Jednoduchý peelingový trik na podzim od kosmetičky

By | September 18, 2023

V nadcházejících týdnech zelené listy, na které jsme celé léto zírali, uschnou a scvrknou se – a my nechceme, aby totéž dělala naše pleť. Udržování zdravé pokožky v těchto přechodných obdobích vyžaduje drobné úpravy vaší rutiny a my jsme oslovili holistickou estetičku Tammy Fenderovou – která působí v praxi téměř tři desetiletí a provozuje stejnojmennou značku péče o pleť – za její doporučení, jak ji zachovat, vysílaná v létě je v poptávce.

Její hlavní tip je vlastně docela jednoduchý: exfoliace, ale s twistem. “Měl bys udělat peeling.” Před V tomto ročním období si myjete obličej,“ říká Fender.

Ačkoli “nejdříve vyčistit, potom drhnout” je přikázání, kterým většina z nás žije, na podzim je dobrý důvod scénář převrátit. Kvůli veškerému času, který jste během teplejších měsíců trávili venku, se na vaší pleti pravděpodobně nahromadily nánosy po létě. „Ať pot, odumřelé povrchové buňky nebo spousta opalovacích krémů – to vše má vliv na pokožku,“ říká Fender. “Začátek podzimu je opravdu dobrý čas zaměřit se na trochu více exfoliace.”

Vysvětluje, že kůže může mít problém „dýchat“ se všemi těmi nečistotami, které na ní sedí, takže je nezbytné ji na začátku svého režimu důkladně vydrhnout. Když začnete s peelingem, připravíte půdu pro mytí obličeje, abyste odstranili všechny oleje a bakterie, které by se jinak usadily pod povrchem, a celkově tak důkladně vyčistíte. Navíc tato remixovaná rutina lépe připraví vaši pokožku na absorbování aktivních složek ze sér a hydratačních krémů.

I když byste měli peeling provádět po celý rok, možná budete chtít zvýšit frekvenci, jakmile bude počasí sušší. Pokud tedy v létě provádíte peeling jednou týdně, „na začátku podzimních měsíců zvyšte exfoliaci na přibližně třikrát týdně,“ říká Fender. K odstranění těchto odumřelých buněk můžete použít exfoliační masku, mechanický exfoliant (jako peeling) nebo čisticí prostředek na bázi jílu.

Tammy Fender Natural Epi-Peel – 95,00 $

I když tento trik funguje s jakýmkoli jemným exfoliátorem, který máte po ruce, Fender doporučuje tuto exfoliační masku z jejich řady. Kombinuje rozmarýn (reguluje tvorbu oleje), mátu klasnatou (která má antibakteriální a protizánětlivé účinky) a jíl (který detoxikuje pokožku) pro trojí působení aktivních složek, které obnovují pokožku bez podráždění.

Samozřejmě poté nezapomeňte použít dostatek hydratačních přísad. “Jak se blíží podzim, vždy přemýšlíme o výživě pokožky,” říká Fender. Přísady jako ceramidy, skvalan a probiotika pomáhají udržet vaši pokožku silnou, takže extra exfoliace nemá žádné dráždivé účinky.

Aby se zabránilo této matné pleti, je přesně to, co lékař (nebo alespoň celostní kosmetička) nařídil, malé regenerační opatření.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *