Jak zůstat zdravý při létání, Per Delta Chief Health Officer

By | September 27, 2023

SNějak se blíží říjen, což znamená, že se blíží příliv rekreační letecké dopravy. I když nástup do letadla není v dnešní době tak stresující jako například v roce 2020, stále existuje řada zdravotních faktorů, které je třeba zvážit, než se dostanete do kabiny.

Kardiolog Henry Ting, MD, MBA se připojil k týmu Delta Airlines jako Chief Health Officer v roce 2021, kdy bylo zásadní znovuobjevit leteckou dopravu uprostřed pandemie. Dnes jeho povinnosti jdou daleko nad rámec toho, aby se COVID-19 nedostal do letadel. Dr. Ting sestavil tým, který pomohl letecké společnosti zavést komplexní aktualizaci jejích palubních lékařských nástrojů, včetně palubní aplikace Medaire MedLink, která umožňuje palubnímu personálu komunikovat v reálném čase s lékaři na zemi o lékařských nouzových situacích na palubě. Také radí ohledně důležitých doplňků palubního diagnostického zařízení, jako jsou pulzní oxymetry a automatizované manžety na měření krevního tlaku.„Chtěli jsme řešit nejběžnější lékařské pohotovosti, se kterými se setkáváme, a poskytnout dodatečné vybavení, o kterém věříme, že umožňuje lepší diagnostiku,“ říká Dr. Ting.

Zřejmě nejčastější příznaky, které se objevují během letu, jsou neurologické povahy. To se pohybuje od dočasné ztráty vědomí až po záchvaty, říká. Poměrně časté jsou ale i plicní problémy, jako je dušnost, bolest na hrudi a pocit tíhy na hrudi. Doplňkové nástroje společnosti Delta mají členům posádky pomoci přesněji určit příčinu těchto příznaků a rozhodnout, zda je nebo není třeba letadlo odklonit.

A i když jsou tato nová zařízení dobrou zprávou pro lidi, kteří zažívají zdravotní potíže v letadlech, některým z těchto mimořádných událostí lze předejít, pokud budou cestující trochu opatrní a neohrozí svou vlastní bezpečnost, říká Dr. Ting. Pokud chcete vědět, jak zůstat zdravý při létání, zde je pět věcí, které by v letu nikdy neudělal, bez ohledu na to, jak dlouhá (nebo krátká) cesta je.

Pět věcí, které by hlavní zdravotník Delty během létání nikdy neudělal

1. Pijte příliš mnoho alkoholu

Víme. Víme. Vycházíme přímo z brány (zamýšlená slovní hříčka) s drtičem vibrací, ale Dr. Ting říká, že alkohol je velmi častou příčinou zdravotních nehod na palubě. Pokud si na začátku dovolené vychutnáte v letištním baru příliš mnoho mimóz, může se stát, že vás ve vzduchu znovu kousnou. Alkohol je diuretikum, což znamená, že jeho nadměrné množství může zhoršit dehydrataci, kterou cestující již zažívají v letadle kvůli nízké vlhkosti v kabině. Poslední věc, kterou chcete, je zmeškat večeři na Den díkůvzdání, protože jste v letadle omdleli po čtvrtém šroubováku a museli jste být přesměrováni do nejbližší nemocnice.

Dr. Ting říká, že zdravý rozum je klíč: „Užij si to. Pokusíme se o vás postarat a zajistit to nejlepší jídlo a pití, ale věci dělejte s mírou, stejně jako byste to dělali ve skutečném životě.“

2. Vložte léky do odbaveného sáčku

Ať už plánujete dálkový let do Pekingu nebo rychlý dvouhodinový výlet do nedalekého města, Dr. Ting doporučuje uchovávat všechny důležité léky v osobní věci nebo příruční tašce. To je důležité zejména pro cestovatele se zdravotním stavem, který vyžaduje rychle působící léky (například inzulín pro diabetiky nebo injekce adrenalinu pro lidi s těžkými alergiemi). Ale i když ty myslet si Můžete vydržet několik hodin bez inhalátoru nebo Valia, vždy je dobré je mít na dosah. Nejen, že by mohly být klíčové, pokud se váš stav zhorší, ale pokud se váš let zpozdí nebo vaše odbavené zavazadlo zmizí (protože buďme upřímní, mohlo by to tak být), nebudete bez svých zavazadel na dlouhou dobu uvíznutí. recept.

3. Užívejte sedativa

Možná vás ty turbulence nutí křečovitě v područkách, nebo se prostě nemůžete dostat dostatečně pohodlně na to, abyste při nočních letech usnuli. Ať už jsou vaše úvahy jakékoli, sedativa mohou v letadle vypadat docela lákavě, ale Dr. Ting před tím varuje.

“Když užíváte léky, zamýšleným účinkem může být pomoci vám spát nebo relaxovat, ale každý z těchto léků ovlivňuje neurotransmitery a může skutečně aktivovat neurotransmitery,” říká Dr. Ting. Místo toho, abyste si vzali Benadryl nebo melatonin, což by se mohlo obrátit proti, navrhuje investovat do dobrého krčního polštáře, nosit teplé a pohodlné oblečení do letadla a přinést si malý sáček vašich oblíbených bonbónů na svačinu, když začnete pociťovat úzkost.

4. Zůstaňte sedět po dobu dlouhých letů

Většina z nás zná ten známý pocit bzučení na zápěstí, když nám naše Apple Watch nebo FitBit jemně vyčítají, že stojíme příliš dlouho na místě. U dálkových letů dodržujte rady svého technika a vstávejte zhruba každou hodinu, abyste udrželi krevní oběh a snížili riziko srážení krve, říká Dr. Ting. Pokud vaše hodinky vibrují, rychle se projděte do koupelny nebo nahoru a dolů po chodbě. Pokud nechcete rušit někoho, kdo spí vedle vás, vyzkoušejte nějaké cviky vsedě, jako jsou zdvihy lýtek nebo kotníky.

5. Nechte jeho masku doma

COVID-19 se může zdát jako vzdálená vzpomínka, ale stále existuje, spolu s řadou dalších respiračních infekcí, které si nepřejete zpomalovat své cestování (chřipka, RSV, nachlazení). Dr. Ting doporučuje přibalit si do příručního zavazadla masku pro případ, že budete sedět vedle někoho s popotahováním. „V průběhu pandemie jsme zjistili, že maskování na jedno použití funguje. Tak, Vy Nošení masky chrání Vy z infekce respiračními viry. Nemusí to být ani COVID,“ říká.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *