Oblíbené produkty péče o nohy olympijského běžce

By | October 26, 2023

Óf všichni neopěvovaní hrdinové, kteří pomáhají udržet vaše tělo zdravé, silné a fit – stabilizační svaly! proprioceptivní senzory! endokrinní systém! – jsou dvě, které jsou doslova a neslavně přehlíženy: vaše nohy.

“Je to první bod kontaktu se zemí a dochází k řetězové reakci,” řekl Stephen Pasterino, zakladatel P.volve, dříve Well+Good o našich chodidlech a prstech. “Takže zbytek těla reaguje na to, co se děje s chodidlem – což začíná na břiše chodidla s velkými prsty a přesouvá se k metatarzálnímu kloubu a pak ke kotníku, dolů ke kolenu, kyčli a spodní části zad.” páteř a až k ramenům.“

Když chodíme nebo běžíme, nohy podpírají naši váhu a absorbují nárazy každého kroku. Což znamená, že vaše ratolesti by teď pravděpodobně mohly používat nějaké TLC. Začít můžete koupelí nohou, která pomůže uvolnit napětí a zlepší krevní oběh. Můžete se posílit nějakými cviky na chodidla a kotníky a trochu zapracovat na pohyblivosti nohou. A můžete přirozeně roztáhnout a ohýbat prsty na nohou, aniž by vás tu a tam omezovaly boty a ponožky. „Zouvejte si boty častěji,“ řekla Lara Heimann, fyzioterapeutka a instruktorka jógy, dříve Well+Good o zdraví prstů.

Můžete to udělat ještě o krok dále s produkty péče o nohy navrženými speciálně pro péči o malá prasátka. To je to, co olympijská běžkyně Molly Huddleová dělá, aby se zotavila z dlouhých závodů a tréninků. Zlepšení pohyblivosti prstů na nohou, prevence puchýřů a vbočených kloubů a poskytnutí chvilky hýčkání sebepéče jsou na programu péče o nohy Huddle. Zde jsou její oblíbené produkty od značky péče o nohy ZenToes doporučené podiatry a jak je ráda začleňuje do své rutiny.

Olympionička Molly Huddle přísahá na produkty péče o nohy

Silikonové mezikusy ZenToes – 15,00 $

Prsty na nohou také potřebují osobní prostor. Podle Huddlea jsou tyto rozpěrky prstů „skvělé pro vytvoření prostoru mezi napnutými svaly prstů, zvýšení pohyblivosti a funkce nohou“.

Heimannová říká, že často svým pacientům navrhuje takové distanční vložky. „Vždy také doporučuji oddělovače prstů, protože je důležité si je ponechat [the toes] někdy od sebe,“ říká. „Palec nohy musí být v jedné linii, když jej sledujete od základny podešve ke špičce. Nechceš, aby migroval dovnitř.”

Spodní nohy a chodidla ženy s modrými ponožkami kolem pat.

Ponožky na patě ZenToes – 15,00 USD

Popraskané, odlupující se paty nemusí být nutně důsledkem nárazu na chodník.

“Moje nohy mohou být hodně namáhány z mnoha kilometrů,” říká Huddle. “Je to dobrý pocit nanést si jednou týdně nadýchané chladivé zvlhčovače na paty, nalakovat si nehty a poděkovat nohám za tolik zátěže.”

Chodidlo se sádrovou trubicí kolem palce u nohy.

Gelové špičky ZenToes 6 Pack – 13,00 $

Pocit, kdy mokrá náplast vyklouzla z puchýře a pak se vznášela někde v ponožce, je frustrující i nechutný. Huddle místo toho volí tyto gelové špičky.

„Po dlouhých trénincích jsou pro mě puchýře nevyhnutelné, vždy se mi zdá, že mám horké místo na druhém prstu u nohy, takže čepice jsou skvělé. Drží lépe než Band-Aids,“ říká Huddle.

Chodidlo s distanční vložkou mezi palcem a ukazováčkem.

ZenToes Big Toe Spacers – 13,00 $

Pokud je váš palec příliš blízko u ukazováčku – což může způsobit problémy se zarovnáním – můžete nosit jeden distanční vložku, aby byly prsty v jedné linii.

“Mám rád tento styl, když ho nosím do tělocvičny,” říká Huddle. „Pomáhá mi rozpoznat svůj palec u nohy, když cvičím nohy nebo se jen procházím. Během své běžecké kariéry jsem měl boule, takže se je vždy snažím napravit a vytvořit prostor kolem palce u nohy.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *