Medik8 Oxy-R-Peptide: MVP pro rozjasnění pleti

By | November 1, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Pokud jste hledali produkty pro rozjasňující péči o pleť online, víte, že není nouze. Pravděpodobně jste viděli produkty, které obsahují vitamín C a niacinamid (nebo viamin B3), oba antioxidanty, které byly dlouho chváleny pro své protizánětlivé vlastnosti a schopnost bojovat s hyperpigmentací. Co ale víte o oxyresveratrolu? Upřímně řečeno, nevěděl jsem o squatu, dokud jsem nezačal používat Medik8 Oxy-R Peptides Serum.

Toto nové sérum od Medik8 si klade za cíl snížit výskyt tmavých skvrn a podpořit jasnější a rovnoměrnější tón pleti pomocí oxyresveratrolu, dvou typů peptidů a dalších osvědčených složek péče o pleť. Čtěte dále a zjistěte vše, co potřebujete vědět, než jej začleníte do své každodenní péče o pleť, a také moje první zkušenosti po pouhém týdnu používání.

Co je Oxyresveratrol?

Headliner této speciální show, Oxyresveratrol1 (nebo Oxy-R) je sloučenina, která se přirozeně vyskytuje v arašídech, hroznech a některých kůře stromů. Oxy-R od Medik8 je odvozen z kůry stromu Artocarpus Lakoocha, který je součástí rodiny moruše (a zní to jako kouzlo, které by seslal Harry Potter). Zajímavost: Oxyresveratrol je stilben, druh sloučeniny. Termín „stilbene“ je odvozen z řeckého slova „stilbos“, což znamená „svítící“.

Co tedy přesně dělá? Výzkum naznačuje, že Oxy-R je silný antioxidant s protizánětlivými a bělícími vlastnostmi. Blokuje tyrosinázu, přirozený enzym, který produkuje melanin a další pigmenty v kůži. „Oxy-R se po staletí používá k přirozenému omlazení pleti,“ vysvětluje Daniel Isaacs, hlavní produktový ředitel a zakládající partner Medik8. “Bez námahy mění vzhled nerovnoměrného tónu pleti tím, že zabraňuje tvorbě tmavých skvrn způsobených UV zářením, volnými radikály a kožními traumaty (např.

Stojí za zmínku, že Oxy-R je ve skutečnosti docela těkavý v produktech péče o pleť, zejména ve vyšších koncentracích – jako v případě tohoto jednoprocentního vzorce. „Oxyresveratrol je extrémně nestabilní složka, zvláště když se používá ve vysokých koncentracích. Je citlivý na věci jako světlo, teplo a vzduch. Proto musí být pečlivě stabilizován, aby dosáhl svého plného efektivního potenciálu,“ vysvětluje Isaacs. Řešení? Medik8 rozděluje produkt do dvou samostatných lahviček aktivovaných kliknutím. Když dokončíte jednu lahvičku, jednoduše klikněte na vršek druhé lahvičky pro aktivaci Oxy-R a přesuňte nad ní pipetu. “Stabilizátory receptury udrží Oxy-R čerstvý po dobu šesti týdnů a zajistí, že zůstane účinný, dokud nedopijete každou láhev,” říká Isaacs.

Další složky v Medik8 Oxy-R Peptides Serum

Peptidy

Jak již dříve řekl W+G certifikovaný dermatolog Joshua Zeichner, MD, „Peptidy jsou posly, které zvyšují aktivitu kožních buněk a mají různé funkce v závislosti na konkrétním peptidu. Většina z nich má rozjasňující účinek.“ Tyto malé aminokyseliny stimulují růst kolagenu, díky čemuž pleť vypadá a cítí se mladší (ano, prosím).

Peptidový vzorec Oxy-R zahrnuje dva typy peptidů. Prvním je tetrapeptid-30, který podle Isaacse pomáhá minimalizovat produkci tyrosinázy. Obsahuje také acetylglycyl beta-alanin, peptidový jazykolam, který zabraňuje melaninu dostat se do kožní buňky a stát se viditelným na povrchu kůže. “Oxy-R Peptides má trojí hrozbu změny barvy,” říká Isaacs.

kyselina mléčná

Tento jemný chemický peeling je formou alfa hydroxykyseliny (neboli AHA) a podporuje obnovu kožních buněk. Výsledkem je, že kyselina mléčná pomáhá zjemňovat a vyhlazovat pokožku, zlepšovat její texturu a redukovat tmavé skvrny.

Kyselina hyaluronová

Pokud ještě nepoužíváte produkt s kyselinou hyaluronovou, vřele doporučujeme na tento trend naskočit. Tato silná molekula přitahuje a ukládá do vody více než tisícinásobek své hmotnosti. A i když hydratace není nezbytně hlavním cílem tohoto séra, je to skvělý bonus, který můžete mít.

Glycerol

Stejně jako kyselina hyaluronová je glycerin dalším zvlhčujícím prostředkem, který pomáhá přitahovat vlhkost do pokožky. Opět to není náhrada za váš rutinní hydratační krém, ale glycerin je malý pomocník, kterého budete rádi mít.

Co v něm není?

Medik8 klade velký důraz na péči o své produkty, a tak není žádným překvapením, že tato veganská receptura neobsahuje umělé vůně ani barviva, stejně jako ftaláty, parabeny a alkoholy. Za zmínku také stojí, že značka vynakládá značné úsilí v oblasti udržitelnosti – více o jejích emisích uhlíku a snahách o snižování odpadu se můžete dozvědět v jejich Zprávě o udržitelnosti za rok 2023.

Fungují peptidy Oxy-R?

Toto sérum jsem začal používat minulý týden, takže očekávám, že to bude chvíli trvat, než uvidím výrazné výsledky. Nicméně – a může to být placebo efekt – mám pocit, že moje pleť vypadá rozjasněnější už po týdnu používání.

Ukazuje se, že ve svém optimismu nejsem sám. Medik8 provedl malou, nezávislou klinickou studii s 35 účastníky, z nichž každý měl své vlastní problémy s tmavými skvrnami. Po osmi týdnech účastníci hlásili rovnoměrnější tón pleti. Značka také provedla o něco větší nezávislou spotřebitelskou studii (tentokrát s 50 účastníky). Potvrzujíce mou teorii, že se po sedmi dnech zesvětlí, tito lidé řekli, že viděli tmavé skvrny vyblednout za pouhý měsíc.

Pro koho jsou peptidy Medik8 Oxy-R vhodné?

Medik8 říká, že toto sérum je bezpečné pro všechny typy pleti, které chtějí rozjasnit svou pleť. Podle Isaacse jsou peptidy Oxy-R dobré pro:

  • Každý, kdo má citlivou pokožku
  • Ti, kteří se chtějí zaměřit na vzhled odolných tmavých skvrn, nerovnoměrného tónu pleti a skvrn po nedokonalostech
  • Hlouběji Typy pleti Fitzpatrick2 (FP5-6), včetně hnědé a černé kůže, kde se mohou častěji vyskytovat viditelné tmavé skvrny
  • Posílení stávajícího režimu vitamínů C a A pro rozjasnění

A mohu potvrdit: Mám smíšenou pleť a občas se mi porouchá, když zavedu do své rutiny nové produkty. Žádné negativní účinky jsem nezaznamenala – a to jsem ho používala ráno i večer po umytí obličeje a před nanesením hydratačního krému a SPF.

Samozřejmě každá pleť je jiná. Zejména pokud máte konkrétní stav pokožky, nikdy neuškodí promluvit si se svým dermatologem před použitím nového produktu péče o pleť.


Články Well+Good odkazují na vědecké, spolehlivé, aktuální a robustní studie na podporu informací, které sdílíme. Na své cestě za wellness nám můžete věřit.

  1. Likhitwitayawuid K. (2021). Oxyresveratrol: zdroje, produkce, biologické aktivity, farmakokinetika a transportní systémy. Molekuly (Basilej, Švýcarsko), 26(14), 4212. https://doi.org/10.3390/molecules26144212

  2. Ward WH, Lambreton F, Goel N, a kol. Klinický obraz a staging melanomu. In: Ward WH, Farma JM, redakce. Kožní melanom: etiologie a terapie [Internet]. Brisbane (AU): Codon Publications; 21. prosince 2017. TABULKA 1, Fitzpatrickova klasifikace typů pleti I až VI. Dostupné na: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK481857/table/chapter6.t1/ doi: 10.15586/codon.cutaneousmelanoma.2017.ch6


Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *