Proč Clearstem Clearity Serum mění hru proti černým tečkám

By | September 8, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři nezávisle vybírají tyto produkty, Well+Good může získat provizi, pokud provedete nákup prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Jsem věčný optimista. Až na jednu věc: bohem zapomenutou, nevítanou sbírku černých teček, které se mi nahromadily na obličeji. Malé černé tečky se mi navždy usadily na nose a na citlivém místě vedle nosu, no, natrvalo.

Desítky let od jejich příchodu – v sedmé třídě, právě včas, abych se dobře spojil s rovnátky a mými nešikovnými sociálními dovednostmi – jsem se smířil s myšlenkou, že černé tečky mohou být trvalou součástí mého obličeje. Vyzkoušel jsem každý obličej, každý druh produktu s velkými sliby a občasné noční mačkání, které by mohlo být v tuto chvíli uspokojivé, ale všichni víme, že je to velké ne-ne, které může způsobit dlouhodobé zjizvení. (Nedělejte to!) I když černé tečky dočasně ustoupí, tito tvrdohlaví zlí chlapci se vždy vrátí.Takže jste měli vidět můj obličej, když jsem četl o séru Clearstem Clearity (65 dolarů), kterému značka přezdívá „The Blackhead Dissolver“. Přimhouřené oči, jedno zvednuté obočí. Ano přesně. Podívejme se, co na to říká tvrdá armáda černých teček na mém nose.

Nejlepší séra pro citlivou pleť

Clearity, formulovaný se směsí kyseliny mandlové, kurkumy a vitaminu C, tvrdí, že je to silné, ale jemné exfoliační sérum, které proniká hluboko do vašich pórů, aby rozpustilo ucpání, aniž by způsobovalo nadměrné vysušení. Danielle Gronich, klinická estetička a spoluzakladatelka Clearstem Skincare, říká, že Clearity byla navržena tak, aby se zaměřila na různé běžné kožní problémy, včetně akné, melasmatu, jemných linek a mého osobního kožního nepřítele, černých teček.

„Vytvořili jsme perfektní směs kyselin a zkombinovali jsme ji s vitamínem C a speciální vyvážeností pH, abychom uvolnili póry, rozpustili přebytečný maz a zároveň stimulovali kolagen,“ říká Gronich.

Uvidíme, zda tomu tak je, Myslel jsem. Během měsíce jsem přidal Clearity do své noční rutiny péče o pleť spolu se zklidňujícím sérem Cellrenew od Clearstem. Potom asi po týdnu, když si moje pleť zvykla na úroveň exfoliace, jsem aplikaci ráno zdvojnásobila.

Clearity má však háček: musí se nechat na holé pokožce alespoň 10 minut po vyčištění, aby fungoval. Pokud toto období zkrátíte, neutralizujete jeho účinek a vaše černé tečky pravděpodobně zůstanou perfektně na svém místě. 10minutové čekání je trochu otravné, zvláště když podřimujete u umyvadla a připravujete se na babiččino 21:00 spát (kdo, já?), ale je to malá oběť, aby se ty otravné černé tečky rozpustily.

Po každém použití si nastavím časovač, abych si nechtěně nezkrátil dobu čekání nebo nenarazil hlavou do polštáře a nezapomněl dokončit svou rutinu. Po týdnu skeptického zkoumání svých malých černých teček jsem si najednou pomyslel: “Počkej, jaké malé černé tečky?”

Přestože většina mých černých teček je pryč a moje pleť nikdy nevypadala čistěji, není to všelék – alespoň zatím ne. Doufám, že s dalším používáním se Clearity zbaví těch nejodolnějších černých teček na mém nose.

Jak tato malá lahvička magie tak dobře funguje? Mary Berry, generální ředitelka a zakladatelka formulátoru péče o pleť Cosmos Labs, se jednou podívala na seznam složek a okamžitě upozornila na použití kyseliny mandlové. „Toto je skutečný výkon formule,“ říká Berry. “Kyselina mandlová je méně dráždivá než jiné AHA (alfa hydroxykyseliny), ale stále plní svou práci.” Poznamenává také antibakteriální vlastnosti, které mohou pomoci snížit růst bakterií způsobujících akné na pokožce, uzavřít póry, vyčistit a zároveň čas zabránit vzniku nových nedokonalostí pleti.

“Osobně miluji Clearity, protože je to jediné sérum na akné, které funguje přes noc, aniž by narušilo moji kožní bariéru,” říká Gronich. “Je to skutečně Zlatovláska ze sér na akné, protože je dostatečně silná, aby vykonala svou práci, na rozdíl od kyseliny salicylové, které trvá věčnost, než začne fungovat, nebo kyseliny glykolové, která je příliš dráždivá.”

Další důležitou složkou je podle Berryho extrakt z vilínu. “Je to přírodní rostlinný extrakt, který se používá po staletí pro své výhody v péči o pokožku,” říká. Říká, že přirozené adstringentní vlastnosti tohoto séra mohou minimalizovat výskyt skvrn u lidí s pletí náchylnou k akné a mohou také pomoci snížit přebytečný maz.

Nyní k nevýhodám. Rozpouštědlo mi přišlo trochu lepkavé a nedával mi lesk jako jiné oblíbené produkty. I po nanesení Cellrenew a mého oblíbeného hydratačního krému vypadala moje pleť celkově trochu mdle. Osobně potřebuji spárovat Clearity s dalším sérem (chvála rozjasňujícímu + zpevňujícímu séru Matter of Fact, moje absolutní nutnost!), aby mi dodalo lesk Hailey Bieber. Žádný jiný produkt však neeliminoval černé tečky tak úspěšně jako Clearity.

Nyní mě považujte za absolutního optimistu.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *