Prosím: Nekombinujte retinol a slugging

By | September 8, 2023

SKdyž pomineme screening, retinol je již dlouho miláčkem dermatologů ve světě péče o pleť a je široce považován za zlatý standard, pokud jde o léčbu příznaků stárnutí. Derivát vitamínu A pomáhá zvýšit obrat kožních buněk a zjemnit texturu, minimalizovat jemné linky a vrásky, zvýšit produkci kolagenu a vyčistit ucpané póry. Ale tato péče o pleť není bez rizik. S velkou mocí totiž přichází i velká zodpovědnost. A dobrý retinol představuje možnost čištění, zarudnutí, suchosti, podráždění a odlupování.

Podle certifikovaného dermatologa Joshuy Zeichnera, MD, jsou tato rizika nejvyšší během prvních dvou až čtyř týdnů používání, kdy se pokožka přizpůsobuje účinné složce. Ale i poté, co se pokožka aklimatizuje, stále existuje riziko podráždění a dalších vedlejších účinků – i po dvou až šesti měsících, kdy uživatelé obvykle vidí viditelné výsledky, zůstávají rizika značná.

Zatímco hrbolatý první měsíc používání je běžný, vedlejší účinky nebo podráždění po tomto období jsou obvykle způsobeny změnami ve zdraví pokožky nebo rutinní péči o pleť – možná používáte příliš mnoho retinolu nebo příliš drhnete obličej nebo možná máte kožní bariéru. dolů ovlivněné extrémně chladným počasím. Jinými slovy, jakmile má vaše pokožka čas přizpůsobit se retinolu, jakékoli přetrvávající vedlejší účinky jsou pravděpodobně výsledkem vnějších zdrojů.

A oba Dr. Zadejte úder.

Co je to úder?

Pro nezasvěcené se „slugging“ týká techniky péče o pleť, která zahrnuje uzavření vlhkosti a vlhkosti do pokožky pomocí silného okluzivního činidla (jako je vazelína), aplikovaného jako poslední krok noční rutiny péče o pleť. To zvyšuje zadržování vody, obnovuje kožní bariéru a zanechává pokožku hebkou a pružnou. Tento fenomén se před pár lety stal virálním na #beautytok a od té doby zplodil zcela novou kategorii péče o pleť.

I když se to teprve nedávno začalo šířit online, slugging není nic nového: Ve skutečnosti se to praktikuje od 15. století a po desetiletí je základem kosmetického průmyslu K. Dermatologové ji dlouho považovali za účinnou metodu pro opravu kožní bariéry a poskytování hloubkové hydratace, zejména suché pleti.

Protože retinol má tendenci zanechávat pokožku suchou a šupinatou, mnozí se uchylují k použití slimáků k boji proti tomuto podráždění a posílení bariérové ​​funkce. I když se tato logika zdá teoreticky správná, ignoruje některé důležité varovné signály – a v konečném důsledku může vaši pleť zhoršit místo zlepšit.

Jak slugging ovlivňuje retinol?

Je důležité si uvědomit, že úder neblokuje pouze vlhkost a vlhkost do pokožky; Zlepšuje také penetraci a zvyšuje účinnost jakýchkoli produktů aplikovaných pod tuto silnou okluzivní vrstvu, vysvětluje Dr. Jelen. A to není vždy dobré, zvláště pokud jde o již tak všemocný retinol.

Ve skutečnosti má užívání retinolu často za následek přesný opak zamýšleného účinku. Účinky – a vedlejší účinky – retinolu, místo posílení bariéry a poskytnutí hydratace pleti dokonce silnější, když je utěsněn silným okluzivem, téměř zaručuje podráždění a suchost.

“Zahrnutí retinolu s okluzivní látkou je dráždivé pro mnohé – dokonce i pro ty, kteří mohou tolerovat retinol, když se používají správně,” říká Dr. Jelen. „Téměř nikdy nemám pacienty, kteří by to dělali. Je velmi nepřesná, není bez rizika a nabízí omezené, pokud vůbec nějaké, výhody.“

A Dr. Zeichner souhlasí: „V případě retinolu aplikace vazelíny navrch zvyšuje jeho účinnost, ale zároveň zvyšuje potenciální podráždění.“ Obecně to nedoporučuji. Místo toho doporučuji kombinovat retinol s hydratačním krémem, abyste udrželi hydrataci pokožky a minimalizovali potenciální podráždění.” To neznamená, že nemůžete bouchnout i v noci. nejsou Použití retinolu – ve skutečnosti to může být skvělý způsob, jak bojovat s některými jemnějšími účinky retinolu. Ale v zájmu vaší pokožky udržujte retinol a tyto silné okluzory oddělené.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *