Náš oblíbený recept na snadné sušenky z arašídového másla

By | September 7, 2023

Fakt: Všichni potřebujeme uspokojivý recept na sušenky v naší zadní kapse na improvizované filmové večery (nebo jen pro okořenění dalšího úterního oběda v kanceláři) a našli jsme přesně to. Nejen, že se tento lahodně snadný recept na brownie může pochlubit spirálami arašídového másla a dokonale vláčnou texturou, ale také jej vytvořila výživová poradkyně, osobní trenérka a autorka kuchařek Rachael DeVaux z oblíbeného instagramového účtu @rachaelsgoodeats, takže je plná výživných přísad.

Ačkoli tyto sušenky z arašídového másla neobsahují lepek, mléčné výrobky ani rafinovaný cukr, můžete si být jisti, že jsou vyrobeny z dostupných surovin, které dnes najdete téměř v každém supermarketu. Nejlepší část? Pokud se již o bezlepkové pečení zajímáte, je pravděpodobné, že všechny tyto suroviny na vás v kuchyni čekají.

DeVaux používá základní směs mandlové mouky a dalších bezlepkových mouk. (Nezapomeňte, že si můžete snadno vyrobit svou vlastní mandlovou mouku rozdrcením mandlí ve vysokorychlostním mixéru, dokud nedosáhnou konzistence podobné mouce, a poté přidáním bezlepkového ovsa.) Její recept také používá kokosový cukr pro dotek sladkosti.

I když tyto sušenky z arašídového másla neobsahují mléčné výrobky, můžete je snadno zaměnit za jakýkoli druh mléka, který máte rádi, a jakýkoli typ čokoládových lupínků (nebo kusů!), které máte po ruce, aby byly věci jednoduché, aniž byste změnili texturu nebo chuť. Pokud nejste fanouškem avokádového oleje, můžete místo toho zkusit rozpuštěné máslo, kokosový olej nebo jemný olivový olej, ale je důležité si uvědomit, že každý olej má svůj vlastní chuťový profil, který do receptu přináší. Kromě toho můžete také experimentovat s různými druhy ořechových a semínkových másel, abyste našli svou nejlepší kombinaci chutí. Celý recept je níže.

Recept na sušenky z arašídového másla od Rachael DeVaux

Vyrábí 16 sušenek

Ingredience
3 vejce z pastvy (fungují i ​​jiné druhy)
1/3 šálku neslazeného mandlového mléka
1/3 šálku avokádového oleje
1 lžička vanilkového extraktu
1/4 šálku čokoládových lupínků, rozpuštěných a ochlazených
1/2 hrnku kokosového cukru
1 hrnek mandlové mouky
1/2 hrnku paleo nebo bezlepkové mouky
1/4 šálku kakaového prášku
1/2 lžičky prášku do pečiva
Špetka mořské soli
1/3 šálku čokoládových lupínků bez mléčných výrobků
1/3 šálku neslazeného arašídového másla

Pokyny
1. Předehřejte troubu na 350 °F.

2. Mokré ingredience prošlehejte, poté vmíchejte suché ingredience a nakonec vmíchejte čokoládové lupínky.

3. Nalijte do čtvercové mísy pokryté pergamenovým papírem. Navrch položte lžíci arašídového másla a poté pomocí párátka nebo špejle směs rozetřete po povrchu brownies.

4. Pečte 18 až 20 minut, poté vyjměte a před zapichováním nechte 15 až 20 minut vychladnout. Posypeme mořskou solí a podáváme.

Tipy pro skladování a zmrazování vašich sušenek z arašídového másla

Líbí se nám, že je tento recept jednoduchý, vyrobený ze zdravých surovin a nedělá kompromisy v chuti. Dá se to dát dohromady stejně dobře na rušný týden večer nebo na večeři, na kterou jste celý týden plánovali. Brownies vydrží ve vzduchotěsné nádobě až pět dní a můžete je dokonce zmrazit až na tři měsíce, pokud je nejprve zabalíte do vrstvy plastového obalu a fólie (nezapomeňte je před zmrazením nakrájet). Rozmrazování trvá asi dvě až tři hodiny. Můžete si ji tedy ráno dát do opakovaně použitelné obědové tašky, abyste měli k obědu připravenou sladkou dobrotu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *