Pavise nabízí produkty na ochranu proti slunci nové generace

By | September 15, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Navzdory stovkám opalovacích krémů, které se každý rok dostanou na trh, neexistuje mnoho inovací, pokud jde o skutečné opalovací filtry, které udělají těžkou práci. Nový UV filtr (předpokládejme oxid titaničitý nebo avobenzon) nebyl schválen Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) od 90. let minulého století. Pavise, biotechnologická společnost vedená biomedicínským inženýrem, si klade za cíl vyvinout nejlepší SPF na trhu v rámci těchto omezení a zároveň vyvinout nové filtry, které by v případě schválení mohly zcela změnit prostředí ochrany před sluncem.

„Opalovací krém je ve Spojených státech regulovaný lék – je to volně prodejný lék,“ říká Sophie Bai, biomedicínská inženýrka a zakladatelka a generální ředitelka společnosti Pavise. Proto již 20 let nedošlo k téměř žádné inovaci. Všechno používá úplně stejné filtry, jen jiné formulace. Osobní péče by měla být regulována jako lék, protože kůže je největším orgánem v našem těle. A naším cílem v Pavise je skutečně spojit veškerý farmaceutický výzkum a vývoj [to cosmetics] poskytovat vysoce kvalitní péči v kategorii péče o pleť.“

Pavise začala vyrábět molekuly k léčbě ekzémů a akné, ale koncem roku 2020 je odložila, aby se zaměřila na minerální filtry. Tato změna byla spuštěna, když FDA zveřejnila zjištění, že chemické filtry se snadněji vstřebávají do krevního řečiště než minerální filtry a že je zapotřebí dalšího výzkumu, aby se zjistilo, zda to má nebo nemá dopad na bezpečnost. Bai hrála na jistotu a chtěla vytvořit nejlepší minerální opalovací krémy na trhu, aby se zákazníci mohli cítit pohodlně s minerálním složením, které by je skutečně rádi používali.


Odborníci v tomto článku

  • Sophie Bai, biomedicínský inženýr a zakladatel a generální ředitel společnosti Pavise

„Minerální filtry zanechávají na mně a na lidech barvy hrozný bílý nádech,“ říká Bai. „Nevěřím, že by barevní lidé měli přijít o přístup ke kvalitní péči a péče o pleť je zdravotní péče. Chemické filtry navíc nemůžeme používat, pokud kojíme, jsme těhotné nebo máme malé dítě. Proto jsme okamžitě začali pracovat na průhledných minerálních filtrech.

Pavise letos na jaře uvedla na trh čtyři produkty: Dynamic Age Defense SPF (148 USD), Lip Defense SPF (58 USD), Gentle Amino Powerwash (64 USD) a UV kameru (176 USD). Dynamic Age Defense a Lip Defense používají přepracované minerální filtry Pavise.

„Naše technologie skutečně vytváří odlišný tvar a složení molekul oxidu zinečnatého a oxidu titaničitého,“ říká Bai. “Takže pracujeme od výchozího bodu toho, co schválil FDA, ale měníme jejich chemické vlastnosti – aniž bychom změnili skutečnost, že jsou stále oxidem zinečnatým a oxidem titaničitým – abychom dosáhli lepší absorpce UV.”

Dynamic Age Defense SPF

Vyzkoušela jsem tuny minerálních opalovacích krémů a tento od Pavise je jeden z nejlepších. Má SPF 30 a nanáší se bíle, ale při troše rozetření mi v pleti úplně zmizí.

„Dynamic Defense je transparentní ve všech odstínech pleti,“ říká Bai. “Jsem na to tak hrdý, protože je to příklad toho, jak může věda vytvořit spravedlivější svět.”

Kromě toho je složení bohaté na antioxidanty, které opravují pokožku a zároveň ji chrání prostřednictvím minerálů. “Náš Photoaging Defense Cocktail se skládá ze šesti sloučenin, které synergicky působí na každodenní opravu fotopoškození způsobeného UVA paprsky,” říká Bai. “Vlastně jsme prošli knihovnu 10 000 sloučenin, u kterých bylo klinicky prokázáno, že vedle UV filtrů fungují synergicky s fotoprotekcí, a zúžili jsme ji na těchto šest.”

Lip Defense SPF

Tento lesk na rty SPF je jeden z mých nejoblíbenějších. Dodává se ve třech krásných, neutrálních odstínech, z nichž každý ukládá pěknou, silnou, ale čistou vrstvu lesklé barvy a zároveň poskytuje ochranu SPF 30.

“Vyvinul jsem SPF pro rty, protože ve skutečnosti trpím stavem zvaným žilní jezero,” říká Bai. Je to nerakovinný nádor, který se projevuje jako modročerná tečka na rtu a je způsoben nahromaděným poškozením UV zářením. “To se obvykle stává lidem ve věku 50 a více let a skutečnost, že jsem to dostal ve 26, jen ukazuje, jak velké poškození UV zářením jsem utrpěl.”

Tři odstíny – 604 (poločirá nahá růžová), 616 (poločirá nahá fialová) a 774 (poločirá růžová hnědá) – jsou pigmentované oxidy železa, stejnou složkou, která dodává barvu tónovaným opalovacím krémům.

“Nemáme syntetická barviva, která se tak běžně používají ve rtěnkách, očních stínech nebo tvářenkách,” říká Bai. „Z hlediska vývoje léků je pro nás velmi důležité deklarovat bezpečnost při každodenním používání. A v mé společnosti jsme všichni výzkumníci drog. Máme tedy mnohem vyšší standard toho, co pro nás znamená bezpečnost.“

Jemné Amino Powerwash

Tento čisticí prostředek právě vyhrál naše Dobře+dobrý SPF Award pro Nejlepší luxusní čistič na odstranění opalovacího krému. Obstál ve zkoušce času během testovacího procesu, když jsem ho používal k čištění obličeje mezi desítkami opalovacích krémů, které jsem vyzkoušel. Moje pleť byla čistá bez pocitu vysušení.

“Zjistili jsme, že mnoho čisticích prostředků na trhu neodstraňuje opalovací krém, i když tvrdí, že odstraňují make-up,” říká Bai. “Opalovací krém je často ještě obtížnější odstranit než barevný make-up kvůli filmotvorným činidlům v produktech na ochranu proti slunečnímu záření.” Proto Pavise vyvinula čisticí prostředek, který dokáže odstranit všechny opalovací krémy s SPF (včetně voděodolného) během jednoho mytí.

UV kamera

Abyste se ujistili, že 1) nevynecháte při aplikaci opalovacího krému žádné místo a 2) odstraníte veškerý opalovací krém, můžete použít tento fotoaparát. Zasune se do spodní části iPhonu a změní váš fotoaparát na UV kameru, takže přesně uvidíte, kde je a kde není vaše SPF. Prostě jsme to dali Cena za inovaci během našeho Ocenění SPF.

„Když aplikujete opalovací krém, kamera vám pomůže zjistit, zda jste opalovací krém nanesli rovnoměrně nebo zda jste vynechali skvrny,“ říká Bai. „Často vám skutečně chybí nosní pruh a oblast pod očima. A spousta lidí říká: ‘Ach, každý den se natírám opalovacím krémem, proč mám pořád rakovinu kůže na nose?’ Je to proto, že si ve skutečnosti nikdy nenatřete opalovací krém na nos, jak jste si mysleli. Tento nástroj vám tedy skutečně pomůže ujistit se, že jste plně chráněni, a může vám říci, kdy znovu použít, pokud se zpotíte. “Může také naznačovat, zda je čisticí prostředek účinný, pokud jde o odstranění opalovacího krému.”

Co pochází z Pavise?

Přestože Pavise našel způsob, jak inovovat stávající UV filtry, společnost také vyvíjí nové a žádá o schválení FDA. Schválení FDA stojí miliony dolarů. Proces získání schválení FDA obvykle zahrnuje několik fází, včetně preklinických studií, klinických studií (Fáze I, Fáze II a Fáze III) a předložení rozsáhlé dokumentace k prokázání bezpečnosti a účinnosti produktu. Přidružené náklady mohou zahrnovat náklady na výzkum a vývoj, najímání výzkumných pracovníků a personálu pro klinické zkoušky, výrobu produktu ve velkém měřítku, placení regulačních konzultantů a pokrytí administrativních poplatků spojených s procesem kontroly FDA.

Ale Pavise si na svou stranu přizvala investory, aby to snad dokázali, a řada nových produktů si podle mého názoru zaslouží schválení. „Máme čtyři nové třídy makro filtrů, což jsou velmi, velmi velké chemické UV filtry, které jsme právě vyvinuli v laboratoři a které mohou produkovat SPF 1000,“ říká Bai. Ne, to není překlep SPF tisíc. “To skutečně změní způsob, jakým přemýšlíme o péči o opalovací krémy. Jsme odhodláni investovat společně a projít procesem schvalování léků FDA, abychom dosáhli schválení těchto UV filtrů v této zemi.“

Tento proces bude chvíli trvat, ale i když ne všechno vyjde, stále můžeme od Pavise očekávat další inovativní inovace.

“Neustále pracujeme na vylepšení stávajících receptur nebo vývoji nových molekul s pokrokem vědy,” říká Bai. „Nikdy nestagnujeme. Nikdy to nebude jako: ‘Tohle je vzorec o 10 let později.’ Vždy chceme nabízet to nejnovější a nejlepší.”

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *