Je okurka dobré cvičení? Ano, především pro zdraví vašich kostí

By | September 9, 2023

Pokud se právě teď zdá, že je okurka nevyhnutelná, má to dobrý důvod: je to oficiálně nejrychleji rostoucí americký sport. Vzhledem k tomu, že pickleball je v současné době na cestě k tomu, že do roku 2030 bude mít celostátně kolem 40 milionů hráčů, je jasné, že mnoho lidí si myslí, že tento mix tenisu, stolního tenisu a badmintonu je ve skutečnosti hodně zábavný.

Mnoho nových fanoušků pikleballu si možná neuvědomuje, že hraní tohoto sportu je vynikající způsob, jak odvrátit nebo léčit osteoporózu. „Když máte osteoporózu, je důležité cvičit,“ řekl nedávno pro Well+Good Evan Johnson, PT, ředitel ambulantní fyzikální terapie Och Spine Care v NewYork-Presbyterian. “Cvičení spolu s dietou a léky může stimulovat růst kostí, zvýšit hustotu kostí a zabránit budoucímu úbytku kostní hmoty.”Pickleball je zvláště prospěšný pro budování a udržování pevnosti kostí a chrání je před zlomeninami. Zde jsou čtyři hlavní důvody proč.

1. Pickleball vás dostane ven

Vitamín D je nezbytný pro silné kosti – bez vitamínu D naše tělo nedokáže vstřebat vápník. Dostat se každý den na 15 minut na slunce vám může pomoci dosáhnout vaší denní dávky, řekla pro Well+Good Amy Shapiro, MS, RD, CDN, zakladatelka Real Nutrition. Samozřejmě, pokud se zrovna nedostanete na kurt, abyste si rychle zahráli pikleball, pravděpodobně tam budete déle než 15 minut: „Jen buďte opatrní s opalovacím krémem!“ říká CJ Johnson, trenér nakládačky a certifikovaný trenér zaměstnanců.

2. Pickleball zlepšuje vaši rovnováhu

Uklouznutí, zakopnutí a pád může mít katastrofální následky pro lidi se zdravotními problémy s kostmi, jako je osteoporóza nebo osteopenie. Práce na rovnováze může pomoci snížit riziko ztráty pozice.

V pikleballu se „pohybujete v mnoha různých rovinách pohybu, včetně mnoha bočních (ze strany na stranu) a zpětných pohybů,“ říká Justin Norris, certifikovaný silový trenér, spoluzakladatel LIT Method a Pickleball Enthusiast. Naše těla jsou normálně zvyklá pohybovat se pouze vpřed, protože takto plníme většinu každodenních životních úkolů, jako je chůze nebo šplhání po schodech. „Větší rozmanitost ve způsobu, jakým se pohybujete, rozhodně pomáhá stabilitě,“ vysvětluje Norris.

3. Pickleball je cvičení s nízkým dopadem a nízkým dopadem

Pokud jde o typy cvičení, u kterých bylo prokázáno, že zpomalují úbytek kostní hmoty, zlatým standardem je cvičení s nízkou zátěží. Chcete dostatek stresu, abyste stimulovali růst kostí (plavání nebo jízda na kole nepomůže), ale namáhavé aktivity, jako je běh nebo skákání, mohou být nebezpečné pro řídnutí kostí.

Pickleball neodmyslitelně nabízí to nejlepší z obou světů. Jak říká Johnson: “Vzhledem k tomu, že kurt je menší a většinou hrajete s partnerem ve čtyřhře, nemusíte běhat. Záměrně se pohybujete nebo děláte power walk, ale obojí má malý dopad.”

Nízký dopad však neznamená, že neexistují žádné problémy. Při typické rekreační hře nakládané nálevy vaše srdce bije přibližně 15 až 25 minut v kuse. Mezitím zlepšíte svou kardiovaskulární kondici pomocí pohybů na hřišti – a (doufejme) úderů do míče.

4. Pickleball je zábavný, společenský sport

Pro Norrise je to zábavný faktor, který dělá z pikleballu tak účinnou zbraň v boji za dlouhodobé zdraví kostí: „Výzkumy vždy ukazují, že lidé, kteří se účastní skupinových aktivit nebo dostávají personalizované koučování, zvyšují angažovanost a udržení,“ říká. Nakonec nejúčinnější cvičení pro zdraví kostí je takové, které vás baví natolik, že jste neustále motivováni jej absolvovat. Považujte to za svůj oficiální signál, abyste šli ven a našli své nakládané lidi.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *