Překonání přemožení s aktivistkou Blair Imani

By | October 18, 2023

Ve společnosti Well+Good trávíme dny povídáním a učením se od nejzajímavějších lidí v oblasti wellness – odborníků, myšlenkových vůdců a celebrit. Nyní vás zveme do diskuse. Vítejte v podcastu Well+Good, vašem průvodci hledáním návyků a postupů, které odpovídají vaší frekvenci. Přečtěte si více

Blair Imani – autor, pedagog, aktivista a tvůrce knihy Smarter in Seconds – říká, že v těžkých životních chvílích, kdy máte pocit, že se váha světa každým dnem zdvojnásobuje, je klíčové dát si šanci, zastavit se, nadechnout se a být otevřený. na způsoby, jak chránit svůj vnitřní mír.

V nejnovější epizodě Podcast Well+GoodImani, která je pevnou zastánkyní upřímnějších a soucitnějších rozhovorů o duševním zdraví, nás provede procesem překonávání přemožení a sdílí některé kroky, které podnikla, aby ochránila své vlastní blaho v dobách zmatku: (velmi) nezbytná součást jejich nejlepší krok vpřed pro svou komunitu.


Odborníci v tomto článku

  • Blair Imani , autor, pedagog, historik a právník. Je autorkou virálního webového seriálu Smarter in Seconds, spolumajitelkou Fempower Beauty a ředitelkou vzdělávání ve FEMINIST.

Procházejte sociální média a chraňte své duševní zdraví ve stresujících dobách

Imani, která má jen na Instagramu více než půl milionu sledujících, je online učitelkou s posláním „vzdělávat lidi jeden příspěvek po druhém“. (Spoiler: Ona to rozdrtí.) Ale s velkou mocí přichází velká zodpovědnost, která podle Imani může být náročná i stresující – zvláště když se o problémech diskutuje. nejsou Černá nebo bílá.

„Nemáme být v neustálém stavu paniky a utrpení, neustále svědky naší rodiny, [friends]”A lidé trpí,” říká Imani. “A přesto jsme tady.” Máme svět, kde můžeme dostávat ty nejhorší zprávy, jaké si lze představit – jak jsme si během minulého týdne uvědomili – na naše telefony, zatímco je zpracováváme [those of us with a social media following are] Očekává se také, že se brzy ozve.

„Miluji vzdělávání lidí… Ale nedávno jsem vypnul DM a odpovědi na příběhy a cítím se mnohem lépe. Neměl bych každý týden komunikovat s tisíci cizími lidmi, kteří mají všichni velmi vyhraněné názory na to, co si dávám na hlavu, co si dávám na obličej, co nosím…“
– Blair Imani

Jako pedagog na platformách sociálních médií, jako je Instagram a TikTok, Imani cítila tlak na to, aby reagovala nebo byla připravena okamžitě vyjádřit dobře vytvořené názory – v podstatě na cokoli. všechno co se děje ve světě. Ale přeskakování hluku a formulování koherentních myšlenek vyžaduje čas a pozornost. Proto je důležité zpracovávat události, být informováni o tom, co se kolem vás děje, a nejprve se informovat u svých blízkých.

@blairimani ŠŤASTNÝ DEN NEBINÁRNÍCH LIDÍ! Oslavme všechny, kdo žijí za binárními, ✨💛🤍💜🖤✨♬ Originální zvuk – Blair Imani

Tlak reagovat na vše okamžitě a veřejně vedl Imani k tomu, aby předefinovala svůj vztah k sociálním sítím, aby si zajistila, že si pomůže sama. Před Pomáhá to internetu. „Stále jsem v prostoru sociálních médií, ale musel jsem opravdu přehodnotit podmínky a struktury, do kterých se zapojuji, protože je to neudržitelné. A to, že můžu přežít, ještě neznamená, že musím,“ říká Imani. Spravedlivý bod.

Překonejte přemožení Blair Imani
Foto: W+G Creative

Tipy, jak chránit svůj vnitřní klid na sociálních sítích

Jedním z ochranných opatření, které Imani přijala, je trochu ztlumit (zbytečný) hluk. „Miluji vzdělávání lidí. Rád poskytuji bezplatné zdroje. Miluji třídní komunitu. Ale nedávno jsem vypnul své přímé zprávy a odpovědi na svůj příběh a cítím Tak mnohem lepší,“ říká Imani. Vaše odůvodnění rozhodnutí? “Neměl bych každý týden komunikovat s tisíci cizími lidmi, kteří mají všichni velmi vyhraněné názory na to, co si dám na hlavu, co si dám na obličej, co nosím.”

Spíše než aby to lidi potěšilo, Imani si dává záležet na tom, aby sdílela své názory a dělala tak podle svých podmínek – k něčemu, k čemu povzbuzuje ostatní. Také užitečné? Pokud jde o sociální média, je nemožné, aby se všichni cítili plně vidět. „Snažil jsem se vydržet to obrovské zklamání, které se mnou lidé zažívají ne komunikovat, co je v jejich srdcích a co chtějí vidět zpětně, ale také jsem si uvědomil, že to tak je ne „Jako lidská bytost to není moje zodpovědnost, ani toho nemohu dosáhnout,“ říká Imani.

A co je nejdůležitější, Imani povzbuzuje lidi, aby byli laskaví k ostatním, a co je důležitější, k sobě – zvláště uprostřed globálních nepokojů. “Dát si milost je největší část,” říká Imani.

Chcete-li se dozvědět více o rasismu, online šikaně, tělesném obrazu, jaké to je být dnes queer černoškou, a dalších způsobech, jak překonat zahlcení a chránit své duševní zdraví, poslechněte si celou epizodu Podcast Well+Good. Poslouchejte na Spotify nebo Apple Podcasts.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *