Jeden trenér doporučuje připravit se na letní čas

By | October 25, 2023

TKonec letního času je za dveřmi (přesněji 5. listopadu), a i když by teoreticky nemělo být těžké si na změnu o jednu hodinu zvyknout – zvláště pokud to znamená, že můžete spát o hodinu déle. – je to něco, co každý zná pocit bytí celkový klesl v tomto ročním období.

I rozdíl jedné hodiny může narušit vnitřní hodiny vašeho těla. Jakékoli procesy, které váš mozek synchronizoval s konkrétními časy (jako je váš spánkový plán), vycházejí z rytmu, což má za následek omámený pocit, který většina lidí zažívá každý podzim a jaro.

Je samozřejmé, že narušování vnitřních rutin vašeho těla obvykle nevěstí nic dobrého pro vaši pohodu (viz: Když je v 18 hodin tma, je pravděpodobnější, že budete mít pocit, že lezete do postele, než jít do spin-kurz). Naštěstí existuje Je Něco, co můžete udělat, abyste své tělo připravili, aby změna nebyla tak drastická.

„Letní čas může mít negativní dopad na fitness a wellness rutiny, od omezeného denního světla po narušený spánek. „Ale klíčem ke snížení těchto dopadů je být vědomý, proaktivní a připravený,“ říká trenérka Nike Well Collective Briana Thompson.

Zde jsou tři tipy Thompsona, jak se připravit na letní čas, abyste mohli tento přechod provést hladce, aniž byste narušili svůj plán.

1. Pronásledujte slunce

Skutečnost: Pobyt na slunci zvyšuje hladinu serotoninu, což vám může dodat více energie a pomoci vám cítit se klidně, pozitivně a soustředěně – to vše je důležité, pokud se chcete držet wellness rutiny. Proto Thompson doporučuje: “Jděte ven a užijte si co nejvíce přirozeného světla.”

Když však slunce zapadne dříve, může být obtížné získat stejné množství přirozeného světla, na jaké jste zvyklí na jaře a v létě. Thompsonova doporučení? “Pracujte u slunečného okna, choďte na krátké procházky o přestávkách nebo cvičte venku, pokud můžete,” říká.

2. Zajistěte konzistentní spánek

Snáze se to řekne, než udělá, ale dodržování spánkového plánu – i když se mění hodiny – má řadu výhod. Jednoduše jít spát a vstávat ve stejnou dobu vám pomůže lépe si odpočinout, což vede k lepšímu celkovému zdraví a může snížit riziko srdečních onemocnění.

„Důsledná rutina před spaním a uklidňující rutina před spaním vám mohou pomoci plynuleji se přizpůsobit změně času,“ říká Thompson. Popadněte tedy levandulový difuzér, vypněte telefon alespoň třicet minut před spaním a pusťte si bílý šum – vaše tělo vám poděkuje.

3. Naplánujte si trénink předem

Jedním z nejlepších způsobů, jak zajistit, že se budete držet cvičební rutiny, je zablokovat čas před cvičením ve vašem plánu, téměř jako by to byla schůzka. Tímto způsobem se budete cítit méně uspěchaní a více zaujatí, jak se blíží čas na cvičení.

Co dalšího můžete udělat pro to, aby byl váš tréninkový plán správně přizpůsoben letnímu času? „Buďte proaktivní při úpravě své cvičební rutiny,“ říká Thompson. „Změňte svůj rozvrh a plány a přizpůsobte se měnícím se denním hodinám. Abychom zůstali na správné cestě, je důležité být dobře připraven.“

Nyní, když se vaše hodiny resetují, mějte připravený plán, jak svému tělu a rutině ulehčit přechod – jen si nezapomeňte užít hodinu spánku navíc.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *