Olaplex Purple Shampoo Review pro 50+ vlasy| Dobře + dobře

By | October 24, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Jako blondýnka jsem si vědoma výhod používání fialových přípravků na vlasy. Tyto fialové šampony a kondicionéry slibují odstranění všech mosazí, které se objevují mezi barveními, ale podle mých zkušeností nejsou všechny stvořeny stejně. Vyzkoušela jsem pár věcí se smíšenými výsledky – u některých se to vůbec nelišilo, u jiných byly moje prameny popelavé – ale nevzdal jsem se hledání dokonalého fialového partnera pro své vlasy.

Když Olaplex nedávno přidal do své řady fialový šampon a kondicionér (30 $ každý), byl jsem nadšený, že je vyzkouším. Vzorce jsou navrženy tak, aby poskytovaly jas, hebkost a vlhkost blond a šedým vlasům a zároveň minimalizovaly žluté tóny. Když jsem věděl, jak oblíbené jsou produkty této značky pro své vlastnosti obnovující pramen, vkládal jsem do výsledků velké naděje.

Tak fungují fialové produkty Olaplex

Účinnost fialového šamponu je založena na jednoduché teorii barev. Protože fialová je opakem žluté na barevném kole (ano, The Odstín pomáhá dočasně neutralizovat žluté tóny ve vlasech.

To, co odlišuje fialové produkty Olaplex od ostatních na trhu, je to, že obsahují drobné fialové pigmenty, které se dokážou dostat do porézních oblastí hluboko v kutikule, zatímco produkty, které používají větší pigmenty, nikoli.

„Na tónovacím systému Olaplexu miluji to, že pigment je mikrojemný, což vytváří hlubší odstín v oblastech, které jsou obtížně dosažitelné jinými fialovými šampony,“ říká Christin Brown, koloristka a ambasadorka Olaplexu. “Šampón a kondicionér Olaplex pak může přinést jasnější a déletrvající výsledek než jiné fialové šampony a kondicionéry, které jsem vyzkoušel.”

Vzorce také obsahují slavnou, ochrannou známkou technologii vytváření vazeb Olaplex, která posiluje vlasové vazby na molekulární úrovni, aby zlepšila pevnost pramenů a opravila poškození – ideální pro blond a šedé vlasy, protože oba typy vyžadují další péči, říká Brown.

“Blonďaté a šedivé vlasy mohou těžit z technologie budování vazby, protože znovu spojuje přerušené disulfidové vazby ve vlasech, což může jinak vést k oslabení pramenů a lámání vlasů,” vysvětluje a dodává, že vazby působí na vlasy zevnitř Vlasy působí a posilují vlasy na vnější straně.

Kondicionér jde ještě o krok dále tím, že poskytuje hydrataci a zároveň má tonizační a opravné vlastnosti. Podle Browna je to jako „poskytnout vlasům mini ošetření pokaždé, když je použijete“. V klinických studiích provedených touto značkou 87 procent uživatelů kondicionéru s barvenými nebo odbarvenými vlasy souhlasilo s tím, že jejich vlasy byly méně mosazné a měly rovnoměrnější tón, zatímco 81 procent zaznamenalo zlepšenou měkkost a lesk.

Otestovali jsme šampon a kondicionér Olaplex Purple

Na rozdíl od tradičních šamponů a kondicionérů vyžaduje používání fialových produktů určité pokusy a omyly, radí Brown. “Zjistil jsem, že pomocí Olaplex No. 4P Blonde Enhancer Shampoo a Olaplex No. “5P Blonde Enhancer Conditioner je úžasný, pokud potřebujete hodně tónování, protože šampon už má silný účinek a kondicionér je čistící posádka,” říká. “Jejich použití jednotlivě je užitečné, když nepotřebujete silný tón, ale potřebujete buď vyčistit nebo upravit.”

Asi šest týdnů předtím, než byly naplánovány mé další salony, jsem se rozhodla používat šampon a kondicionér Olaplex Purple společně. Brown poukazuje na to, že produkty jsou vysoce koncentrované a malé množství jde na dlouhou trať, a nedělal si legraci. Potřebovala jsem mnohem méně produktu, než normálně potřebuji na délku vlasů těsně pod ramena. (Také jsem zpanikařil, když mi ruce zbarvily jasně do fialova, ale naštěstí se barva smyla mýdlem.) Žádný z produktů jsem nenechala působit dlouho – o něco méně než tři minuty, které Brown doporučuje, pokud jsou vaše vlasy chemicky ošetřené a je velmi porézní.

Po umytí a úpravě byl můj žlutý nádech pryč, ale vlasy byly spíše platinového odstínu, než jsem chtěla. Druhý den jsem použila rozjasňující šampon (skvělý trik, pokud fialové produkty změní vaše vlasy na platinové nebo popelavé) a naprosto jsem si zamilovala zářivou, oživenou blond barvu, která vznikla. Stejně potěšující bylo, jak jemné a lesklé moje vlasy vypadaly a působily na ně – dvojí výhoda tónování a opravy vlasů.

Asi o deset dní později jsem pokračovala ve svém “vědeckém projektu” a používala kondicionér samotný s mým běžným šamponem – doporučeno pro jemnější odstín a jas. Tentokrát byla výsledná barva dokonalá a já si opět užívala, jak jsou mé vlasy jemné a hladké. Vážně, cítil jsem se jako šílený vědec, který konečně našel vzorec, který hledal.

Kombinaci šamponu a kondicionéru zkusím znovu použít těsně před nadcházející návštěvou kadeřníka, ale zatím mohu s trochou experimentování říci, že se mi Olaplex konečně podařilo dát fialové produkty, které odpovídají tónu mého vlasy obnovit, s přidanými výhodami síly a jemnosti – nemluvě o tom, že odstranilo blues mezi návštěvami salonu.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *