Proč trenéři milují tréninkový plán 3-2-8

By | September 9, 2023

TTady bylo 12-3-30 na běžeckém pásu, pak 25-7-10 na StairMaster a nyní nejnovější třídílný fitness trend založený na číslech TikTok: cvičební plán 3-2-8.

Navzdory senzacechtivosti trendů má každý z těchto programů své výhody. A s 3-2-8 ani nepotřebujete konkrétní stroj.

Co Je 3-2-8, přesně? Zde je rozpis:

  • 3 – Tři silové tréninky týdně
  • 2 – Dva tréninky s nízkým dopadem, jako je Barre nebo Pilates (s aktivní intenzitou regenerace) týdně
  • 8. – 8000 kroků za den

Denní chůze a cvičení pětkrát týdně je fitness plán, který se doporučuje prakticky všude. Ať už jste lékař, certifikovaný trenér nebo holistický kouč, těžko budete hledat odborníka, který by vás od programu tohoto typu odradil. Kombinace budování svalů a vytrvalosti, zlepšení nálady, zlepšení mobility a flexibility, podpora krevního oběhu a prevence zranění při těchto různých aktivitách dělá z této série skutečnou trifectu.Proč to trenéři milují

Lindsey Bomgren, zakladatelka a certifikovaná trenérka Nourish Move Love, říká, že 3-2-8 je „trend TikTok, který mohu skutečně podporovat.“ Proč? Vysvětluje, že je to „komplexní cvičební rutina, která povzbuzuje ty, kteří milují silový trénink, aby začlenili více flexibility, rovnováhy a základního tréninku prostřednictvím lekcí Pilates.“ Na druhou stranu to povzbuzuje milovníky Pilates, aby se zaměřili na větší svalové skupiny a těžší váhy. soustředit se na budování síly. Je to oboustranně výhodná situace.”

Trenér Les Alfred, hostitel podcastu Balanced Black Girl, dodává, že přidání chůze z něj dělá „strukturovaný způsob, jak mít vyváženou cvičební rutinu“. Říká: „Celý den chůze je skvělá forma kardio cvičení, která je k tělu často šetrnější než namáhavější cvičení, jako je běh.“ Nemluvě o tom, že procházky – zvláště venku – mají také řadu výhod pro duševní zdraví.

Navíc ani těchto pět tréninků nemusí být nijak zvlášť dlouhých (to je v souladu s mnoha dalšími programy, které nabízejí krátké, ale účinné tréninky prováděné po delší časové období). Například Bomgren nabízí výzvu 3-2-8 s tréninky trvajícími 25 až 40 minut. Ale jako každý tréninkový plán si můžete přizpůsobit program 3-2-8 tak, aby vyhovoval vašim osobním cílům a potřebám, říká. “Pokud dáváte přednost pilates, můžete své dva dny cvičení pilates prodloužit (30 až 40 minut) a tři dny silového tréninku zkrátit (15 až 20 minut) nebo naopak,” navrhuje Bomgren. “Protože nejlepší tréninkový program je ten, který skutečně chcete dělat.”

Rezervace

Jako certifikovaná instruktorka jógy Alfred dodává, že jóga by mohla být příjemným doplňkem ke cvičení s nízkým dopadem, buď místo pilates a barre nebo v kombinaci s nimi. Někteří odborníci také poukazují na to, že rutina postrádá středně nebo vysoce intenzivní kardio, pokud netrénujete dostatečně rychle. Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) doporučuje alespoň 150 minut středně intenzivního nebo 75 minut intenzivního aerobního cvičení týdně. Pokuste se tedy zrychlit tempo, pokud můžete, abyste skutečně rozpumpovali své srdce.

A samozřejmě jako u každého trendu sociálních sítí byste měli být skeptičtí, pokud jde o konkrétní tvrzení. Účastníci TikTok říkají, že podporuje jejich menstruační cyklus, syndrom polycyklických vaječníků (PCOS) a pomáhá s lymfatickou drenáží, ale neexistují přesně dvojitě zaslepené, placebem kontrolované klinické studie testující tyto věci.

Pokud však jen hledáte pevnou rutinu pro zdravé cvičení, může být pro vás trend 3-2-8 to pravé.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *