Ne, otlačené nehty byste neměli ošetřovat gelem

By | September 14, 2023

MStále více lidí se obrací k řešení nehtů DIY, aby získali nový vzhled ze salonu za méně času a peněz. Nejnovějším hackem, který explodoval na TikTok, je vytvrzování lisovaných nehtů gelovým lakem. Při tomto procesu se místo použití lepidla nanese gel lak na spodní stranu formy a poté se vytvrdí UV světlem (tzv. fixace). Jedná se o stejný proces, který se používá k aplikaci gelových nástavců. Teoreticky vám umožňuje dosáhnout dlouhé životnosti gelových špiček pomocí zábavných a cenově dostupných vzorů nalisování. Je tu však problém: Zatímco gelové špičky jsou čiré, většina přitlačení nikoli. A podle Julie Kandalec, slavné manikérky a nehtové pedagožky, musí mít UV světlo z lampy možnost dosáhnout gelu, aby gel lak správně vytvrdil, což u nalakovaných nalisovaných nehtů není možné.


„Nehet by měl být čirý nebo většinou průhledný, aby se k němu dostalo světlo a vyléčilo ho. Pokud je nehet neprůhledný, neztvrdne,“ říká Kandalec. A pokud gel nedokáže vytvrdit, „bude lepkavý, nepřilnavý a může způsobit alergickou reakci nebo kontaktní dermatitidu“.

Mnoho lidí nyní komentuje TikTok o tom, jak to zkusili a jsou nyní alergičtí na gel lak.

“Udělal jsem to,” říká Karissa Wamplerová ve videu, které má nyní přes 1,5 milionu zhlédnutí. „Moje nehty vypadaly skvěle, dokud mě nezačaly tak svědit, že jsem si doslova musel nalít téměř vroucí vodu na prsty, abych zmírnil bolest. A pak jsem měl nehty pod tím tak měkké, že mi spadly.“

@k.wamp Prosím odešlete mi to znovu ❤️✨? Nechci, aby se to stalo někomu jinému #gelx #gelxnails?? #Nails #viral #trending #ShowOffLandOFrost ♬ Originální zvuk – Karissa Wampler?

Kontaktní dermatitida se vyvíjí dlouho. Zatímco vaše nehty budou zpočátku vypadat a cítit se skvěle, může trvat několik dní, než se alergie rozvine.

“Kontaktní dermatitida obvykle trvá několik dní, než se reakce objeví, protože vaše tělo je citlivé na složku v produktu,” říká Dr. Payel Gupta, certifikovaný alergolog a imunolog ve společnosti Get Cleared. “Proto je někdy těžké přijít na to, co by mohlo být příčinou vaší reakce.” Možná jste produkty použili několik dní před vaší skutečnou reakcí.“

Pokud chcete nehty vyléčit gelem, aby nehty vypadaly delší, hledejte jasné možnosti. Kandalec má rád Gelish Soft Gel Tips (30 dolarů). Jakmile na nehtech zatvrdnou, můžete je nalakovat.

Pokud však chcete použít předem připravené a natřené formy, gelové vytvrzování je nereálné. Místo toho můžete podniknout kroky, aby vydržely pěkně a dlouho se zamýšleným lepidlem. Před aplikací lisovacích nehtů otřete nehty alkoholem, abyste zajistili, že budou mít čistý povrch, na který se mohou přilepit. A věnujte čas tomu, abyste na každý z vašich nehtů nalezli ten nejlepší nalisovaný tvar, v případě potřeby jej zapilujte, abyste dosáhli dokonalého přizpůsobení. „Správný střih je všechno – nejen šířka, ale i vrchol nebo křivka přírodního nehtu,“ vysvětluje Kandalec.

Chcete více informací o kráse od našich redaktorů? Sledujte náš Instagramový účet Fineprint, kde najdete nejdůležitější tipy a triky.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *