Nejlepší způsoby chemického čištění doma

By | September 16, 2023

SNejhorší věc, kterou můžete udělat, je umístit na oděv štítek „pouze suché čištění“. To znamená, že musíte vynaložit velké úsilí a utratit spoustu peněz, abyste získali oděv z vlny, kašmíru nebo hedvábí, aby znovu vypadal a vypadal svěže. Nebo je to? Odborníci na prádlo tvrdí, že většinu oděvů označených „pouze suché čištění“ lze snadno vyčistit doma.

Pravidelné cesty do úklidu stojí nejen pěkný peníz, ale mají i další velkou nevýhodu: používané agresivní chemikálie škodí životnímu prostředí a mohou časem i poškodit textilie. A praní oblečení pouze do chemického čištění doma se může zdát složité, ale je to super snadné. Je to vlastně tak snadné, že se budete divit, proč jste vůbec vzali polovinu svého šatníku do čistírny. V závislosti na materiálu existují různé způsoby, jak toho dosáhnout. Zde je návod, jak začít.


Odborníci v tomto článku

  • Angelina McCullar, Angelina McCullar je vědomá módní návrhářka za kanálem YouTube BlueprintDIY.
  • Audrey Coyne, Audrey Coyne je módní bloggerka a youtuberka stojící za Audrey à la Mode.

Jak chemicky čistit doma

Angelina McCullar, uvědomělá módní návrhářka za kanálem YouTube BlueprintDIY, říká, že nikdy nenosí své oblečení do čistírny a pouze myje je doma. Ve videu na YouTube řekla, že doma používala sadu koupenou na chemické čištění. Ale poté, co zkoumala, jak vyvinout vlastní řešení, se od té doby nevrátila. Zde je postup:

1. Vytvořte si vlastní směs pro chemické čištění sušiček

Skvrny můžete vyčistit trochou vody a Ajaxu (13 USD).) na značku a skvrnu vytřete čistou částí látky. Dále si připravte směs pro chemické čištění: „Smíchám jeden šálek teplé vody, 1/4 šálku octa, 1 lžičku boraxu (14 dolarů), 1 lžičku kyslíkového bělidla (8 dolarů) a pár kapek levandule,“ říká McCullar.

Poté do směsi ponoří čistou látku, jako je utěrka na pytel mouky nebo bílou žínku, a vloží ji do sáčku do sušičky spolu s věcmi, které mají být čištěny. Poté vloží sáček do sušičky na 30 minut. Tak jednoduché.

2. Oděvy perte doma pouze chemicky

Pokud vaše oblečení potřebuje další pomoc, McCullar má super snadný způsob ručního praní hedvábného a lněného oblečení. “Ručně to umývám tamponem Ajaxu, pak to dobře opláchnu a položím na suchý ručník,” říká. „Srolujte jej do ručníku a pokračujte v smotávání ručníku, abyste z něj dostali co nejvíce vody.“ Po vysušení na vzduchu do vlhka jej vyžehlí bez páry. „Když to vyžehlíte, je to zase hedvábné. Pokud ji nebudete žehlit, dokud je vlhká, bude po zaschnutí opravdu tuhá.“

Vlněné nebo kašmírové svetry můžete také prát ručně. Ve videu na YouTube vysvětlila módní youtuberka Audrey Coyne, jak to dělá. Nejprve naplní umyvadlo vodou, poté přidá jemný čisticí prostředek a zamíchá rukou. Pak obrátí oděv naruby a ponoří ho do vody.

“Nechávám to působit 10 až 30 minut, v závislosti na tom, jak silný je oděv, jak je špinavý a kolikrát jsem ho měl na sobě,” říká Coyne. „Jakmile je hotový, vytáhnu ho z umyvadla a pustím ho pod velmi studenou vodu. V žádném z těchto kroků byste neměli používat teplou vodu, protože existuje riziko sražení vašich předmětů. Jemně mačkejte mezi rukama – nikdy jej nevyždímejte, jinak by se váš produkt zdeformoval. Nebo to vložte do ručníku a srolujte jako burrito.“ Poté, co se většina vody odstraní, Coyne suší přes noc na věšáku určeném speciálně pro sušení na vzduchu. Druhý den ráno napařuje oblečení, aby odstranila případné vrásky.

https://www.youtube.com/watch?v=HBwY2uifNJ8

S těmito odbornými řešeními bude celý váš šatník vypadat – a vonět – svěžeji než kdy předtím! To vše bez utrácení peněz za chemické čištění.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *