Les Mills Shapes kombinuje Pilates, Barre a Power Yogu

By | September 7, 2023

DBěhem mých posledních let v New Yorku byl mým fitness programem Lagree – vysoce intenzivní a nízkoúčinné Megaformer cvičení podobné Reformer Pilates. Na téměř meditativních pomalých, kontrolovaných pohybech, které současně nabízely velké výhody síly a flexibility, bylo něco tak uspokojivého. Kromě toho, schopnost rutinně provádět cvičení třesení jádra ve 45minutové hodině bylo cvičením vytrvalosti a duševní odolnosti samo o sobě.

Když jsem se však přestěhoval do Virginie, věděl jsem, že přístup k tomuto typu tréninku jsem prakticky ztratil, pokud jsem nebyl ochoten utratit tisíce dolarů za domácí mega (nebo mikro) formovač nebo 20 minut jízdy do nejbližší posilovny. [solidcore] a znovu zavést butikové fitness ceny. Věřte mi, byl jsem v pokušení – nikdy jsem nenašel domácí cvičení, které by se vyrovnalo výzvě a uspokojení, které Lagree nabízel.

Nyní, o něco více než tři roky později, taková třída existuje – není potřeba reformátor nebo megaformer – díky Les Mills.


Odborníci v tomto článku

  • Erin Maw, školitelka Les Mills a hlavní vývojářka Les Mills Grit and Shapes

Les Mills: Vysvětleno

Pro ty, kteří nevědí, Les Mills je lídrem ve skupinovém fitness, který nabízí kurzy na místě a na vyžádání (prostřednictvím Les Mills+). Celkem společnost nabízí 13 fitness lekcí, stejně jako čtyři HIIT-specifická cvičení a lekce pro mládež pro pět úrovní, z nichž mnohé najdete v místních tělocvičnách. Nabízejí vše od cyklistických a tanečních cvičení po sekvence inspirované jógou a boxem. A teď, pokud jste pilates and Barre babe, je tu něco i pro vás.

Představujeme Les Mills Shapes

Jako společnost, která si zakládá na tom, že přijímá současné fitness klima a trendy, bylo jen otázkou času, kdy Pilates a Barre – dvě z nejpopulárnějších fitness modalit 20. let – dorazí do Les Mills.

„Vzali jsme ty nejnáročnější aspekty pilates, barre a power jógy, synergicky jsme je zkombinovali a spojili dohromady způsobem, který z každého přináší to nejlepší,“ říká trenérka Les Mills Erin Maw, hlavní tvůrce Shapes. “To znamená, že power jóga zahrnuje jedinečné pohyby Pilates, principy barre (tj. spousta impulsů) a inovativní doplňky, jako jsou posuvníky a zátěžové talíře.”

Na vytvoření „Shapes“ Maw spolupracovala s několika fyzioterapeuty a také s hlavní trenérkou Les Mills Sarah Baron, která má profesionální baletní zázemí a je reformovanou instruktorkou Pilates a barre. A přestože kombinuje tři různé fitness inspirace, existuje jeden hlavní cíl cvičení: proniknout do „horkého místa“.

“Horké místo je o nalezení bodu kousnutí, kde cítíte teplo ve svalech, když jsou specificky aktivovány,” říká Maw. „Tento trénink nabízí možnosti pro každého a můžete postupovat svým vlastním tempem. Jde opravdu o to najít svůj hotspot a zajistit, aby pro vás fungoval.“

Další rozdíl od tradičního pilates nebo jógy? Místo klidného, ​​tichého studia Shapes přináší rytmus a zvyšuje hlasitost.

Moje upřímné myšlenky na Les Mills Shapes

Shapes jsem se mohl podívat před jeho oficiálním debutem, když jsem koncem července navštívil Les Mills Live LA. Poté, co jsem si vzal Bodypump, Grit a The Trip, očekával jsem, že Shapes bude více regenerační, méně intenzivní cvičení, ideální na nedělní ráno, na které jsem si ho objednal. Oh, jak jsem se mýlil.

Jako někdo, kdo cvičí čtyřikrát až pětkrát týdně a v minulosti cvičil Megaformer (což se přenáší na slider a cvičení s kapelou), jsem si myslel, že by to bylo zbytečné, i když by mi to trochu dalo. svalová bolest by trvala tři třídy. Místo toho jsem si během asi 10 minut po rychlém tréninku s vysokým pulsem uvědomil, že mě čeká léčba na spalování jádra.

Jako začátečník jsem používal lehký pás a světelné talíře pro cvičení Shapes založené na posuvníku (mimochodem existují i ​​možnosti založené na józe). Zatímco zvedání nohou, střídavé křupání tučňáků, protahování bederní rotace a pulsy při dřepu byly dostupné, ale účinné, zjistil jsem, že „dřepový došlap“ byl z hlediska rytmu téměř nemožný kvůli mé méně než hvězdné koordinaci. Ale to bylo úplně v pořádku – jen jsem se soustředil na puls. Bez ohledu na to, zda jsem provedl modifikaci nebo ne, každý z cviků dostane mé jádro a zadek do chodu a nutí mě si myslet, že jsem oficiálně našel své nové oblíbené domácí cvičení.

Proč je Les Mills Shapes tak účinný?

Poté, co jsem na vlastní kůži zažil pálení horkých míst, musel jsem se zeptat Maw na její přístup k výběru pohybu a celkovému flow.

“Když děláte jiná cvičení, někdy můžete vynechat určitou svalovou skupinu,” říká. “Ale při tomto tréninku se zaměřujeme na hýžďový maximus, pak hýžďový střed a pak na vnitřní stranu stehna, abychom nic nevynechali. Unavíme jednu konkrétní oblast a poté unavíme jinou konkrétní oblast. A používáme spoustu vnitřních a pomocných svalů, které bychom necvičili ve složených cvicích, jako jsou rackové dřepy.“

Pozoruhodný je i vysoký počet opakování, které jsou sladěny s hudbou. “Pohyby jsou intenzivní, ale jsou zábavné – a to je to, co vás nutí se vracet,” říká.

Všiml jsem si, že trénink má také pozoruhodný vliv na mysl. „Cvičení má mentální složku s důrazem na autentické dýchání Pilates, které vám pomůže cítit se více vycentrovaní a propojeni se svým jádrem,“ zdůrazňuje Maw. Tímto způsobem je to celotělové cvičení s dvojím zaměřením, které může zlepšit svaly i náladu.

Jak přistupovat k Les Mills Shapes

jste zvědaví? Podle Mawa je tato hodina skvělá pro každého, kdo chce zlepšit svou kondici a pracovat na síle a stabilitě. Nejlepší na tom je, že to můžete udělat doma nebo v zapojené posilovně ve vašem okolí.

Ale nebuďte překvapeni, když na vás vaše svaly křičí poté, co dokončíte první lekci Shapes. Navíc byste neměli cítit potřebu využívat hotspot každý den v týdnu.

“Pro silové cvičení celého těla doporučujeme cvičit Les Mills Shapes dvakrát až třikrát týdně,” říká Maw. A toto doporučení podporuje vědou: Nedávná studie z University of Fraser Valley School of Kinesiology zjistila, že trénování Les Mills Shapes třikrát týdně po dobu šesti týdnů vedlo k výraznému zvýšení vytrvalosti jádra a rovnováhy vedení stability kyčle. “To zahrnuje zvýšení vytrvalosti zad o 26 procent, břišní vytrvalosti o 35 procent a rovnováhy a stability kyčlí o 20 procent na nohu,” říká Maw. “Tato vylepšení mohou pomoci zlepšit sportovní výkon, sílu a kontrolu pohybu a zároveň snížit riziko zranění.”

A ať děláte cokoli, nedělejte tu chybu, že byste si mysleli, že Shapes je regenerační cvičení. „Jakýkoli trénink unaví vaše jádro a hýžďové svaly, takže je důležité po tréninku Les Mills Shapes necvičit žádný silový trénink,“ říká Maw. „Buďte připraveni na to, že vás ráno bude trochu bolet! Ucítíte věci, které jste už dlouho necítili, ale rozhodně to stojí za to.”

S ohledem na to Maw doporučuje začít s žádnou kapelou nebo s velmi lehkou kapelou, když začínáte cvičit. Pokud začnete trénovat pomaleji, rozhodněte se také pro talíře bez zátěže nebo velmi lehké talíře.

„Pamatujte si: Zařízení můžete kdykoli vyhodit,“ dodává. “Můžeš [also] Zastavte se a protřepejte to, kdykoli budete chtít. Pokud se chcete pohybovat pomaleji a pryč od hudby, udělejte to. Neexistuje žádný tlak na to, abyste drželi krok s učitelem – můžete zpomalit a zastavit se podle libosti.“

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *