Naučte se základy s tímto 10minutovým úvodním videem Pilates

By | September 14, 2023

FOd malých pohybů až po dlouhé držení a rytmické dýchání, první vkročení na pilatesovou podložku může být zastrašující. Spousta práce zahrnuje namáhání svalů – někdy téměř neviditelným způsobem. Jak poznáte, že to děláte správně?

Ať už jste začátečník nebo zkušený pilates, instruktorka Chloe de Winter z Go Chlo Pilates je tu, aby vás vrátila k základům.“Pilates je právě teď všude,” říká de Winter. “Vysvětlím vám, co to vlastně je, a seznámím vás s některými klíčovými cviky Pilates, které budete na hodině dělat.”

De Winter vysvětluje, že Pilates je o práci jak vnitřních stabilizačních svalů, tak i větších, viditelnějších svalů. Abyste toho dosáhli, měli byste spojit svůj dech s pohybem tak, abyste zapojovali hluboké vnitřní svaly jádra, které podporují spodní část zad a boky, a pak na tom stavte většími pohyby, jako je zvedání nohou. Stažením břišních svalů při výdechu a položením ruky na břicho, abyste cítili napětí, začnete chápat, jak pracovat se svým jádrem, které je základem většiny pohybů Pilates.

Jednou z nejčastějších frází, které slyšíte na hodinách pilates, je nalezení „neutrální páteře“. De Winter vysvětluje, že to znamená spočívat na zádech a mezi spodní částí páteře a podlahou je dostatek místa, aby se mezi ně vešla borůvka. Když provádíte základní pohyby, jako je zvedání nohou a desky stolu, vaše záda se chtějí vyklenout nebo zploštit. Klíčem k tomu, abyste to udělali správně, je borůvku nerozdrtit nebo ji nechat odkutálet.

Za pouhých 10 minut projdete těmito a několika dalšími základy Pilates, které vás připraví na úder na podložku. Nezapomeňte dýchat!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *