Lékaři vysvětlují důvody silné menstruace a vypadávání vlasů | Dobré + dobré

By | September 8, 2023

LMinulý rok jsem si povídala s novým stylistou o mých cílech oživit své matné vlasy a urychlit růst, který mi připadal velmi stagnující. Ukázalo se, že jsem nedávno měl myom (který byl od té doby odstraněn), který způsoboval tolik krvácení, že jsem potřeboval krevní transfuzi. Poznamenala, že moje suché, pomalu rostoucí prameny mohou souviset se ztrátou krve a že jakmile to dostanu pod kontrolu, mohu zaznamenat změnu ve svých vlasech. Konzultoval jsem to s dermatologem a gynekologem, abych to potvrdil, a ukázalo se, že měla naprostou pravdu – je mezi nimi obrovská souvislost silná menstruace, vypadávání vlasů a zpomalený růst vlasů.


Silné menstruační krvácení (definované klinikou Mayo jako hodinové namáčení jedné nebo více vložek nebo tamponů po několik hodin po sobě) může způsobit anémii z nedostatku železa. A železo je potřeba pro tvorbu hemoglobinu, na který se kyslík váže, aby mohl být transportován do celého těla. A vlasové folikuly potřebují kyslík, aby prosperovaly.

„Všechno ve vašem těle potřebuje kyslík. “Takže pokud máte nedostatek hemoglobinu pro přenos kyslíku, vaše tělo je chytré a okysličuje části, které to nejvíce potřebují,” říká Jessica Shepherd, MD, certifikovaná gynekologička v Dallasu v Texasu. “Vaše hlavní orgány vyžadují více kyslíku, takže ve vašich vlasových folikulech bude nedostatek kyslíku a pak se může snížit růst vlasů nebo se může zvýšit vypadávání vlasů.”

Silné menstruační krvácení může být důsledkem myomů, hormonálních poruch, jako je PCOS, endometrióza a další. Nejdůležitější věc, kterou můžete udělat, je dostat se k jádru problému. “Pokud se jedná o nedostatek železa, někteří lidé mohou potřebovat krevní transfuzi, jiní mohou užívat doplňky železa,” říká Dr. Shepherd, který je také hlavním lékařem společnosti Verywell Health. Zatímco si doplníte hladinu železa, vy a váš lékař můžete zjistit, jak zastavit silné krvácení, od hormonální antikoncepce až po operaci.

Mezitím Dina Strachan, MD, certifikovaná dermatologka v New Yorku, říká, že existují věci, které můžete udělat pro podporu růstu vlasů, jako je vyzkoušení doplňků pro zdraví vlasů.

“Myslím, že je to spíše jako změna v půdě,” říká Dr. Strachan. Pokud máte například rostlinu s houbovou infekcí, můžete infekci léčit, ale také jí dát novou půdu bohatou na živiny. “Bojujete s plísňovou infekcí, ale pomáhá také dobrá výživa,” dodává. Totéž platí pro vaše vlasy – musíte vyřešit hlavní příčinu, ale přidání několika dalších živin vám může pomoci.“

Jessica Cho, doktorka integrativní medicíny a specialistka na obnovu vlasů, dodává, že i když tyto doplňky mohou pomoci oživit stávající prameny, nové vlasy jim nevyrostou. “Vlasové vitamíny řeší problémy vlasových stvolů, jako je struktura vlasů, lámavost a suchost – mohou skutečně obohatit a učinit vlasy lesklejšími,” říká Dr. Cho. “Když lidé používají kolagen, peptidy, Nutrafol (88 $), vitamíny na vlasy, všechny ty kondicionační produkty, je pravděpodobnější, že to bude pro vlasovou stopu stávajících vlasů.” Pro růst můžete vyzkoušet lékařské možnosti, jako je například -roztok minoxidilu (47 USD) nebo předpisy, jako je finasterid nebo perorální minoxidil.

Nejdůležitější věcí, kterou můžete udělat, je spolupracovat se svým lékařem na určení a léčbě příčiny krvácení. To vám umožní udržovat krevní obraz na úrovni, kdy si vaše tělo nemusí vybírat mezi posíláním kyslíku do vašich orgánů nebo do pokožky hlavy – krve je dostatek, aby ho zásobila.

“To je něco, co lze určitě obnovit,” říká Dr. Pastýř. „Trvá to čas, protože k růstu vlasů dochází postupně. Nejprve je to ale o nalezení řešení a ujištění, že pracujeme na snížení krvácení, a pak se ujistíme, že pomáháme obnovit vlasy tím nejlepším možným způsobem.“ To je zdravé. Ale chce to čas.”

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *