Jóga stability jádra pro aktivaci celého těla

By | September 17, 2023

WAčkoli se nezdá, že by spolu přímo souvisely, rovnováha a síla jádra spolu souvisí. „Na celých končetinách máte senzory, které interagují s polohovými senzory ve vašich uších a dalšími ve vašich očích, všechny integrované do oblasti v zadní části mozku zvané cerebellum a motorické nervy, které posílají zprávy všem vašim kosterním svalům držte tě ve vzpřímené poloze,“ řekl dříve MD Michael Roizen pro Well+Good. Vaše jádro je z velké části zodpovědné za stabilizaci, zatímco vaše nervy dávají vašim pažím a nohám rozkazy.


Balanční cvičení, které tolik jógových cvičení vyžaduje, posiluje svaly jádra. Takže má velký smysl dělat jógu pro trénink základní stability. V našem nejnovějším Dobré pohyby Cvičební instruktorka jógy Alicia Ferguson z BK Yoga Club vás provede 28minutovým tokem, který zpochybní vaši kondici na obou úrovních.

Začínáte v dětské póze (mmmmm), ale odtamtud jdou věci rychleji a rychleji. Okamžitě začnete aktivovat své jádro tím, že se dostanete do pozice stolu a poté zvednete kolena z podlahy. Po návratu na zem vyzkoušejte rovnováhu zvednutím rukou a nohou. (Pssst, toto je také základní cvičení!)

Dále přejděte do pozic ve stoje, které mají dvojí účinek. (Ano, můžete cvičit i ve stoje.) Psi a chatarangy obrácení dolů vás zahřejí, než zapojíte celé tělo do série výpadů a balančních cvičení, jako je Warrior III a Half Moon.

Na konci videa je na vaši podložku přidáno několik základních posilovacích cviků, jako je jízda na kole, před ochlazením vašeho systému. Cvičení je náročné, ale se všemi protahovacími a dechovými cvičeními, které Alicia přináší, je to jako lahůdka.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *