Pro střeva zdravá třísložková svačinka s mandlovým máslem a banánem

By | September 11, 2023

APodle Frances Largeman-Roth, RDN, expertky na výživu a autorky Zásobník na svačinu pro každý den (vychází 28. listopadu), mandlové máslo a banány se k sobě hodí ještě lépe než, troufáme si říci, arašídové máslo a želé. Nadechněte se!

Ve skutečnosti jsou mandlové máslo a banány skvělé jednotlivě, ale dohromady tvoří dokonalé dynamické duo, které nabízí spoustu zdravotních výhod, zejména pokud jde o podporu střev a spánku. Níže se ponoříme do dokonalé třísložkové svačiny, kterou tento registrovaný dietolog vyrábí pomocí těchto dvou potravin, a do toho, proč jsou nejen chutné, když jsou kombinovány, ale také skutečným požehnáním pro váš mikrobiom a vaše oči.Perfektní třísložková svačina s mandlovým máslem a banánem, podle RD

Jak se říká, méně je více – a to rozhodně platí, pokud jde o oblíbenou třísložkovou svačinu Largeman-Roth před spaním. „Rád nakrájím střední banán a pak potřem vršek každého plátku trochou Justinova klasického mandlového másla, celkem asi dvě polévkové lžíce. Pokud chcete, můžete pak navrch posypat trochu neslazených kokosových vloček,“ říká Largeman-Roth. Ano, tato svačina je tak prostá a jednoduchá, jak jen může být. Ale je také plný živin pro dokonalou dívku Večeře Svačina, která vyžaduje malé úsilí a přesto poskytuje vysokou odměnu.

Foto: Justin’s

Proč je AB&B stejně dobré, ne-li lepší než PB&J? “Tato kombinace výživných složek dodává přirozenou sladkost a energii z banánu, stejně jako šest gramů rostlinných bílkovin a tři gramy vlákniny z mandlového másla,” říká Largeman-Roth. Pro srovnání, arašídové máslo obsahuje sedm gramů bílkovin, ale pouze 1,5 gramu vlákniny na stejnou porci dvou polévkových lžic.

Jediná věc, kterou je třeba mít na paměti, když připravujete svačinu s tak malým počtem ingrediencí, je vybírat ingredience moudře. „Používám Justinovo ořechové máslo, protože vím, že dostávám vysoce kvalitní a pečlivě získávaný produkt, který je u nás prioritou. „Nemluvě o jedinečném mletí ořechových másel této značky,“ říká, což dává jejím produktům prvotřídní chuť a texturu.

Jaké jsou tedy zdravotní přínosy společné konzumace mandlového másla a banánů?

Podobně jako u PB&J existuje pár ingrediencí, které se k sobě prostě hodí lépe – například makarony a sýr nebo mléko a sušenky. Ale podle Largemana-Rotha je kombinace mandlového másla a banánů také skvělým způsobem, jak zvýšit zdravotní přínosy obou – a to znamená, že tyto dvě složky Taky se vzájemně doplňují z nutričního hlediska.

„Vláknina a bílkoviny v mandlovém másle zpomalují vstřebávání sacharidů v banánu a zajišťují konzistentnější hladinu cukru v krvi. „Navíc ze všech stromových ořechů mají mandle nejvyšší obsah vitamínu E. Tento vitamín je důležitý pro zdraví mozku, zdravý zrak a krásnou pleť bez ohledu na věk,“ říká Largeman-Roth.

Na začátek Largeman-Roth doporučuje zvolit mírně nezralé banány, které jsou bohaté na střevo šetrný, odolný škrob. „Rezistentní škrob je typ sacharidu, který je hojný v nezralých banánech a působí jako vláknina. Může vám pomoci cítit se déle spokojeně a má také pozitivní účinky na zdraví střev a srdce,“ říká Largeman-Roth. Rezistentní škroby také pomáhají podporovat růst prospěšných probiotických bakterií, které jsou nezbytné pro podporu vyváženého mikrobiomu.

Kdy byste měli jíst tuto svačinu, abyste získali co nejvíce výhod?

Pokud jde o to, kdy byste měli jíst tuto svačinu, Largeman-Roth říká, kdykoli a kdekoli (narážka na Shakiru). „Tato svačina je ideální ke svačině kdykoli během dne, jako svačina po škole, která vás uklidní až do večeře,“ říká. Nebo asi hodinu před spaním, což může mít účinky navozující spánek (ahoj, magnesium). „Banány obsahují tryptofan, aminokyselinu, která vám může pomoci relaxovat, zatímco mandle obsahují významné množství hořčíku – 89 miligramů na dvě polévkové lžíce – minerálu zapojeného do cyklu spánku a bdění,“ říká Largeman-Roth. Poukazuje také na to, že je to perfektní svačinka před nebo po tréninku, která vás může nabít namáhavým sezením v posilovně nebo podpořit regeneraci svalů po tréninku.

„Banány obsahují tryptofan, aminokyselinu, která vám může pomoci relaxovat, zatímco mandle obsahují významné množství hořčíku – 89 miligramů na dvě polévkové lžíce – minerálu zapojeného do cyklu spánku a bdění,“ říká Largeman-Roth.

„Všechny ingredience jsou snadno dostupné, a co je pro mě nejdůležitější, je to svačina, kterou si může vychutnat celá rodina,“ říká Largeman-Roth. „Mandlové máslo i banány jsou výživné potraviny s mnoha výhodami a jsou také tak pohodlné, jak jen to jde. Žádné z potravin nevyžaduje chlazení a zejména mandlové máslo je připraveno, kdykoli ho potřebujete. „Během této rušné sezóny, kdy se vracíme do školy, je důležité mít po ruce ingredience, které rodičům a dětem usnadňují zdravé mlsání,“ říká. A v tom se rozhodně shodneme.

Samozřejmě, pokud strouhaný kokos není vaše věc, existují nekonečné kombinace s banány s mandlovým máslem, například na plátku vícezrnného toastu nebo přelité posypkou pro domácí banánový nanuk. Je to tvé rozhodnutí!

Co to tedy znamená pro PB? RD odhaluje, jak se srovnává s jinými druhy ořechových másel:Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *