchové stimulanty (jako jsou tibetské meditační mísy a umně vytvořené beaty) mohou vyvolat pozitivní emoce. Nyní značky hledají způsoby, jak tento vztah začlenit do nabídky svých produktů. Přečtěte si, jak na to.

Jak značky kombinují vůni a zvuk

Vzhledem k tomu, že čich a sluch jsou dva smysly, které dokážou nejlépe vyvolat emoce a vzpomínky, dává smysl, že značky vůní stály v popředí určování zvuku jako další hranice smyslové krásy. Za tímto účelem mnozí začali vydávat hudební složku vedle nových vůní.

„Věřím, že hudba a vůně jsou dva nejrychlejší způsoby, jak změnit náladu, a seznamy skladeb jsou skvělým způsobem, jak se každý vžít do nálady každého parfému,“ říká parfumér David Moltz, spoluzakladatel DS & Durga. Na každou vůni v repertoáru značky pohlíží jako na malý svět, který lze rozšířit hudbou (spolu se slovy, obrazy a někdy i filmy) a vytvořit tak zážitek, který zapojí všechny smysly. Mnoho parfémů této značky je uvedeno na trh spolu se seznamem skladeb, který vám umožní plně se ponořit do tohoto „malého světa“ – místo toho, abyste se jen postříkali italskou citrusovou vůní, proč si nezahrát také nějaké italské skladby na plážové párty?

V roce 2020 – v době, kdy každý potřeboval trochu více péče o smyslové a duševní zdraví – začala těžká váha Aesop nabízet pět seznamů skladeb napříč svými produkty: Hosting, Task at Hand, Mondays, Midnight a Bathing.“ „Vždy jsme upřednostňovali, abychom byli objeveni prostřednictvím pachů a zvuků, spíše než pomocí hlasitých nápisů a barevných displejů,“ říká Suzanne Santos, Chief Customer Officer ve společnosti Aesop. usměrňování nálady, vedení výměny a vytváření atmosféry, která dokáže inspirovat, uklidnit nebo občas provokovat. Sdílení s našimi zákazníky bylo logickým krokem,“ říká o hudebních přírůstcích značky.

Nicole Eckels, zakladatelka Glasshouse Fragrances, také před čtyřmi lety začala nabízet hudební doplněk k vůním značky, aby vytvořila více smyslový zážitek. “Účel [of incorporating sound] je cítit se klidnější, uzemněnější a všímavější. “Je to dobrý útěk a způsob, jak se cítit lépe a znovu se spojit se svým okolím příjemným způsobem,” říká. “Vytvořili jsme seznamy skladeb, které se hodí k různým vůním, takže když něco ucítíte, zažijete to.” [music] The [pairs] dostat vás do toho prostoru, ten pocit, který, jak doufáme, cítíte.

Tatcha, značka péče o pleť, našla jedinečný způsob, jak začlenit zvuk do své nabídky. K uvedení nové značky Indigo Calming Ritual, kolekce čtyř produktů navržených k uvolnění mysli a podpoře pokožky, pracoval tým s technologií PlantWave na přeměně biorytmů indigových rostlin na hudbu. “

„Začali jsme studovat spojení mezi kůží a myslí a zjistili jsme, jak to, co slyšíte, dotýkáte se, chutnáte, čicháte a vidíte, ovlivňuje váš stav mysli a odráží se to na vaší pleti,“ říká zástupce značky. „Studie ukazují, že poslech přírodních zvuků, jako je vítr, voda a ptačí zpěv, uklidňuje náš nervový systém a podporuje hojení. Takže jsme si řekli, že by to mohla být skvělá příležitost, jak se o pleť postarat holisticky.“

Chcete-li vyvinout soundtrack pro kolekci produktů Indigo, “[Our tech] „monitoruje aktivitu rostlin, čte jemné změny mikroaktivity ve vodivosti uvnitř rostliny a převádí je do výšky tónu,“ říká zakladatel PlantWave Joe Patitucci. „Tyto výškové vlny jsou převedeny do hudby.“ Nick Wood ze Syn pak složil osmiminutovou skladbu „The Song of Indigo“, která se hraje, když někdo použije produkty v rituálu.

Ve skutečnosti se tento koncept hledání radosti ve vaší kosmetické rutině zdá být ztracen v našem závodě o nalezení nejúčinnějších přísad a receptur. Praktikování péče o sebe a radost z ní však není jen o dosažení konečného cíle, kterým je hladší pokožka nebo jemnější vlasy – je to o blaženosti, která může doprovázet každodenní péči bohatou na smysly.

Zvuková a smyslová krása je víc než jen trend

„Myslím, že holistické wellness se stává stále více mainstreamem a lidé mají rozhodně zájem prozkoumat různé možnosti, jak pomoci s negativními myšlenkami a úzkostí,“ říká Stone o vzestupu smyslové krásy a kombinací zvuků. “Integrace různých zdrojů je skvělá strategie, protože vám umožňuje vybrat si z různých možností, pokud jeden z nich není snadno dostupný.”

V kombinaci s dalšími smyslovými složkami, jako je textura a vůně, mohou zvukové páry zlepšit mentální a emocionální výhody vaší každodenní kosmetické rutiny. A nejlepší ze všech? Pokud vaše oblíbená značka ještě nevydala soundtrack k vašim oblíbeným produktům, Stone navrhuje, abyste si vždy mohli vytvořit svůj vlastní seznam skladeb, který bude odpovídat vaší ranní rutině. „Je to o nalezení žánru, který vám dodá dobrou náladu,“ říká.

Ať už jde o soundtrack burácejících vln nebo pár záludných radostných písní, zvukové párování je další pozoruhodnou fází smyslné krásy, posunu v tomto odvětví, který je dobrý pro nás všechny.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *