Proč Derms chce, abyste při gelové manikúře nosili opalovací krém

By | September 13, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Gelová manikúra zahrnuje vystavení nehtů a rukou ultrafialovému (UV) světlu, aby lak vytvrdil. Ačkoli neexistuje mnoho výzkumů o účincích této praxe na zdraví pokožky rukou, je bezpečné předpokládat, že může přispívat jak k předčasnému stárnutí rukou, tak k rakovině kůže, vysvětluje Adeline Kikam, DO, certifikovaná dermatoložka v oboru. nedávný Instagram -Reel.

“Až si příště pořídíte gel mani, nezapomeňte si vzít opalovací krém,” říká Dr. Kikam, který si také říká Brown Skin Derm. „UV světlo používané k vytvrzování laku na nehty může potenciálně zvýšit riziko rakoviny kůže a způsobit předčasné stárnutí pokožky. Lampy na nehty emitují především UV záření, které je jednou z vlnových délek průniku nejvíce měnících DNA a je hlavní příčinou urychlení předčasného stárnutí kůže a také přispívá k rakovině kůže.“Gel lak na nehty je ve skutečnosti populární pouze 10 až 15 let. Podle Marisy Garshick, MD, certifikované dermatologky v New Yorku, rakovina kůže trvá mnohem déle, než se vyvine. Proto neexistuje způsob, jak by vědci mohli určit, zda UV záření z gelové manikúry může způsobit rakovinu kůže. Přehled literatury o výskytu rakoviny rukou z roku 2020 zjistil, že u gelové manikúry existuje malá nebo žádná inherentní karcinogenní rizika. Jako preventivní opatření však vědci a dermatologové stále doporučují používat před manikúrou širokospektrální opalovací krém.

“Nemusíme nutně mít dostatek epidemiologických dat, abychom definitivně řekli, zda je rakovina kůže z používání gelových nehtů běžná nebo ne, ale víme, že věda existuje a že se to určitě může stát,” říká Dr. Garshick. „Zároveň je míra expozice za všech okolností relativně omezená. Otázkou tedy zůstává, kolik UV záření potřebujete, abyste časem skutečně vyvinuli tento typ rakoviny kůže.“

Pokud používáte opalovací krém během schůzky s gel mani, Dr. Důležité je pár minut před nanesením laku se namazat opalovacím krémem, abyste ho nemusela smývat a stihlo to své kouzlo. “Obvykle si s sebou rád beru sérum na opalování, protože rychleji schne,” říká Dr. Kikam. Pro dodatečnou ochranu Dr. Garshick dodal, že můžete také získat speciální UV ochranné rukavice bez prstů, které budete nosit během manikúry. Nakupujte tři níže od Dr. Nejoblíbenější opalovací krémy Kikam spolu s UV ochrannými rukavicemi.

Kinlò Golden Rays sluneční ochrana SPF 50+

Opalovací krém Kinlò Golden Rays SPF 50+ – 20,00 $

Tento minerální opalovací krém navržený tenisovou hvězdou Naomi Osakaovou je zabarvený, takže jej mohou snadno nosit i lidé s tmavší pletí. Je voděodolný. Takže pokud se vám během procesu namočí ruce, můžete jít.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *