Post-lockdown manikúra je plná radosti a rozmaru

By | September 14, 2023

ANa vrcholu pandemie byla péče o nehty jednou z mnoha věcí, na které jsme museli přijít sami. Lidé, kteří se dostali do uzamčení s kompletní sadou akrylových barev, se museli naučit je odstraňovat doma a vyznavači gelmani investovali do svých prvních UV lamp. Zároveň se mnozí zbavili tlaku pocitu, že musí držet krok se svými nehty, což vedlo některé lidi k tomu, aby si říkali, zda manikúra není mrtvá. Ale o dva roky později zažívají salony boom a svět nehtů DIY explodoval. Pokud něco, manikúra je účinnější než kdy jindy.

„Pokud hledáte odpověď, která říká, že manikúra je mrtvá, najdete věci, které hledáte. Ale profesionálové na nehty jako já – kteří žijí, jedí, dýchají a spí s nehty – vědí, že je to pravda.“ Ne. A nikam to nevede,“ říká Julie Kandalec, celebrita na nehty a pedagožka v New Yorku.Ačkoli nehtová studia utrpěla finanční ránu, když byla kamenná studia nucena v roce 2020 zavřít, čísla v následujících letech přesáhla úroveň před pandemií. Očekává se, že průmysl nehtových salonů poroste meziročně o 9 procent a v roce 2025 dosáhne 22,6 miliardy dolarů – více než trojnásobek 6,5 miliardy dolarů v roce 2020 – a vlastníky za Chillhouse jsou Jinsoon Hand and Foot Spas a Pear Nova Studio, říkají Well+Good že jejich tržby v roce 2022 jsou vyšší než v roce 2019.

Když Kandalec znovu otevřel své brány na konci roku 2020, byl okamžitě plně obsazen. „Mám pořadník na rok. Musel jsem dvakrát zvýšit ceny. A to neříkám jen za sebe, kvůli tomu, co dělám s celebritami a tak dále. Například jeden z mých studentů v Jižní Karolíně má čekací listinu 400 lidí. Tohle není jen New York. Nejde jen o mě. Tohle je v Ohiu, tohle je v Jižní Karolíně – malá města. Jsme plně obsazeni a jsme zaneprázdněni,“ říká.

Jak se kadeřnické salony vrátily v plné síle, vidíme pokračující vliv DIY manikúry, na kterou jsme se spoléhali na vrcholu pandemie. Domácí experimenty podnítily zájem o zdraví nehtů a vedlo k nárůstu odvážných vzorů jako formy sebevyjádření, což vyvolalo pokračující posun v péči o nehty, který dokazuje, že manikúra není zdaleka mrtvá.

Jak uzamčení změnilo náš vztah k našim nehtům

Vzpomínka na duben 2020, kdy se vašemu kynutému předkrmu nedařilo, ale vaše hra se šlehačkou a kávou byla na místě. Konečně jste se osvobodili od tři týdny staré gelové manikúry a uvědomili jste si, že vaše přírodní nehty trpí, a uvědomili jste si, že právě teď je ten správný čas, abyste je ošetřili zpět ke zdraví.

„Během pandemie rozhodně došlo k prudkému nárůstu zájmu o zdraví rukou a nehtů, což vedlo k nárůstu nákupů v kategorii ošetření nehtů,“ říká Tal Pink, viceprezident pro obchodní rozvoj společnosti Orly, a uvádí 800procentní nárůst. v prodeji nehtů Značkové přípravky na ošetření nehtů na začátku roku 2020. OPI sdílela podobný názor The New York TimesVzhledem k tomu, že společnost oznámila, že ve stejném období dramaticky vzrostl zájem o její léčebnou linii, došlo v dubnu 2020 k prudkému nárůstu vyhledávání oleje na kůžičku, který se neustále zvyšoval, a tato zvýšená pozornost věnovaná zdraví nehtů nepochybně připravila cestu pro „Nehty“ . „Slugging“ trend, který vzal TikTok útokem na začátku tohoto roku.

“Nyní se lidé konečně naučili udělat si malou manikúru a nyní se mohou sami upravovat v těch přechodných dnech, kdy nemohou dorazit do salonu,” říká Cyndi Ramirez-Fulton, generální ředitelka a zakladatelka Chillhouse. „Víte, jak si správně pilovat nehty. Vědí, jak aplikovat olej na kůžičku. Během této doby jsme se hodně naučili.”

Ale jak říká Pink: „To byla jen část příběhu. Důraz nebyl nikdy kladen na barvy a laky; spíše se objevila poptávka spotřebitelů po nových, inovativních barevných variantách, které udrží jejich nehty krásné a zdravé.” Poukazuje na řadu Orly “Breathable”, která obsahuje poutavé barevné laky s přísadami pro úpravu nehtů, jako je arganový olej , vitamín B5 a vitamín C, zaznamenaly v prvních dnech pandemie exponenciální růst.

Kromě zdraví nehtů, uzamčení znovu spojilo mnohé s myšlenkou, co pro ně znamená manikúra. Zatímco někteří lidé si uvědomili, že si vlastně neradi nechávají dělat nehty a byli nadšení, že jsou nazí bez soudu, mnozí další si uvědomili, že stále chtějí, aby se jejich nehty cítily upravené, i když nevycházeli z domu. A ti, kteří se rozhodli dělat si nehty doma, si pamatují, proč si nehty dávají: Jednoduše řečeno: dělá jim to radost.

“Pro mě je manikúra jedním z prvních kroků k péči o sebe,” říká Ramirez-Fulton. „Pokud se moje nehty nezdají čisté nebo upravené, automaticky to vyšle signál do mého mozku, že se necítím dobře…tak se prostě prezentuji. Pokud ne.” Když se o ni postarám, automaticky jsem začal den špatnou nohou.”

Bez očekávání, že budete mít upravené nehty, byla praxe založena pouze na péči o sebe a radosti. Stále více lidí si začalo hrát s výraznými vzory a barvami, buď se spoléhali na předem připravené potisky, fólie a samolepky, nebo si nehty lakovali ručně. Čas strávený doma experimentováním (kdy nebyl nikdo, kdo by mohl posoudit něčí dovednosti) ustoupil zábavě v salonech a ta radost se projevila na vlně přehnaného nail artu, který dnes vidíme.

Najděte radost v péči o nehty

Odvážné manikúry, které se objevily během pandemie, nevykazují žádné známky zpomalení. “Pokud něco, pandemie vyvolala větší zájem o manikúru,” říká Jin Soon Choi, manikérka celebrit a zakladatelka Jinsoon Nail Care a salonů se sídlem v New Yorku. “Loni jsme viděli masivní explozi kreativity a barev v téměř maximalistickém stylu.”

“V dnešní době je rozhodně více požadavků na to, čemu říkám ‘extrémní maximalismus’ nail art designů,” dodává Brittney Boyce, celebrita nail artist v Los Angeles a zakladatelka značky Nails of LA. “Existuje stále více požadavků na texturovaný 3D vzhled nehtů… Představte si diamantovou manikúru, vzory smažených vajíček a lesklé koule připomínající vesmír.”

Podle Boyce může být tento zvýšený zájem o manis při vytváření prohlášení alespoň částečně připsán společenským změnám souvisejícím s pandemií, které vedly k tomu, že odvážné vzory nehtů získaly větší uznání. Práce z domova a v uvolněnějším prostředí znamená, že pracovníci nejsou omezeni na krátké, růžové nebo nahé odstíny, aby vypadali profesionálně. “Dlouhé nehty s propracovaným designem nejsou tak odsuzované jako kdysi,” říká. Navíc po dlouhém pocení je tu větší chuť se obecně více bavit o módě. „Pokud se podíváte na módu od konce roku 2019 do dneška, uvidíte velký posun od béžové, minimalistické estetiky k odvážnější, živější estetice. A to se odráží v designu nehtů a barvách, které si lidé vybírají,“ říká. Je to dopaminový dresink – trend sociálních sítí zaměřený na nošení oblečení, které vám dělá radost – aplikovaný na vaše nehty.

Dokonce i mimo salony nadále kraluje umělecká manikúra a průmysl posílil, aby byl jednodušší než kdy jindy. V prvních měsících pandemie uvedly značky jako Chillhouse a Nails of LA na trh trendy natlačovací nehty a koncem roku 2021 následovaly Olive a June a Paintlab. V loňském roce Harry Styles a Machine Gun Kelly uvedli na trh genderově neutrální leštěné řady navržené tak, aby se odvážní domácí muži cítili inkluzivně; Prés Nail právě uvedl na trh řadu gelových laků na nehty se 100 odstíny; Produkty Glamnetic a Glamnetic se dostaly do regálů Sephory, což je vůbec první případ, kdy byly lisy k dispozici u maloobchodníků. Dokonce i Gucci se dostal do hry nail art s limitovanou edicí luxusních samolepek na nehty vytvořených ve spolupráci s Billie Eilish. Jsou jednou z mnoha značek, které nabízejí snadno aplikovatelné nálepky na nehty, včetně JinSoon, Deco Miami, Sephora Collection, Nails Inc. a – především – Ciaté London, která v dubnu 2020 uvedla na trh své Cheat Sheet Nail Stickers a prodala 100 000 kusů. jednotek v prvním týdnu a pokračuje v prodeji 4 000 za den.

Jeden pohled na sociální sítě vám ukáže, jak hluboký je tento maximalistický trend nehtů. Na Tiktoku má #nailart 30,4 miliardy zhlédnutí (a #pressonnails dalších 4,5 miliardy) a příspěvky jsou zaplněny typy „extrémních“ designů, o kterých se Boyce zmínil. Jak říká: “Je zde více prostoru pro sebevyjádření a lidé si to rozšiřují na nehty.”

Dnešní manikúra je především o požitku. “[A manicure] může pomoci zlepšit vaši celkovou náladu,“ říká Choi. “Je to také čas na odpočinek a hýčkání, čas na odpočinek od života a vašeho nabitého programu, a proto se lidé do salonu stále vracejí.”

Ale ať už se lidé vracejí do salonu nebo zůstávají na sezení doma, mnoho z nich má jedno společné: Začali si uvědomovat, že péče o nehty by neměla být dřina. “Lidé, kteří jsou zruční a již se zajímají o nail art, stále rádi experimentují doma,” říká Boyce. “Ostatní, kteří si chtějí jen sednout a nechat profesionála dělat svou práci, jsou zpět v salonech.”

Nyní více než kdy jindy jsme schopni zacházet se svými nehty, jak chceme. Lépe se o ně staráme a máme z manikúry více zábavy. Jak tyto věci provedeme – zda ​​doma nebo v salonu – je čistě na nás. Jinými slovy? Ať žije manikúra.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *