Profesionálové vás chtějí informovat o rizicích microbladingu obočí

By | September 25, 2023

Je těžké nenaskočit na každý kosmetický trend – zvláště na ty, které slibují jednodušší rutinu – a microblading to dělá, tvrdí, že dodává plnější obočí a zároveň šetří čas, který je potřeba věnovat vyplňování a tvarování. Tato oblíbená léčba je postup tetování, který zahrnuje leptání krátkých tahů do obočí a jejich následné vyplnění pigmentem, aby připomínalo vlasy. Než si ale zarezervujete místo na židli (a utratíte za to malé jmění), je důležité porozumět potenciálním úskalím této služby.

Kelley Baker, umělkyně obočí, která pracuje s celebritami jako Amal Clooney a Kardashians, říká, že v poslední době zaznamenala nárůst klientů, kteří si chtějí nechat odstranit obočí s mikročepelí. “Lidé si myslí, že jde o okamžitou opravu, protože vidí, jak to vypadá na Instagramu, ale ve skutečnosti nechápou důsledky a co se může potenciálně stát,” říká. “Navíc z tetovací služby nezískáte velké, nadýchané Kardashianovo obočí.”

Joey Healy, další odborník na obočí celebrit, zažil podobnou reakci ve své praxi v New Yorku a myslí si, že trend microblade obočí možná vychází z módy. “Trendové cykly jsou velmi rychlé, zejména v sociálních médiích a kráse,” říká. „Dobrým příkladem rychlosti těchto trendů je laminace obočí. Všichni to milovali, když to udělali poprvé nebo podruhé, ale po několika týdnech si lidé všimli, že jejich obočí je suché, poškozené, lámavé a lámavé – a tak tento trend zmizel.” S ohledem na to ho nepřekvapuje, že trend microbladingu je po pěti letech zřejmě končí. “Lidé jsou svědky dlouhodobých výsledků, které může mít ošetření nejen na chloupcích na čele, ale také na pokožce v oblasti obočí a kolem něj,” říká.

Níže odborníci odhalují rizika microbladingu, která byste měli vědět, než si léčbu sami vyzkoušíte.

Rizika microbladingu: Přemýšlejte, než budete barvit

Co se může pokazit na microbladingu? Podle Bakera, tolik věcí. Stejně jako u jakéhokoli tetování může leptaná linie (a obvykle bude) krvácet nebo se rozšiřovat, vysvětluje. Jako důkaz říká, že se stačí podívat na tetování, které někdo udělal na vysoké škole, abyste viděli, jak se tyto věci v průběhu času mění. Tyto změny mohou způsobit, že oblouky budou vypadat „zablácené“ nebo „rozmazané“ spíše než požadované jemné tahy.

Healy dodává, že barva vašeho microblade obočí se může změnit a vyblednout kvůli faktorům prostředí, jako je sluneční světlo, které rozkládá pigment. Podtóny pigmentu se také mohou změnit a vaše obočí tak získá nepřirozeně vypadající odstín modré, červené, šedé nebo dokonce oranžové.

A co víc, Baker říká, že i když je léčba účtována jako dočasná, ve skutečnosti je docela trvalá – a bude pokračovat, jak stárnete. “Takže jak se pokožka mění, jak váš obličej stárne, vaše obočí je zachováno, což může způsobit, že budete vypadat starší,” říká.

Jedním z hlavních důvodů, proč byste měli zvážit vynechání microbladingu, je však skutečnost, že profesionálové k provádění této služby nepotřebují licenci. Pokud tedy neprovedete důkladný průzkum, můžete skončit ve zpackané práci. “Můžete si udělat denní kurz a říkat si, že jste umělcem microblade,” říká Baker. To znamená, že můžete jednat s technikem, který umístí rytinu nesprávně, což má za následek tvar, který neodpovídá rysům vašeho obličeje, nebo který použije barvu, která neodpovídá tónu vaší pleti. Ještě horší, říká Healy, je, že k infekcím může dojít, pokud se microblading provádí v nehygienických podmínkách.

Dalším důležitým aspektem, který je třeba vzít v úvahu, je, jak dlouho microblade obočí obvykle vydrží. Healy říká, že jakmile bude léčba dokončena a nebude se vám to líbit, může to být problém. A i když ty Dělat Pokud se vám to z krátkodobého hlediska líbí, možná změníte názor, když se začnou měnit trendy obočí. “Například oblíbená řada ‘Boy Brow’ z roku 2015 je trochu zastaralá – právě teď je populárnější mít trochu šmrnc a šmrnc,” říká Healy. “Když děláte microblade, jste opravdu ženatý s touto formou.”

Co byste měli vědět o odstranění microbladingu

Podle Bakera je to velký důvod, proč se lidé rozhodnou nechat si odstranit microblading – což není zrovna bezproblémový proces. “Měla jsem klientku, která ke mně přišla a její obočí bylo tak tmavé a neprůhledné, že jsem v té době nemohla nic dělat,” říká. Někdy se klienti snaží vytetovat světlejší odstín přes chloupky microblade, aby skryli inkoust, ale to není vždy účinné. Healy říká, že zatímco laserové odstranění může odstranit pigment (stejně jako byste odstranili tetování), může také náhodně odstranit chloupky. “Laserové odstranění obočí s mikročepelí je trochu ironické, protože je extrémně obtížné vyhnout se odstranění přirozených chloupků na obočí v této oblasti, což v první řadě maří účel, jak si je nechat udělat,” říká.

Dalším způsobem, jak odstranit mikročepelové obočí, je „vykrvácet“ inkoust, což je nepříjemný proces, který může vést k zjizvení. Začíná lokálním anestetikem k znecitlivění oblasti. Poté technik přejde přes tetování s mikročepelí, aby vytvořil malé štěrbiny na kůži. Bavlna namočená v acidobazickém roztoku se pak nanese a přidrží na otevřené pokožce, aby inkoust vykrvácel. “Je to bolestivé, nepříjemné a způsobuje zjizvení – podle mého názoru to opravdu není dobrá volba,” říká Healy

Co byste měli zvážit, pokud chcete dělat microblade

Jak již bylo řečeno, existuje spousta lidí, kteří milují své microblade obočí, a určitě je Dobrý Kandidáti na léčbu. Podle Bakerové by z microbladingu mohli těžit ti, kteří si nadměrně trhali obočí, trpí alopecií, prodělali chemoterapii nebo mají super blond vlasy.

„Nechci vyhodit všechny microbladingové umělce, protože je to skvělá služba pro lidi, kteří ji potřebují – ale ne jen naskočte na trend, protože ho vidíte na sociálních sítích,“ říká. „Opravdu si proveďte průzkum a položte ty nejlepší otázky [to your practitioner] Například: ‘Jak dlouho to děláš, na co si mám dát pozor, kde jsi se vyučil, jsi vyučená kosmetička?’“

Ujistěte se, že jste vhodným kandidátem, že si uděláte domácí úkol o tom, kde lze léčbu nejlépe podat, a že chápete, že jakmile jednou léčbu podstoupíte, je to na celý život. A víte to, pokud ano Dělat Pokud chcete zhustit obočí bez profesionálního zásahu, existuje spousta domácích (a mnohem méně trvalých) přípravků, které vám s tím pomohou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *