Nová aplikace Thoughtful dělá ze spojení každodenní návyk

By | October 19, 2023

Pokud si chcete připomínat zdravý návyk po celý den, pravděpodobně na to existuje aplikace. Chtěli byste najít chvilku klidu? Meditační aplikace vás mohou povzbudit k procvičování každodenní všímavosti. Snažíte se pamatovat na pití vody? Aplikace pro sledování vody vám mohou pingnout, když můžete být dehydratovaní. A pokud jde o cvičení, je tu stále oblíbená fitness aplikace pro iPhone, která vás vybízí, abyste tyto kroky dělali každý den. Ale co třeba aplikace, která vám připomene… kontaktovat přátele? Ukazují to rozsáhlé studie Pro zdraví mohou být důležité i sociální kontakty1 a dlouhověkost jako kterákoli z výše uvedených zdravotních praktik a se spuštěním aplikace Thoughtful bude také mnohem snazší udělat ze sociální interakce pravidelný zvyk.

Dnes je spuštěna promyšlená verze, která nabízí tipy, jak se vědomě spojit s přáteli na první pohled denně. Výzkum ukazuje, že tento typ pravidelná korespondence a reakce3 (místo velkých, ale málo častých gest) je klíčem k dobrému spojení. „Vztahy jsou maraton, ne sprint,“ říká psychiatrička Samantha Boardman, MD, která konzultovala vývoj Thoughtful. “To je [by way of] Tyto mikromomenty, kdy se přihlásíte a objevíte, lidem ukazují, že přátelství časem vydrží.“

“Mikromomenty, kdy se přihlásíte a ukážete se ostatním lidem, jsou způsob, jakým se přátelství v průběhu času udržují.” – Samantha Boardman, MD, psychiatr

Ale realita je taková, že nezapomenout na kontakt s přáteli se často snáze řekne, než udělá. I ten nejpozornější člověk může zapomenout na narozeniny přítele, nedávnou operaci nebo nadcházející pracovní prezentaci, pokud je jejich osobní kalendář dostatečně nabitý. A v důsledku pandemie, která nás donutila do sociální izolace, naši schopnost oslovit a posílit naše kontakty4 možná rezavější než kdy jindy. Ve skutečnosti americký lékař pro veřejné zdraví nedávno popsal prevalenci osamělosti v této zemi jako „epidemii“ a poznamenal, že je běžná ve všech věkových skupinách.

Thoughtful chce pomoci tím, že „omezí potíže s oslovováním přátel všemi možnými způsoby,“ říká Elizabeth Shaffer, spoluzakladatelka a generální ředitelka Thoughtful. To znamená nejprve zhodnotit svou osobnost (aby doporučení pro spojení s přáteli vypadala jako věci, které chcete dělat) a pak vám denně poskytovat personalizované návrhy, jak se stýkat, pamatovat si důležitá data a prohlubovat své vztahy.

How Thoughtful používá test osobnosti, který vám pomůže lépe se spojit s ostatními

Základem aplikace Thoughtful je třídílný test osobnosti nazvaný test Connection Style, vyvinutý ve spolupráci s odborníky na duševní zdraví, aby posoudil, jak se chováte, vypadáte a jak komunikujete ve svých vztazích. Myšlenka spočívá v tom, že různí lidé budují a udržují spojení s přáteli a blízkými různými způsoby. Nejlepší strategie pro prohloubení těchto spojení budou brát tyto přirozené preference v úvahu.

Test vás provede různými scénáři souvisejícími s přátelstvím – například „Nevolal jsem svému příteli týdny, ale nedávno jsem mu poslal 200 memů“ a „Líbí se mi myšlenka udělat něco nového, ale když přichází .“, jediné, co mě napadá, je: ‚Proč jsem s tím souhlasil?‘“ – a vy odpovíte, jak moc souhlasíte nebo nesouhlasíte.

Na základě vašich odpovědí pak budete zařazeni do jednoho z pěti archetypů spojení: Hledač, Organizátor, Nadšenec, Duševník a Kultivátor. (Aby bylo jasno, žádný styl spojení není lepší nebo horší než kterýkoli jiný; jednoduše odrážejí různé způsoby soužití ve vztazích.) Zde je rozpis všech pěti:

  1. Hledáček: Tito lidé jsou hluboce empatičtí a vždy hledají smysl a poznání. Někdy je však jejich emoce dokážou přemoci. “Mohou být zranitelní a jejich pocity jsou trochu zraněné a “proč” je může nakonec znepokojovat,” říká Dr. Boardman.
  2. Organizátor: Jako detailně orientovaní řešitelé problémů reagují organizátoři na stres nebo problémy v přátelství tím, že se ponoří do detailů a vše vyřeší sami, říká Dr. Boardman.
  3. Nadšenec: Těmto lidem jde především o to, žít život naplno, mít nové zkušenosti a vydat se za dobrodružstvím. Udržují vás na večírcích a zábavě, ale mohou vás také nechat zahlceni nebo ne zcela přítomní, říká Dr. Boardman. “Někdy se dostanou do situace, kdy nemají čas na lidi ve svém životě, protože jsou zaneprázdněni plánováním dalšího kroku.”
  4. Věštec: Těmto lidem jde především o upřímnost a autenticitu. Jejich otevřenost může být tolik potřebným závanem čerstvého vzduchu, ale „někdy to může být také urážlivé,“ říká Dr. Boardman a poukáže na její tupost. “I když to nemíní, často upozorňují na chyby ostatních.”
  5. Kultivátor: Tito lidé jsou loajální a spolehliví – někdy až přehnaně. „Mají rádi rutiny každodenního života a rádi se jich drží,“ říká Dr. Boardman. Ohleduplný a svědomitý kultivující tu pro vás bude vždy, někdy i na úkor svého vlastního blaha.

Aplikace přizpůsobuje své denní návrhy vašemu stylu připojení, což vám umožní „využít své silné stránky a obejít problémy, které by mohly zkomplikovat vaše vztahy,“ říká Dr. Boardman. Pokud jste například hledající, můžete být nuceni se pozastavit a něco vyjádřit, než abyste se nechali pohltit svými pocity nebo se drželi zášti. Na druhou stranu, pokud jste nadšenci, můžete dostat výzvu, která vám jednoduše připomene, abyste někoho pozdravili, abyste neriskovali ignorování důležitého spojení a přílišné zapletení do jiných věcí.

Jak Thoughtful dělá z budování spojení a boj s osamělostí zvyk

Pokaždé, když otevřete aplikaci Thoughtful, zobrazí se vám tři výzvy k posílení připojení, přizpůsobené na základě výše uvedeného stylu připojení: jedna, která vám nabídne spojení s přítelem, a jedna, která vám pomůže se spojit, abyste si připomněli důležité datum nebo událost. v životě přítele a jeden, který vám pomůže přemýšlet o přátelství.

Zatímco výzvy Reach Out poskytují snadný způsob, jak se s někým spojit, výzvy Remember vás vedou k zaznamenání konkrétních podrobností a dat z konverzací s přáteli, abyste mohli být včas připomenuti. V ideálním případě „každý den přidáte jednu informaci o osobě ve vašem životě a může to být něco tak jednoduchého, jako je nedávný rozhovor nebo svátky, které lidé slaví,“ říká Shaffer.

Řekněme například, že kolega nedávno zmínil chystané představení jeho divadelní skupiny. Tento detail si můžete poznamenat spolu s datem jako odpověď na výzvu „zapamatovat“, aby vám bylo předem připomenuto, abyste jim popřál štěstí a poté jim poblahopřál. Nebo pokud zjistíte, že přítel naplánoval datum pro svůj císařský řez, můžete si tento detail zaznamenat, abyste mohli být připomenuti, abyste v tu dobu poslali pohlednici nebo nabídli pomoc.

Aplikace Thoughtful tyto schůzky nejen sleduje, ale také vám o nich poskytuje podrobné informace Co Řekněte, kdy budete v kontaktu v závislosti na události (takže pocit, že nevíte, co říct, již není důvodem, proč se kontaktu vyhýbat). Arzenál více než 350 článků o připojení obsahuje odborné tipy, jak pomoci přátelům a rodinným příslušníkům při různých důležitých životních událostech, jako je neplodnost nebo ztráta rodiče.

Abychom vám pomohli udržet si svá přátelství i mimo velké milníky, poslední výzva „Reflexe“ pro každý den vás požádá, abyste zapsali hezkou, vtipnou, milou nebo zajímavou interakci nebo vzpomínku, kterou jste s někým sdíleli. Tyto výzvy mohou vypadat asi takto: „Kdo byl poslední, kdo vám pochválil?“ a „Kdy jste se naposledy skvěle bavili se svými přáteli?“

Taková „sbírka úžasných přátelských okamžiků“, jak to říká Shaffer, může pomoci posílit krásu vašich přátelství a připomenout vám, proč jste si vůbec našli čas a investovali do nich.


Články Well+Good odkazují na vědecké, spolehlivé, aktuální a robustní studie na podporu informací, které sdílíme. Na své cestě za wellness nám můžete věřit.

  1. Holt-Lunstad, Julianne a kol. „Podpora sociálního kontaktu jako priority veřejného zdraví ve Spojených státech.“ The American Psychologist Vol. 72.6 (2017): 517-530. doi:10.1037/amp0000103

  2. Holt-Lunstad, Julianne a kol. “Samota a sociální izolace jako rizikové faktory úmrtnosti: metaanalytický přehled.” Perspektivy psychologické vědy: časopis Asociace pro psychologickou vědu Svazek 10.2 (2015): 227-37. doi:10.1177/1745691614568352

  3. Canevello, Amy a Jennifer Crocker. “Budování dobrých vztahů: schopnost reagovat, kvalita vztahů a mezilidské cíle.” Journal of Personality and Social Psychology svazek 99,1 (2010): 78-106. doi:10.1037/a0018186

  4. Ernst, Mareike a kol. „Osamělost před a během pandemie COVID-19: Systematický přehled s metaanalýzou.“ The American Psychologist Vol. 77.5 (2022): 660-677. doi:10.1037/amp0001005


Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *