Listopadový kámen: Symbolismus a význam

By | November 1, 2023

NV listopadu se podzim představuje v celé své kráse. Nastal podzimní chlad a listy mají zářivé barvy, od ohnivě červené po oranžovou a žlutou, připomínající roční období a každý listopadový kámen: topaz a citrín. Ačkoli vypadají podobně, topaz a citrín mají významné rozdíly, které je činí jedinečnými. Jedno však mají tyto kameny společné: dokážou ospravedlnit vaše záměry a vést vás k vašim cílům. Jako takové jsou vhodné pro přechod ze sezóny Štíra – která nás vyzývá, abychom se podívali dovnitř, abychom vytvořili pozitivní změnu – a nadcházející sezónu Střelců.

Chcete-li se dozvědět více o listopadových kamenech, odborníci na krystaly vysvětlují jejich význam a jak lidé, zejména Štíři a Střelci, narození v tomto měsíci, mohou těžit z jejich metafyzických vlastností.

Vlastnosti Topazu, tradičního kamene listopadu

Foto: Getty Images/Fred Pinheiro

  • Barva kamene: Žlutá
  • Živel: Oheň a Země
  • Planeta: Slunce a Jupiter
  • Čakra: Třetí čakra
  • Původ: Pestrý

Topaz je považován za drahokam a přichází v různých odstínech včetně modré, zelené, oranžové, červené, růžové a fialové. Pochází z celého světa, například ze Spojených států, Brazílie, Ruska a Číny, a přestože jej lze nalézt po celém světě, numeroložka a certifikovaná léčitelka krystalů Joy Woodwardová říká, že je ve srovnání s jinými drahokamy vzácné. Stejně jako ostatní drahé kameny se hodnota topazu liší v závislosti na barvě, čistotě, brusu a karátu – a podle expertky na integrativní medicínu a krystal Elizabeth Trattner, AP, DOM, patří císařský topaz mezi nejcennější a nejžádanější z této odrůdy. Právě žlutý topaz je však často spojován s měsícem listopad, říká Woodward.

Význam a symbolika topazu

Pokud jde o jeho metafyzické vlastnosti, žlutý topaz může pomoci „vyvážit vaše myšlenky, vaše činy a vaši energii,“ říká Woodward, což z něj dělá ideální pro manifestaci. Umožňuje vám získat jasnou představu o tom, co ve svém životě chcete, a „ukotví vás ve vašem záměru“, takže neztrácíte ze zřetele cíle, kterých chcete dosáhnout.

Ať už sledujete malé nebo velké cíle, Topaz vám může pomoci setřást příliš negativní hlasy, které vám brání vidět své sny jako možnou realitu. “To pomáhá [you] realizovat [your] „Zaslouží si to, co se snažíš projevit,“ říká Woodward. Topaz vám navíc může pomoci potlačit úzkost, která se může objevit při práci na oživení vašich projevů. Podle Jill Wintersteenové, astroložky, duchovní učitelky a zakladatelky Spirit Daughter: „Topaz má uklidňující účinek“ a zvláště žlutý topaz „pomáhá vytvářet pozitivní vibrace a pozvednout náladu.“ Proto mohou jeho uklidňující vlastnosti poskytnout pocit klidu a míru. Vytvářejte klid a zároveň zažeňte pochybnosti o sobě, abyste se mohli přiblížit svým cílům s neotřesitelnou sebedůvěrou.

Podle Dr. Podle Trattnera je žlutý topaz spojen také se třetí čakrou (známou také jako čakra solar plexu). Reiki léčitel Fern Olivia řekl Well+Good v rozhovoru o sedmi čakrách, je to „čakra akce a rovnováhy, na kterou se soustředíte“. Síla individuální vůle, osobní síla a odhodlání.“ Vzhledem k tomuto spojení je schopnost Topazu pomáhat lidem oddat se jejich cílům a nebojácně jich dosahovat.

Vlastnosti citrínu, moderního kamene listopadu

Citrín
Foto: Getty Images/Irina Marwan

  • Barva kamene: Žlutá
  • Živel: Oheň a Země
  • Planeta: slunce
  • Čakra: Třetí čakra
  • Původ: Pestrý

Citrín je kámen z rodiny křemene a obvykle se vyskytuje v barvách připomínajících podzimní listí, takže je zvláště vhodný pro měsíc listopad. Bohužel přirozeně se vyskytující citrín bez námahy nenajdete; Podle Woodwarda a Dr. Trattner, přírodní citríny jsou vzácné. Pravděpodobnější je, že narazíte na ametysty, které byly tepelně zpracovány, aby vypadaly jako citríny, které mají nažloutlou barvu podobnou jejich protějšku, jen bez nebo méně dichroismu nebo vlastnosti měnící barvu, kterou lidé na kameni milují. Zatímco přirozeně se vyskytující citríny je obtížné najít, tepelně upravený citrín lze získat ze zemí, jako je Brazílie, Uruguay, Skotsko a Severní Karolína ve Spojených státech.

Význam a symbolika citrínového kamene

Podle Woodwarda jsou metafyzické vlastnosti přírodního citrínu podobné vlastnostem žlutého topazu. „Pomáhají vám podniknout rozhodná opatření, ujasnit si, co chcete, a učinit předsevzetí, jak překonat překážky,“ říká. Wintersteen dodává, že přírodní citrín je také kamenem projevu. Navíc přitahuje hojnost tam, kde ji potřebujete, a „chrání před negativními vibracemi tím, že je přeměňuje v něco pozitivního,“ říká a dodává, že je obzvláště důležité „poskytovat pozitivitu v dobách transformace“.

Woodward souhlasí s tím, že přírodní citrín má objasňující účinek, který přeměňuje negativní myšlenky a negativitu na inspirované činy, což je podle ní celé o promyšlené akci, aby se to, co chcete, stalo skutečností.

Nicméně, jak již bylo zmíněno, přírodní citríny jsou vzácné a je pravděpodobnější, že najdete citríny tepelně upravené (nebo to, co Dr. Trattner nazývá „pečené ametysty“). Woodward říká, že metafyzické vlastnosti tepelně upraveného citrínu se liší od vlastností přirozeně se vyskytující odrůdy. „Je to optimističtější,“ říká, a vede to k nárůstu pozitivity a kreativní inspirace k řešení stagnujících nebo negativních energií, které mohou vést k nečinnosti. Ať už se jedná o přirozeně se vyskytující nebo tepelně upravený citrín, odpovídá třetí čakře a pomáhá lidem využít jejich vnitřní sílu a uvést ji do činnosti.

Každý může využít metafyzických vlastností měsíčních kamenů, ale Wintersteen říká, že by z nich mohly mít prospěch zejména Štíři a Střelci narození v listopadu, i když různými způsoby. Emočně komplexnímu Štírovi, který je ohromen hloubkou svých vlastních pocitů, „tyto kameny mu pomáhají vidět pozitivitu a potenciál v každé situaci,“ říká a dodává, že topaz má další výhodu v tom, že pomáhá s tím, „obnovit klid. pocity, kdy emoce začnou připadat jako jízda na horské dráze.“

Pokud jde o svobodomyslného Střelce, který chce rozšířit své obzory: „Obojí přináší štěstí a optimismus, zvláště na dlouhých cestách,“ říká Wintersteen, a když se na silnici objeví hrboly, „mohou pomoci lidem se silným postavením Střelce „Najít to stříbro, když jim život hází protivenství.“ Zejména topás dokáže uklidnit emoce, když věci nejdou podle plánu, pomáhá zchladit oheň Střelce a zachovat chladnou hlavu, říká, zatímco citrín může přinést štěstí, hojnost a radost. dobrodružství, což z něj dělá „dokonalého společníka na cesty“ pro cestovatele na kole zvěrokruhu.

Co jsou to rodné kameny?

Narozené kameny jsou drahé kameny, které představují měsíc narození člověka nebo znamení zvěrokruhu. Předpokládá se, že jejich původ sahá až do biblických časů a historik z prvního století Flavius ​​​​Josephus přiřadil 12 drahokamů na Áronově náprsníku měsícům v roce a 12 znamením zvěrokruhu v Knize Exodus. Zvyk nosit každý měsíc jediný drahokam však začal až v 15. nebo 16. století v Německu nebo Polsku. Rodné kameny mají také svůj původ ve východní kultuře. Ratna Pariksha, hinduistický text z pátého století, spojoval konkrétní drahokamy s božstvy, nebeskými tělesy a dny v týdnu, zatímco védští astrologové doporučují konkrétní drahokamy jednotlivcům na základě jejich astrologické mapy narození.

V roce 1912 vytvořila American Council Association of Jewelers (nyní Jewelers of America) standardizovaný seznam kamenů ve Spojených státech. Tento seznam byl aktualizován Radou klenotnického průmyslu Ameriky a později Americkou asociací obchodu s drahokamy, aby zahrnoval nové typy kamenů pro určité měsíce v roce.

Přehled kamenů pro každý měsíc v roce

Chcete najít krystal nebo drahokam, který odpovídá měsíci vašeho narození? Zde je rychlý přehled kamenů pro každý měsíc v roce:

Často kladené otázky o listopadových kamenech

Proč jsou tam dva listopadové kameny?

Listopadové kameny existují dva, protože původní seznam kamenů, který obsahoval pouze topaz, byl v 50. letech 20. století aktualizován Radou klenotnictví Ameriky přidáním citrínu.

Je listopad jediným měsícem se dvěma kameny?

Listopad není jediným měsícem se dvěma kameny. Březen a říjen mají také dva kameny, zatímco červen, srpen, říjen a prosinec mají každý tři kameny.

Jsou listopadové kameny vzácné?

Podle Woodwarda a Dr. Trattnerovy listopadové kameny – topaz a citrín – jsou vzácné kameny, jejichž přidání do vaší sbírky může být nákladné. Tepelně upravený citrín, což je v podstatě vypálený ametyst, je však obvykle dostupnější než jeho protějšky a snáze se hledá.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *