Jak zvolit správnou teplotu pračky

By | September 13, 2023

NNa rozdíl od plnění myčky je teplota v pračce kontroverzním tématem. Někteří lidé používají pouze studenou vodu. Jiní přísahají na vysoké teploty u těch nejšpinavějších dávek prádla. Vybrat správnou teplotu pračky je ale umění a má velký vliv na životnost vašeho oblečení.

„Miluji používání všech svých různých teplotních nastavení,“ říká Katie Jennings, manažerka technických informací pro spotřebitele ve společnosti Seventh Generation. Abyste věděli, kdy ho nechat chladit a kdy zvýšit teplotu, Jennings doporučuje věnovat pozornost pokynům k péči, tomu, jak je špinavý a jak moc se o věc staráte.Ale než se tyto věci vůbec dotknou vaší pračky, Jennings říká, že byste se je měli snažit nosit co nejčastěji. “V zájmu ochrany životního prostředí je lepší neprát oblečení, dokud není opravdu špinavé,” říká. “Samozřejmě, že oblečení vašich dětí je opravdu špinavé, ale pokud jen sedíte ve své kanceláři bez polití, kombinace kalhot a košile je pravděpodobně stále plná života.”

Studená voda

I když existuje čas a místo pro teplejší prostředí, Jennings říká, že pro většinu zátěží byste měli používat studenou vodu. „Studená voda víc než cokoli jiného chrání vaše barvy,“ říká. „Je to šetrnější a mnohem lepší pro životní prostředí. A většina pracích prostředků je formulována tak, aby byla stejně účinná ve studené vodě.“

Poznámka: Dva kusy oblečení, které by se měly vždy prát za studena, jsou jemné prádlo a džíny.

„Všechny druhy jemného prádla nebo spodního prádla by se měly vyrábět v chladném nebo chladném prostředí,“ říká. Pokud jde o džínovinu, perte ji střídmě, naruby a “určitě celou dobu chladte, protože si tu barvu chcete zachovat.” Jennings doporučuje zvolit jemný cyklus, aby se buben pračky netočil příliš rychle. “Mám tendenci méně točit věci, na kterých mi opravdu záleží.” Nakonec byste měli denim sušit pouze na vzduchu.

I když byste mohli být v pokušení vyprat své propocené legíny a sportovní podprsenky za horka, Jennings říká, že pro věci se spandexem je to velké ne-ne. “Tyto jsou lepší v nastavení chladiče.” Zachovají si svou elasticitu v průběhu času,“ říká. Pokud zaznamenáte zápach, říká, že je lepší opláchnout dvakrát chladnější vodou než jednou teplejší vodou.

Teplá až horká voda

Pro světlé bílé Jennings říká, že horká voda je váš přítel, pokud to látka zvládne. “Horká voda pomáhá, pokud jsou vaše bělmo trochu špinavé,” říká. „Lze použít na bavlnu nebo pokud máte obzvlášť odolné skvrny, ale je to náročnější na váš typ látky. Teplá až horká voda je skvělá i na odstranění skvrn při jídle třeba venku na grilu.“ bílé tričko.

Pokud má vaše pračka funkci dezinfekce, poskytne super horkou vodu, která je skvělá pro odstranění bakterií a nečistot.

„Funkce dezinfekce je opravdu fascinující, zvláště s ohledem na naši dobu. Na trhu existuje tato speciální skupina praček [National Science Foundation], akreditátor třetí strany, který potvrdil, že dezinfekční funkce skutečně koreluje s odstraňováním choroboplodných zárodků. Nechcete to tedy dělat s každou dávkou prádla, ale řekněte, že vaše dítě je ve škole a chcete mu na konci dne dezinfikovat oblečení nebo prádlo, které posílám do školky a které často používám. funkce dezinfekce, protože dcera s tím spala celý týden. A právě teplotou horké vody můžete dosáhnout určité úrovně odstranění choroboplodných zárodků. Nepotřebujete žádné speciální přísady ani nic podobného.”

Dodržujte pokyny pro péči

A bez ohledu na okolnosti: Vždy věnujte pozornost pokynům výrobce k péči a při nošení oblečení je dodržujte. I když jste v plátěných šatech velmi zpocení a páchnete, je velká šance, že funkce dezinfekce oděv srazí. K vyčištění vašeho oblečení často stačí studená voda a něco teplejšího přináší další výhody.

OH, ahoj! Vypadáte jako někdo, kdo miluje cvičení zdarma, slevy na oblíbené wellness značky a exkluzivní obsah Well+Good. Zaregistrujte se do Well+, naší online komunity wellness insiderů, a okamžitě odemkněte své odměny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *