Můžete použít příliš mnoho hydratačního krému? Dermové říkají ano

By | November 1, 2023

TNa internetu najdete pleť s třpytivým, zasněným povrchem, který připomíná světlo dopadající na sníh nebo cukrovou polevu krystalizující na čerstvě upečeném dortu. Pokud byste mě požádali, abych zjistil, které produkty péče o pleť jsou zodpovědné za tento efekt, sáhl bych po sérech, olejích a spoustě a spoustě hydratačních krémů. Tady ale neplatí heslo „více je více“ a dermatologové říkají, že ve své rutině péče o pleť můžete skutečně příliš hydratovat.

Co se stane, když použijete příliš mnoho hydratačního krému?

Okamžik Zlatovlásky „tak akorát“ péče o pleť je těžké dosáhnout, ale když se stane pár věcí, poznáte, že jste přidali příliš mnoho hydratačního krému.

Za prvé, nanášení příliš velkého množství hydratačního krému není ze své podstaty problematické, pokud jsou složky jemné a vyživující – pravděpodobně jen budete plýtvat dobrým produktem. “V určitém okamžiku je pokožka zcela nasycena produktem, takže více neposkytuje žádné další výhody,” říká Joshua Zeichner, MD, FAAD, dermatolog v New Yorku.

Pokud použijete běžný hydratační krém se základními složkami, pravděpodobně se vaší pleti nestane nic „špatného“. Vaše pleť může být trochu lepkavá nebo se může objevit žmolkování – malé kuličky na kůži. „To znamená, že se produktu zabrání vstřebání a jednoduše se zase sundá. Existuje okluzivní bariéra, která brání absorpci,“ řekl Dr. Purvisha Patel, certifikovaná dermatologka a zakladatelka Visha Skincare, dříve řekla Well+Good. “Stává se to, když se používá příliš mnoho produktů současně nebo ve špatném pořadí.”

Dr. Zeichner dodává, že nadměrné používání některých neškodných složek, jako je vazelína, které vytvářejí okluzivní bariéru – takovou, do které se nic nedostane ani z ní – na kůži může být teoreticky škodlivé. Když si každý den v týdnu šelakujete obličej pomocí Aquaphoru nebo vazelíny, změníte prostředí pokožky snížením hladiny kyslíku a vlhkosti, které přicházejí do kontaktu s vaší pletí. „Toto umělé vnější prostředí ovlivňuje biologickou aktivitu samotných kožních buněk… a přestože je ideální pro zlepšení hojení otevřených ran v kůži, někteří se domnívají, že nepřetržité používání může časem kůži ‚zlínat‘,“ říká. .

Lazy Skin, kterou přejmenuji na “Sims Skin”, žije v simulaci, kde je svět každý den v týdnu v pohodě a nic se neděje. Jinými slovy: Ne skutečný svět. To znamená, že se nemůže přizpůsobit produkci přírodních olejů, když přijde do kontaktu se studeným zimním vzduchem, nebo ustoupit, když je horko a vlhko. Postupem času jednoduše přestane přijímat podněty ze svého okolí a nedělá nic jiného, ​​než že přijímá okluzivnější ingredience k sezení.

Co se stane, když použijete příliš mnoho aktivního hydratačního krému?

Dnes je mnoho hydratačních krémů naplněno koncentrovanými, cílenými složkami, které vám pomohou dosáhnout výsledků nad rámec vyplnění vaší pokožky. Například tento retinolový krém od LilyAna Naturals s 26 000 pětihvězdičkovými recenzemi obsahuje retinol, nejstudovanější a nejdůvěryhodnější složku, kterou dermatologové vždy doporučují. “Pokud používáte hydratační krém, který obsahuje aktivní složku, jako je retinol nebo exfoliační kyselina, aplikace příliš velkého množství může být ve skutečnosti problematická,” říká Dr. Ilustrátor. “Zejména ve vyšších koncentracích mohou tyto aktivní složky způsobit podráždění pokožky, což může nakonec vést k vysušení a zánětu.”

Zatímco žmolkování a hladkost jsou hlavními známkami toho, že možná používáte příliš mnoho základního hydratačního krému, říká Dr. Zeichner říká, že svědění, zarudnutí nebo odlupování mohou být známkou toho, že používáte příliš mnoho hydratačních krémů s účinnými složkami péče o pleť. „Moje nejlepší rada je poslouchat, co vaše pleť potřebuje. Aplikujte hydratační krém, pokud a kdy to potřebujete, nejen proto, že si myslíte, že byste měli,“ říká.

Kolik hydratačního krému byste měli denně používat?

Ve zprávách, které vám opravdu vyrazí dech, Dr. Zeichner říká, že hydratační krém nemusí být součástí vaší každodenní rutiny. “Hydratační krémy jsou užitečné, když je lidé potřebují, ale nejsou vždy nutností.” Pokud ho plánujete používat, odborníci říkají, že byste měli použít množství o velikosti niklu na obličej a čtvrtinové množství na obličej a tělo. Použijte krk společně.

Navíc úprava hmotnosti hydratačního krému, který používáte – v závislosti na ročním období a typu vaší pleti – může pomoci získat správné množství produktu. Pokud máte sušší pokožku, zvolte něco těžšího s větší hmotností, jako je SkinCeuticals Triple Lipid Restore (150 $), který obsahuje ceramidy, cholesterol a mastné kyseliny pro doplnění vaší bariéry. Pokud máte mastnější pleť, rozhodněte se pro něco lehčího, jako je Versed Dew Point Moisturizing Gel Cream (20 $), který hydratuje pokožku pomocí listů aloe a kyseliny hyaluronové.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *