Nejlepší rady v péči o pleť, které nám dermatologové poskytli v roce 2022

By | September 12, 2023

S„Rady“ o péči o blízké jsou všude a přicházejí od každého. Víme však, že ne všechny dostupné informace jsou pravdivé a zdroje nejsou vždy důvěryhodné. Proto se neustále obracíme na dermatology s jejich odborností. A letos nám dali pár skvělých tipů.

Dozvěděli jsme se například, že niacinamid může pomoci regulovat produkci mazu a že antiperspiranty lze používat po celém těle. Chcete-li se o těchto a dalších tipech dozvědět více, pokračujte v posouvání, abyste se dozvěděli o nejlepších radách v péči o pleť, které nám letos dermatologové poskytli.

10 nejlepších rad v péči o pleť, které nám letos poskytli dermatologové

1. Týdenní masáž pokožky hlavy dokáže zázraky

“Nezáleží na tom, co děláš vlasy Typ nebo textura, masírujte si vlasy a pokožku hlavy s vlasy oleje jednou týdně,“ říká Michele Green, MD, certifikovaná dermatologka v New Yorku. Protože když si masírujete pokožku hlavy, zvyšujete krevní oběh, což podporuje distribuci živin po pokožce hlavy a ve vlasech. „Zadejte toto vlasy Program péče pomáhá posilovat vlasy folikulů a podporuje pokožku hlavy a vlasy Zdraví.”


Odborníci v tomto článku

  • Adeline Kikam, DO, certifikovaná dermatoložka a zakladatelka Brown Skin Derm
  • Heather Woolery-Lloyd, MD, certifikovaná dermatologička se sídlem v Miami
  • Ivy Lee, MD, certifikovaná dermatologka
  • Jeanine Downie, MD, certifikovaná dermatoložka
  • Jennifer Holman, MD, Dr. Jennifer Holman je certifikovaná dermatologka se sídlem v Texasu.
  • Loretta Ciraldo, MD, FAAD, certifikovaná dermatoložka a zakladatelka Dr. Péče o pleť Loretta
  • Lynn McKinley-Grant, MD, certifikovaná dermatologka ve Washingtonu, DC
  • Marisa Garshick, MD, FAAD, certifikovaná dermatologka na MDCS Dermatology a klinická asistentka dermatologie na Weill Cornell Medicine
  • Ranella Hirsch, MD, certifikovaná dermatologka se sídlem v Cambridge, MA
  • Shirley Chi, MD, certifikovaná dermatologka specializující se na lékařskou a kosmetickou dermatologii

2. Základní opálení je naprostý mýtus

Nikdy neexistuje vždy potřeba se před dovolenou opálit, abyste se na pláži nespálili. „Každé opálení je reakcí vašeho těla na poškození DNA UV zářením,“ varuje Dr. Jennifer Holman, texaská certifikovaná dermatologka, které byla diagnostikována rakovina kůže ve svých 20 letech. “Pacientům to vysvětluji tak, že základní opálení je jako vykouřit pět cigaret denně, abyste se připravili na dovolenou, a pak vykouřit dvacet cigaret denně.”

3. Neměli byste si protírat oči příliš často

„Oblast kolem očí je nejcitlivější částí vaší pokožky, protože je tak tenká. Velmi snadno může dojít k oděrkám,“ říká Lynn McKinley-Grant, MD, certifikovaná dermatologka ve Washingtonu, D.C. “Pokud si často třete oči, můžete mít alergii na něco ve vzduchu nebo na lak na nehty, řasenku, oční krém nebo dokonce oční kapky.” Agresivní tření může navíc způsobit ztmavnutí kůže kolem očí. “A může způsobit ztluštění kůže, ale ne příjemným způsobem,” říká. “Nazýváme to lichenifikace kůže se spoustou záhybů, které vypadají jako tic-tac-toe prkno s malými linkami probíhajícími vertikálně a horizontálně.”

4. Při gelové manikúře byste měli používat opalovací krém

„Až si příště pořídíte gel mani, nezapomeňte si s sebou vzít opalovací krém,“ říká Adeline Kikam, DO, certifikovaná dermatoložka. „UV světlo používané k vytvrzování laku na nehty může potenciálně zvýšit riziko rakoviny kůže a způsobit předčasné stárnutí pokožky. Lampy na nehty emitují především UV záření, které je jednou z vlnových délek průniku nejvíce měnících DNA a je hlavní příčinou urychlení předčasného stárnutí kůže a také přispívá k rakovině kůže.“

5. Méně je více, pokud jde o léčbu akné

“Pokud se vaše akné zhorší, nepoužil bych více produktů současně,” říká Dr. Marisa Garshick, certifikovaná dermatologka v New Yorku. „Když uvádíte na trh nový produkt péče o pleť, ujistěte se, že používáte jeden po druhém. Počkejte ještě tři týdny, ale nepropadejte panice a vyzkoušejte vše, co uvidíte v lékárně. Udělejte to.“ Ujistěte se, že jste ve svém přístupu rozvážní a používejte vždy jeden nový produkt. Možná začněte představením nového čisticího prostředku. Takže pro některé lidi, kteří již používají účinnou látku na předpis a možná i jemný čisticí prostředek, je možné, že ve spojení s ním budou potřebovat léčivý čisticí prostředek. Ale nepoužívejte to s exfoliátorem a tonerem zároveň.”

6. Škrábání nebo odlupování lupénky ji může zhoršit

„Existuje dobře známý fenomén zvaný Koebnerův fenomén, kdy jakýkoli typ traumatu – řezné rány, škrábance, dokonce i traumata, která si sami způsobíte, jako je škrábnutí nebo odření – může zhoršit vaši psoriázu,“ říká Ivy Lee, MD, certifikovaná správní rada. lékař dermatolog v Pasadeně v Kalifornii. Vysvětluje, že pacienti s mírnou lupénkou se jí často snaží zbavit drhnutím místa lufou nebo pemzou, aby pak zjistili, že se šupiny zhorší nebo se rozšíří na větší plochu. “A to je to, co nazýváme Koebnerův fenomén, kdy pokud s ním manipulujete, škrábete nebo škrábete, lupénka se může rozšířit.”

7. Permanentní výplň je zcela ne-ne

Pokud se rozhodnete pořídit si výplň, můžete použít permanentní výplň, která se přilepí na místo, nebo dočasnou výplň, která využívá přísady, jako je kyselina hyaluronová, které se časem rozkládají a vyžadují opětovné vstříknutí. Ranella Hirsch, MD, certifikovaná dermatologka v Massachusetts, se tomu prvnímu ani zdaleka nepřiblíží. “Trvalá onemocnění, jako jsou některé silikony a další, s sebou nesou riziko opožděných a často trvalých komplikací,” říká Dr. Jelen. “Zatímco žádný postup není zcela bez rizika, postupy zahrnující dočasné výplně bývají bezprostřednější, dočasné a často vratné.”

8. Antiperspiranty můžete používat na celé tělo

“Antiperspiranty obsahují hliníkové soli, složky, které blokují potní žlázy a snižují pocení,” říká Dr. Heather Woolery-Lloyd, certifikovaná dermatologka v Miami. “Většina antiperspirantů také obsahuje přísady k odstranění nebo maskování zápachu, ale hlavním cílem antiperspirantů je snížit pot.” Dodává, že je zcela v pořádku používat svůj běžný antiperspirant na ruce, nohy, hrudník, břicho a kdekoli. jinak to potřebujete – jedinou výjimkou je váš obličej a intimní partie.

9. Jak stárnete, výběr správného hydratačního krému dělá rozdíl

Když je vaše pokožka suchá, je napnutá. A když je těsný, jemné linky a vrásky se mohou snadněji usadit a zůstat na místě. Takže udržování zvlhčeného obličeje může pomoci zabránit předčasným známkám stárnutí, vysvětluje Dr. Jeanine Downie, certifikovaná dermatologka v Montclair, New Jersey a zakladatelka Image Dermatology. “Přála bych si, abych se více zvlhčovala, když jsem byla mladší,” říká.

10. Niacinamid může pomoci regulovat produkci oleje

“Niacinamid má zklidňující a protizánětlivé vlastnosti, které působí proti účinkům stresových hormonů na kůži,” říká Shirley Chi, MD, certifikovaná dermatologka v jižní Kalifornii. “Stresové hormony zvyšují produkci mazu v pokožce, takže se vaše pokožka stává méně mastnou snížením zánětu.” Je to proto, že žlázy, které produkují olej a kožní maz, mají hormonální receptory. Zklidnění pokožky a její ochrana před stresovými hormony pomáhá normalizovat činnost mazových žláz.

Chcete více informací o kráse od našich redaktorů? Sledujte náš instagramový účet Fineprint pro nejlepší tipy a triky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *