Nejlepší voda u Trader Joe’s obsahuje elektrolyty

By | September 9, 2023

HHydratace může být v letních vedrech náročná, i když jste *nejnáruživější* pijáci vody. A seznam způsobů, jak dosáhnout optimální hydratace, se každým dnem prodlužuje – od elektrolytových prášků po hydratační nápoje až po nekonečné volání prakticky každého odborníka na zdraví, aby „pil více vody“, může být rychle ohromující.

Podle vodního sommeliéra Martina Riese není všechna voda stejná. Klíčová chybějící složka, o které si myslíte, že byste měli hledat ve vodě, kterou kupujete, abyste zajistili optimální hydrataci? Elektrolyty. A přirozeně se vyskytují v určitých typech vod, zejména minerálních. Dobrou zprávou je, že Trader Joe’s má náhodou u sebe několik vodních sommelierů schválených trsátek, které poskytují optimální hydrataci, jak zveřejnil na TikTok.


Odborníci v tomto článku

  • Martin Riese, Martin Riese je vodní advokát, pedagog, autor a vodní sommelier.

Předem rozebereme Rieseovy tipy na nejlepší vodu v Trader Joe’s a popovídáme si s registrovanou dietoložkou Francescou Alfano, RD, abychom vám poskytli další rady ohledně hydratace.

@martinrieseofficial Udělejme Trader Joe’s #watersommelier #water #h2o #traderjoes #fyp #foryou #fy #foryoupage #martinriese #obchod ♬ Originální zvuk – Martin Riese

Podle vodního sommeliera je nejlepší vodě, které byste se měli vyhnout, u Trader Joe’s

Trader Joe’s Sparkling Plain perlivá voda

Riese poukazuje na to, že sycená minerální voda TJ pochází ze tří různých zdrojů, takže ve skutečnosti neznáme celkové množství rozpuštěných látek (TDS). „TDS znamená „Total Dissolved Solids“ a měří minerály, soli a organické sloučeniny, které se přirozeně rozpouštějí ve vodě,“ říká Alfano. “TDS vám může říct, jak mineralizovaná je vaše voda.”

A tyto minerály jsou elektrolyty, které Riese zmiňuje a které zlepšují hydrataci. Ne každá voda musí mít označení TDS, a proto některé vody prodávané v TJ nejsou označeny. „Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) přijímá TDS jako sekundární standard, což znamená, že jde o dobrovolnou politiku ve Spojených státech,“ dodává Alfano.

Vzhledem k tomu, že voda pochází ze tří různých zdrojů, říká Riese, výrobce se pravděpodobně rozhodl neuvádět hodnotu TDS. Poukazuje však také na to, že voda může být nazývána „minerální vodou“, pouze pokud má minimální obsah TDS 250 TDS, aby získala toto rozlišení. Vyšší TDS však neplatí vždy Podle nadace Safe Drinking Water Foundation je to lepší, protože vysoké hladiny znamenají tvrdou vodu, která v některých situacích může obsahovat vysoké množství kontaminantů.

San Pellegrino perlivá přírodní minerální voda

Šumivá přírodní minerální voda San Pellegrino je neperlivá voda z Itálie; Oxid uhličitý se přidává, říká Riese ve videu. TDS je 1 100, což je podle něj střední hodnota TDS pro vodu. Jak říká Riese: “Myslím, že je to naprosto dobrý produkt.”

Gerolsteiner perlivá přírodní minerální voda

Gerolsteiner je německá značka vody a podle Riese jedna z nejoblíbenějších minerálních vod v Německu. TDS je něco málo přes 2 500, což ve videu popisuje jako „velmi intenzivní voda“. Díky vysokému obsahu minerálních látek má chuť trochu slanou. Ale stále mu chutná a říká, že je to skvělý produkt, i když nemá “dokonale vyváženou chuť” kvůli vysokému obsahu minerálů.

Přírodní horská pramenitá voda obchodníka Joea

“Má TDS asi 110, myslím, že je to velmi pěkná voda,” říká. Zejména za cenu (0,79 $ za láhev) je to skvělé pro TDS a kvalitu vody.

Čistá novozélandská artézská voda

Riese je velkým fanouškem novozélandského vodního oddělení a Pure New Zealand Artesian Water je toho příkladem. S TDS 150 je to „velmi, velmi pěkná minerální voda z Nového Zélandu,“ říká. Dodává, že je to jeho první volba.

Riese je velkým fanouškem novozélandského vodního oddělení a Pure New Zealand Artesian Water je toho příkladem. S TDS 150 je to „velmi, velmi pěkná voda z Nového Zélandu“.

Alkalická voda

Riese není příznivcem alkalické vody, říká, že je to „marketingový trik“. Podle Riese ve vodě nejsou téměř žádné elektrolyty a zásaditost „ničí žaludeční tekutina“. Zvolil by mnohem levnější pramenitou vodu (protože obsahuje minerály) před alkalickou vodou, která je podle něj v podstatě čištěná voda z kohoutku.

„Alkalický je termín, který lze použít k popisu hodnoty pH látky. Alkalické látky mají hodnotu pH vyšší než sedm. Čistá voda má pH kolem sedmi a prodávaná alkalická voda má obvykle pH osm až 10,“ vysvětluje Alfano. „Naše těla odvádějí skvělou práci při udržování pH krve a pití alkalické vody to nezmění. Neexistují žádné skutečné vědecké důkazy, které by podporovaly pití alkalické vody.“

Závěrečná zjištění

Obecně je vždy dobré pít více vody. Pokud aktuálně nekonzumujete elektrolyty, neznamená to, že musíte přejít na balenou vodu, protože pravděpodobně přijímáte dostatek ze stravy. Pokud však chcete zvýšit své elektrolyty pomalým způsobem, můžete se řídit radami vodního sommeliéra a zkusit pít více perlivé vody – koneckonců je k dostání u vašeho místního Trader Joe’s.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *