Polední pilatesová rutina, která vám pomůže se probudit

By | September 9, 2023

Jsou 15:00 a ty oči klesají. Klesáte v křesle hlouběji a hlouběji a ano, váš notebook je otevřený pracovním úkolům, ale ve skutečnosti jen projíždíte Instagram, protože to je vše, co váš mozek zvládne.

Pokud nemáte svobodu připojit se ke Španělům a Italům a dát si příjemnou malou siestu, možná je čas přestat. Mluvíme o kávě, čaji, energetickém nápoji nebo sodovce? Ne! Mluvíme o pohybu.

Odpolední cvičení je skvělý způsob, jak dobít energii a soustředit se na zbytek dne. Zatímco trávení oběda a setrvání v jedné poloze po celé hodiny může zpomalit vaši srdeční frekvenci a průtok krve celým tělem, rychlý výbuch síly v době oběda může vašemu tělu a mozku poslat zprávu, aby se probudily a vrátily se do akce.“Když mluvíme o cvičení pro energii, zaměřujeme se na stres těla prostřednictvím svalové aktivace, což má za následek zvýšenou srdeční frekvenci a umožňuje tělu uvolňovat endorfiny,” říká Jonathan Leary, DC, chiropraktik a odborník na cvičení a zakladatel. z Remedy Place, dříve řekl Well+Good. „Endorfiny jsou hormony pro dobrý pocit, které se uvolňují při cvičení a jsou důležitými stavebními kameny pro energetické cvičení. Jsou zodpovědní za to, že vás udrží vzhůru a také přispívají k pozitivním změnám ve vašem duševním zdraví.“

Způsobem, jak tyto doslovné dobré vibrace rozproudit, je cvičení, které tělo neustále zatěžuje. Pro nabrání energie můžete cvičit až hodinu (po hodině se stane opak – začnete se unavovat). Ale dnes pro vás máme malé cvičení, které vás rozhýbe a probudí za pouhých 14 minut.

V tomto novém poledním cvičení od instruktora East River Pilates Briana Spencera budete pracovat speciálně na aktivaci svalů, které se mohly zkrátit nebo stát neaktivní kvůli práci u stolu. Začnete s řadou kyčelních pantů navržených tak, aby otevřely váš hrudník a prodloužily vaše hamstringy – dokonalý protipól k hodinovému civění na obrazovku (a případně i kroucení ramen).

Dřepy a boční kroky vám pomohou dále zvýšit tepovou frekvenci. Poté na podložce procvičte své jádro a hýžďové svaly řadou ptačích cviků, hip thrustů, kliků a dalších. Doplňte to cvičením stability celého těla a rozpumpujete srdce a rozproudí krev. Odpolední klid? Neznám ji!

“Vynechte odpolední kávu a zacvičte si pilates!” říká Spencer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *