Proč byste mohli chtít vyzkoušet meditaci před procházkou

By | September 27, 2023

Ve společnosti Well+Good trávíme dny povídáním a učením se od nejzajímavějších lidí v oblasti wellness – odborníků, myšlenkových vůdců a celebrit. Nyní vás zveme do diskuse. Vítejte v podcastu Well+Good, vašem průvodci hledáním návyků a postupů, které odpovídají vaší frekvenci. Přečtěte si více

Běh a meditace mají mnoho společného. Dýchání je ústřední součástí obou činností, stejně jako přítomnost v těle a pozorování myšlenek a pocitů, jak přicházejí a odcházejí. Takže pokud se potřebujete dostat do správného prostoru před tím, než narazíte na chodník, stezku nebo dráhu, meditace před během může být přesně to, co potřebujete.

„Při přípravě na běh – nebo jakýkoli typ fitness tréninku – je důležité ujistit se, že máte správné myšlení,“ řekla tento týden Lauren Zucker, spoluzakladatelka a generální ředitelka meditačního, dechového a wellness studia Sage + Sound. nahoru Podcast Well+Good. “Stanovit záměr a pomalu dýchat, abychom uklidnili nervový systém a připravili se, je velký úkol.”Kromě soustředění mysli a zklidnění nervového systému vám meditace před běháním může také pomoci vytěžit z běhu maximum na úrovni chemie mozku, říká běžecký trenér Ryan McCann, zakladatel Cool Fit Club, vede meditace před skupinové běhy a – plavat.

„Když meditujete, stimulujete neurogenezi v prefrontálním kortexu, což je zásadní pro koncentraci,“ řekl McCann dříve Well+God o běhání bez hudby. “A když děláme aerobní cvičení, vytváříme neurony v hipokampu, což je klíčové pro paměť.” Takže když meditujete před tréninkem, skutečně se dostáváte do zóny soustředění a zvyšujete tuto koncentraci, než půjdete ven a otestujete své nohy a plíce. Až to příště uděláte, nakopne se svalová paměť, takže vše bude pohodlnější a příjemnější.

Jako bývalý manažer hudebního průmyslu má Zucker zvláštní vztah zejména ke zvukové meditaci. Léčení zvukem je praxe, při které meditující poslouchají různé zvuky určené k uklidnění jejich mysli. Je to skvělá volba pro meditující, kteří chtějí méně instrukcí než řízená meditace, ale více stimulace než ticho. Je to také Zuckerova oblíbená meditace před během, protože jí pomáhá zjistit, co chce z běhu získat.

„Předtím poslouchám zvukovou meditaci, abych se uzemnil a uvedl se do rovnováhy,“ říká Zucker. Používá „tuto hodinu meditace k tomu, aby si stanovila záměr a připravila se na běh.“ Poté se během běhu soustředí na uvedení záměrů a soustředění se na všímavost a dech.

Chcete vyzkoušet předběhovou meditaci? Druhá polovina epizody tohoto týdne Podcast Well+Good obsahuje 10minutovou meditaci všímavosti pro duševní sílu a soustředění od Dary Hart z Sage + Sound, abyste mohli začít. Můžete se také řídit těmito meditačními tipy pro začátečníky nebo se přihlásit k odběru meditační aplikace, která má obsáhlejší knihovnu a další nástroje.

Poslechněte si další wellness tipy kombinující všímavost a cvičení v epizodě Zucker z tohoto týdne Podcast Well+Good. A ať se pohybujete jakkoli, nezapomeňte dýchat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *