Jednoduché, protizánětlivé jablečné a dýňové tyčinky

By | September 22, 2023

CVšechno je pro mě snadné, ale jedním z trendů, kterého se každý rok ráda účastním, je cokoliv s příchutí dýně. Jinými slovy, můžete se vsadit, že budu mít po ruce skvělé PSL, zatímco se vyměním z UGG, jakmile teploty v jižní Kalifornii klesnou pod 70 °F. Chci říct, co nemilovat na hřejivém protizánětlivém koření, jako je skořice ve spojení s krémovou dýní? Je to zápas vyrobený v nebi a nemůžu se přesvědčit o opaku.

Řekněme však samozřejmost: káva, zejména dýňové spice latté, není po chuti každému. Jak jinak si takhle okořenit život dýní? ne To zahrnuje pití předraženého nápoje? Fam, dovolte mi představit vám ty nejlepší protizánětlivé jablečné dýňové tyčinky, které se jistě stanou vaším absolutně oblíbeným receptem na podzimní snídani. Nejlepší na tom je: příprava vám zabere méně než 10 minut.


Odborníci v tomto článku

  • Yumna Jawad, vývojářka receptů a tvůrce obsahu za Feel Good Foodie

Zde je návod, jak vyrobit jablečné a dýňové tyčinky ve čtyřech snadných krocích

Ano, vše, čeho se Yumna Jawad – velmi oblíbený vývojář receptů za Feel Good Foodie – v kuchyni dotkne, se promění ve zlato. Od jejího ultra jednoduchého pětisložkového receptu na libanonské placky až po její důmyslný mixér na oves, lahodné směsi Jawad jsou bohaté na živiny, snadno se sledují a jsou plné chuti. Dnes máme v nabídce jejich jednoduché jablečné dýňové tyčinky, které zaškrtávají všechna políčka.

Dýně je nabitá vitamínem A, vitamínem C, vlákninou, hořčíkem a draslíkem (dokonce více než banán na porci). Jablečná omáčka je nyní jednou z potravin, které jsou nejvíce příznivé pro trávení Všechno Stáří.

Seznam ingrediencí je jednoduchý, skládá se většinou ze základních potravin, které už pravděpodobně máte po ruce – vzpomeňte si na AP mouku, skořici, cukr a vejce. Poté, co si prohlédnete seznam ingrediencí, vše, co možná budete muset udělat, je vyzvednout si plechovku dýňového pyré a trochu neslazeného jablečného pyré z obchodu s potravinami. Jakmile shromáždíte všechny ingredience (asi to nejtěžší), zbytek je snadný… takhle Opravdu jednoduše.

Podobně jako u většiny standardních receptů na pečení byste měli ingredience rozdělit dvěma způsoby: suché nebo mokré a smíchat každou z ingrediencí dohromady v příslušných skupinách. To pomáhá zajistit, aby bylo při spojování mokrých a suchých ingrediencí v misce vše rozloženo co nejrovnoměrněji. V kontextu to znamená, že v misce A kombinujete mouku, skořici, prášek do pečiva, jedlou sodu a sůl, zatímco v misce B šleháte vejce, cukr, dýňové pyré a jablečný protlak. Jakmile je to vše řečeno a hotovo, je důležité vyhnout se přemísení těsta, aby byly jablečné dýňové tyčinky pěkně nadýchané, přesně tak, jak je máme rádi.

Proč tyto jablečné dýňové tyčinky stojí za humbuk

Kromě toho, co je zřejmé (jsou vynikající), tyto jablečné dýňové tyčinky nabízejí spoustu výhod. Dýně je nabitá vitamínem A, vitamínem C, vlákninou, hořčíkem a draslíkem (dokonce více než banán na porci). Jablečná omáčka je nyní jedním z nejpříjemnějších jídel, které známe a milujeme v každém věku. Máme také přírodní multivitamin (vejce), který vděčíme za malé zvýšení bílkovin obsažené v tomto receptu. Nejlepší část? Každá várka tohoto receptu tvoří 24 tyčinek, takže můžete očekávat, že vaše týdenní příprava jídla bude kompletní.

Pro ještě větší požitek z dýně ve vašem životě doporučujeme zkombinovat kousek této dekadentní jablečné dýně s příjemným šálkem čaje z dýňového koření pro nejlepší podzimní atmosféru.

Tyčinky z dýně a jablka
Foto: Feel Good Foodie

Jablečné a dýňové tyčinky

Ingredience
2 hrnky univerzální mouky
2 lžičky skořice
2 lžičky jedlé sody
1 lžička prášku do pečiva
1/4 lžičky soli
4 vejce pokojové teploty
2/3 hrnku třtinového cukru
2/3 šálku tmavě hnědého cukru
1 plechovka (15 uncí) dýňového pyré
1 šálek neslazeného jablečného pyré

1. Předehřejte troubu na 350 °F.
2. Ve velké míse prošlehejte mouku, skořici, prášek do pečiva, jedlou sodu a sůl. V další velké míse prošlehejte vejce, cukr, dýni a jablečnou šťávu.
3. Postupně nasypte suché ingredience do mokrých a míchejte, dokud se dobře nespojí.
4. Těsto nalijte do nevymazaného pekáče 9×13 a pečte 25 až 30 minut nebo dokud neztuhne. Vyjměte z trouby a nechte chléb zcela vychladnout v pánvi na mřížce.

Jawadův profi tip: Přizpůsobte si recept přidáním ořechů nebo čokoládových lupínků. Pokud přidáváte kteroukoli z ingrediencí, udělejte to poté, co se mokré a suché ingredience promíchají a jemně přehněte. Můžete použít půl šálku jednoho nebo směs obou.

S receptem na dýňový chléb bez lepku neuděláte chybu:Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *