Pohybové mantry, které udržují tenisky Nike v pohybu

By | October 13, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Všichni jsme tam byli: jste uprostřed tvrdého tréninku po dlouhém dni, když vás to náhle napadne “Nemyslím si, že to dokážu” plave ve vaší hlavě.

Jasně, někdy prostě dokážete překonat ty vlezlé myšlenky, ale někdy potřebujete pomocnou ruku, která vás motivuje – a v tom se pohybové mantry hodí. Pohybové mantry jsou pozitivní afirmace navržené tak, aby vám zároveň pomohly zahnat negativní myšlenky a motivovaly vás k tomu, abyste cvičení nakopli do vyšších obrátek.

Nejlepší část? Můžete jej přizpůsobit jakékoli tréninkové modalitě, ať už pociťujete proudění jógy nebo HIIT cvičení. Například, zatímco byste se mohli rozhodnout pro více uzemňující náladu během toku vinyasy, tato může být blíže domovu “Režim bestie” Energie pro lifting.

Potřebujete inspiraci, abyste něco našli? Požádali jsme dvě trenérky Nike Well Collective, Clarissu Karunaratne a Brianu Thompson, aby se podělily o své oblíbené pohybové mantry pro jejich preferované tréninkové modality.

Mantry pro jógu

Pokud jde o jógu, Karunaratne je ostřílená profesionálka, která používá flow, aby se dostala z hlavy a soustředila se na svůj dech – proto je její pohybová mantra během sezení jógy “být jen.” „Pořád toho děláme hodně,“ říká. „Když ležím na podložce, pomáhá mi zablokovat vše kolem sebe a soustředit se na svůj pohyb a dech a úplně vypnout. Toto duševní ticho se přenáší i do mého dne, zvláště když mám pocit, že existují věci, které nemohu ovlivnit. “Vracím se do ticha a zmenšuji ho.”

Thompson, který používá jógu k uvolnění napětí a vnitřnímu soustředění, je nováček v józe a říká, že hodiny se mohou zdát zastrašující. Pokud má během toku pochybnosti, zopakuje to “Zůstaň v mém proudu” “Musím neustále mluvit sama se sebou, abych si připomněla, že mám zůstat přítomna ve svých vlastních zkušenostech,” říká.

Mantry pro silový trénink

Není nic krásnějšího než ten pocit silný během silového tréninku, ale zírání na silně zatížený stojan na dřepy nebo sadu činek je také snadný způsob, jak si lézt na nervy. Pokud Karunaratne potřebuje další tlak, aby pokračovala v tréninku, říká “Jak něco děláš, tak děláš všechno” utišit pochybnosti. „Dokonce i ve dnech, kdy se nechci pokoušet zvedat těžší věci, si připomínám, že je to volba postavit se před sebe a zjistit, jakých nových výšin mohu dosáhnout,“ říká.

Mantry pro cyklistiku

Každý cyklistický nadšenec ví, že v každé třídě jsou vzestupy a pády (doslova když jedete do kopce), a když Thompson potřebuje motivaci, aby šlapala dál, opakuje mantru “Obejmi cestu.” „Když jsem na motorce, připomíná se mi, že jízda je moje a já mám svobodu určit si svůj vlastní kurz,“ říká Thompson. “Kurz je metaforou pro cestu životem a umožňuje mysli bloudit o cílech a touhách, které chci sledovat mimo motorku.”

Mantry pro běh

Karunaratne proměnila svůj nepřátelský vztah s běháním v milostný vztah tím, že udělala dvě věci: za prvé tím, že našla ty správné boty (doporučuje Nike Vaporfly 3s) a za druhé tím, že si řekla “Pokud chci něco, co jsem nikdy neměl, musím udělat něco, co jsem ještě nikdy neudělal.” když se jí nechce běhat. „Vím, že se poté cítím lépe, ale někdy je pro mě těžké vlézt na běžecký pás nebo si obout běžecké boty a zaběhat si venku,“ říká. “Pamatuji si, že moje budoucí já potřebuje jinou volbu než já.”

Mantry pro Lagreeho

Lagree – cvičení podobné Pilates, které se zaměřuje na více svalových skupin najednou – je Thompsonovou preferovanou formou silového tréninku. Mentalita třídy „time over tension“ poskytuje vítanou úlevu od jejich rušných životů, a proto je to jejich Lagree mantra. “Čas je můj.” “Právě v tomto klidném tempu se odvíjí kouzlo tréninku,” říká. “Oceňuji příležitost převzít kontrolu nad hodinami v tomto formátu, což mi umožňuje uniknout shonu dne a zároveň zůstat oddán mým fitness cílům.”

Bez ohledu na to, jaký typ cvičení vás baví, vytvoření vlastních pohybových manter (nebo vypůjčení si manter od Karunaratne nebo Thompsona) vám pomůže získat motivaci k výkonu během vašeho cvičení a ukázat, že jste to vy. smět Udělej to.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *