Proč denně jím sušené švestky pro zdraví kostí

By | September 8, 2023

bZdraví je často považováno za samozřejmost, dokud se nestane problémem. Jeden den jezdíš v náklaďáku a žiješ si svůj život a druhý den si bohužel se zlomenou kostí poradíš bez varování – a řešit zlomené kosti není žádná legrace.

Jako vystudovaný odborník na výživu a jako člověk s mnoha členy rodiny trpícími osteoporózou (stav charakterizovaný oslabením kostí, které je činí křehkými a náchylnějšími ke zlomeninám) jsem na vlastní oči viděl, jaký dopad mohou mít stravovací návyky na člověka. .

Navíc jsem viděl, jak může zdraví kostí ovlivnit tolik dalších aspektů našeho celkového zdraví. Čekání na zahojení zlomeniny kyčle nebo stehenní kosti je nejen bolestivé, ale také velmi ztěžuje cvičení a socializaci v období rekonvalescence. Nedostatek pohybu a socializace může mít navíc negativní dopad na duševní a kardiovaskulární zdraví, což může vést k celé řadě dalších problémů.Netřeba dodávat, že jsem velmi motivován podporovat své zdraví kostí dříve, než se setkám s problémy.

Proto jsem kromě osvědčených věcí podporujících zdraví kostí začal přidávat: Stejně jako cvičení, vyhýbání se cigaretovému kouři a zahrnutí mléčných výrobků do mého jídelníčku, také svačina Sunsweet Probiotic+ sušených švestek (6 dolarů). abych měl své zdraví kostí pod kontrolou.

I když tato volba může být pro někoho překvapivá, existuje několik přesvědčivých důvodů, proč spoléhám na sušené švestky pro zdraví kostí, které nemusí být na každém radaru (ale měly by!).

Proč se konzumace švestek vyplatí pro zdraví kostí

I když existují faktory mimo stravovací návyky, které mohou ovlivnit zdraví kostí, jako je genetika, kuřácké návyky a cvičební návyky, dietní návyky mohou mít velký dopad na zdraví kostí a neměly by být ignorovány.

Pokud jde o potraviny, které podporují zdraví kostí, mléčné výrobky jsou bezpochyby v centru pozornosti – a je to tak správně. Mléčné výrobky jsou plné živin, které podporují zdraví kostí, jako je vápník, hořčík a fosfor. A data ukazují, že každodenní konzumace nízkotučných mléčných výrobků nebo mléčných výrobků bez tuku jako součást zdravé stravy může být spojena se zlepšenou minerální hustotou kostí a menším počtem zlomenin kostí.

Ale ačkoli mléčné výrobky mohou být účinné při podpoře zdraví kostí, nejsou tomu tak pouze Potraviny, které bychom měli jíst, abychom udrželi zdraví kostí pod kontrolou. Stejně jako mléčné výrobky obsahují sušené švestky mnoho živin, které podporují zdraví kostí, včetně vápníku, hořčíku a draslíku. Ale toto přirozeně sladké sušené ovoce také obsahuje živiny, které podporují zdraví kostí, které se nenacházejí v mléčných výrobcích, jako je vitamín K, měď, bór a některé bioaktivní rostlinné sloučeniny, které pomáhají tělu dodávat živiny, které podporují zdraví kostí Pijáci mléka jej mohou postrádat.

Úžasná věc je, že existují skutečné údaje, které ukazují, že každodenní užívání sušených švestek může vést ke zlepšení zdraví kostí. Údaje publikované Penn State, zaměřené konkrétně na ženy po menopauze (u kterých je vyšší riziko rozvoje osteoporózy v důsledku těchto otravných hormonálních změn), ukázaly, že konzumace čtyř až šesti sušených švestek denně po dobu šesti měsíců může zabránit ztrátě celkového minerálu kyčelní kosti. hustota a tento účinek trval po celých 12 měsíců studie. Další údaje zveřejněny v Osteoporosis International vykazovaly podobné pozitivní účinky na zdraví kostí, když ženy po menopauze konzumovaly pět až šest sušených švestek denně po dobu šesti měsíců.

PS: Podobné účinky byly zjištěny, když starší muži dostávali čtyři až šest sušených švestek denně. Sečteno a podtrženo? Kvůli tomuto a dalším velmi zajímavým údajům se sušené švestky staly mou oblíbenou svačinkou pro zdraví kostí. Kromě toho byste neměli čekat, až budete starší, abyste upřednostnili zdraví kostí.

Proč jsou Sunsweet Probiotic+ Sušené švestky mou oblíbenou svačinkou pro zdravé kosti

Když potřebuji sladkou dobrotu (což je asi každý den), nesáhnu už po cukroví nebo zmrzlině a místo toho se obrátím na sušené švestky, abych zkrotil chuť na sladké. Nejen, že jsou přirozeně sladké a neobsahují žádný přidaný cukr, jsou také potravinou s nižším glykemickým indexem, podporují zdraví mých střev a samozřejmě mohou pomoci udržet mé kosti zdravé a silné.

Všechny švestky poskytují důležité živiny, které podporují zdraví kostí a zdraví trávení. Ale ne všechny švestky obsahují kromě všech úžasných dalších živin, které obsahují, živá probiotika. Zatímco většina sušených švestek na našich regálech s potravinami je dobrá volba, mou nejlepší volbou jsou Sunsweet Probiotic+ Sušené švestky. Jsou vyrobeny s živým probiotikem tzv Bacillus coagulans (konkrétně BC30), probiotikum, které může mít protizánětlivé účinky.

Přirozeně sladké s trochou extra šťavnaté bezinky, tyto švestky jsou dokonale přenosné a dobře se hodí k ořechům, ořechovým máslům a dokonce i tmavé čokoládě, pokud hledáte trochu dekadence. Samozřejmě si je lze užít i samotné.

Po večeři, když mě přepadne záchvat svačiny, si vždy dopřávám čtyři až šest sušenek Sunsweet Probiotic+ jako součást své večerní rutiny. Poté, co jsem si vychutnal svou svačinu, už nemám chuť na sladké, cítím se spokojený a vím, že jsem udělal něco dobrého pro své kosti, imunitní systém a zdraví střev jen prostřednictvím výběru svačin, který jsem udělal.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *