Orangetheory spouští nový kurz silového tréninku

By | September 7, 2023

SPosilování má momentálně na rtech každý. Příklad: Skupinová fitness franšíza založená na srdeční frekvenci Orangetheory oznámila, že od tohoto měsíce nabídne nový typ třídy: Strength 50. 50minutová lekce využívá závaží, TRX popruhy, mini bandáže, tělesnou váhu a další, aby pomohla studentům budovat svaly se správnou formou.

To je docela velký odklon od typické hodiny Orangetheory Orange 60, kde studenti procházejí bloky na veslařském trenažéru, běžeckém pásu (nebo jiném kardio stroji) a na podlaze pro funkční odporový trénink. Každý student nosí měřič tepové frekvence a cílem je strávit optimální množství času v různých zónách tepové frekvence.


Odborníci v tomto článku

  • Scott Brown, viceprezident pro fitness ve společnosti Orangetheory Fitness

Namísto zaměření na zóny tepové frekvence učí Strength 50 základy síly, takže studenti mohou s jistotou zvládnout základní část lekcí Orange 60.

“Hlavní rozdíl je v tom, že se silně zaměřuje na tento jeden prvek, na rozdíl od tří prvků, které máme v normální třídě,” říká Scott Brown, viceprezident fitness v Orangetheory. “Dává členům příležitost soustředit se na tuto věc, protože se nestarají o to, co bude dál na běžícím pásu, nebo se nebudou muset pohybovat po místnosti.”

Orangetheory je nejnovější butikové fitness studio specializující se na silový trénink. Začátkem tohoto roku se Pure Barre a CorePower Yoga začaly oddělovat od barre a jógy, aby nabídly těžší váhové třídy. Online platformy jako Alo Moves a Obé také rozšířily své zaměření na silový trénink.

Brown řekl, že poznatky z rezervační platformy Classpass, že silový trénink byl v roce 2022 nejvíce rezervovaným typem lekce, a také zpětná vazba od jejích vlastních členů vedly Orangetheory k vyzkoušení nového typu lekce. Když byla tato třída začátkem tohoto roku spuštěna v omezené beta verzi, rychle dosáhla čekací listiny 10 000 lidí.

„Myslím, že nejdůležitější je, že průmysl dozrává, literatura dospívá a pak se to všechno začne množit [from coaches to students]říká Brown o rostoucí popularitě silového tréninku. „Výsledky silového tréninku, z fyziologického hlediska, z psychologického hlediska, tyto výhody jsou známy již dlouhou dobu, ale naše schopnost důsledně to jasně vyjadřovat a sdělovat to lidem boří mýty a přesvědčuje lidi, že jsou si toho vědomi. tohle vyrostlo.”

Brown říká, že to platí zejména pro ženy, kterým se dlouho říkalo, aby se zaměřovaly na „utahování a tónování“, jak to říká Brown. To již neplatí a kulturistická postava ve stylu Arnolda Schwarzeneggera z 80. a 90. let již není dominantním obrazem spojeným s budováním síly.

Ačkoli posilovny v tradičních tělocvičnách byly v poslední době také používány častěji, přibližování se síle prostřednictvím skupinového fitness pomáhá, aby to bylo méně izolované a dostupnější, říká Brown. Lekce Strength 50 jsou navrženy tak, aby byly vyvážené, celotělové tréninky, které mohou nějakou dobu trvat, než se vyvinete sami, pokud jste se silovým tréninkem nováčkem. Protože se všechny tyto třídy zaměřují na jednu modalitu, než aby se různé skupiny střídaly ve třech různých cvičeních najednou, mohou trenéři Orangetheory věnovat více pozornosti zajištění správné formy a dokonce sledovat monitory srdečního tepu, aby viděli, jak různé pohyby ovlivňují jejich studenty. .

Celkově Brown vnímá Strength 50 jako „doplněk“ k „multivitaminovému“ Orange 60.

„Když jste si jisti svou formou, všechno jde snadněji,“ říká Brown.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *