Pětiminutová dechová cvičení pro lepší rutinu WFH

By | October 16, 2023

ROutines jsou v podstatě mantinely života, které mě provedou prací z domova. (Pokud víte, víte.) Zejména moje ranní rutina se stala páteří mé každodenní rutiny, protože mě připravuje na to, abych se cítil tak plný energie, motivace a čisté hlavy, abych mohl dokončit svou zdánlivě nikdy nekončící seznam úkolů.

A něco o mně? Stále hledám nové způsoby, jak zlepšit svou rutinu. Kromě procházky před prací, oblékání kalhot, které nejsou pyžamem a přípravy snídaně s vysokým obsahem bílkovin, jsem začal zařazovat pětiminutové dechové cvičení – s laskavým svolením trenérky Nike Well Collective Briany Thompson – abych se opravdu soustředil. na sebe, abych se soustředil (ne na seznam úkolů, které mě čekají!) a začal den soustředěněji.

„Zavedením ranního dechového cvičení získáte náskok na celý den,“ říká Thompson. “Je to osobní okamžik pro spojení s nejdůležitější osobou ve vašem životě – vámi.”

„Zavedením ranního dechového cvičení získáte náskok na celý den. Je to osobní okamžik spojit se s nejdůležitější osobou ve vašem životě – vámi.“

A nevím jak vy všichni, ale když je rušné ráno – s hromadou hovorů v kalendáři, úkoly, které je třeba zrušit, a dalšími projekty, které mi přicházejí na talíř – mám tendenci skočit přímo do toho, abych se ponořil do chaosu. a nechat to diktovat průběh mého rána. Na druhou stranu mi zahájení dýchání připadalo jako povolení ke zlepšení mé duševní pohody (doslova). Před fungovalo, a to udělalo ten rozdíl.

„Často přehlížíme chvíle, kdy si můžeme vzpomenout,“ říká Thompson. “Takže je to jako nastavit svůj vnitřní kompas na “klid” a “zaostřit”, než začne chaos dne.”

Jak začlenit dechová cvičení do své ranní rutiny

Dobře, dovolte mi vysvětlit vám, jak vypadá moje (nová a vylepšená!) ranní rutina: Obvykle vstanu brzy, uvařím si kávu a jdu na procházku. Pak přijdu domů na snídani a dám si šálek kávy číslo dvě. Poté se ponořím do dechového cvičení, kde si nejprve udělám pohodlí na klidném místě. Pro mě to znamená sedět se zkříženýma nohama na gauči s mou oblíbenou dekou a mít své kočky blízko, abych je líbal.

“Seďte s vysokou, rovnou páteří,” říká Thompson. „Představte si, že vás struna vytáhne z temene hlavy a narovná vám páteř. Tato pozice podporuje bdělost a otevřené dýchání.“ Tuto část mám obzvláště rád, protože jsem v poslední době na svém notebooku používal „Hrnchback of Notre Dame“.

Pak zavřu oči a zhluboka se nadechnu nosem a napočítám do čtyř. „Vnímejte, jak se vaše plíce plní vzduchem a jak se vám při nádechu roztahuje hrudník a žaludek,“ dodává Thompson.

Poté, co čtyři sekundy vdechuji nosem, vydechuji po dobu šesti sekund, vypustím všechen vzduch z plic – a pokračuji v tomto vzoru čtyř až šesti sekund po dobu pěti minut. Thompson doporučuje, abyste veškerou svou pozornost a soustředění věnovali svému dechu, aby se zasadily o toulavé myšlenky. „Než skončíte, stanovte si pro svůj den pozitivní záměr,“ říká. “Může to být konkrétní cíl, afirmace nebo slovo, které představuje, jak se chcete během dne cítit.”

A to je vše! Už po několika minutách se cítím mnohem méně vystresovaný, když začínám svůj den, protože podle Thompsona hluboké dýchání pomáhá snižovat produkci stresových hormonů, jako je kortizol a adrenalin.

Abych dokončil svou ranní rutinu, vlezu do sprchy a opláchnu se vždy Ujistěte se, že se před začátkem mého pracovního dne správně obléknete. Naučila jsem se podpořit svou psychickou pohodu i výběrem opravdového outfitu. I ve dnech, kdy mám chuť se zpotit, se snažím sestavit stylově vypadající oblečení – zábavné ladící sady z kolekce Nike Feel Good – takže se nikdy neobejdu bez automatického posilovače nálady.

Vylepšenou ranní rutinu používám již několik týdnů a moje produktivita je všude plus, ale co je důležitější, cítím se méně úzkostlivý a více nadšený z toho, abych řešil úkoly svého dne jako celek, osobně Projekty, životní věci a všechno – a cítit pocit vnitřního naplnění, který se vyplácí způsobem, který jsem nečekal, ale za který jsem velmi vděčný.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *