Protahovací cvičení proti bolesti dolní části zad za méně než 20 minut

By | September 11, 2023

TBrnění, bodání nebo tupá bolest v kříži je prostě nejhorší. Mně to může udeřit, když jdu pomalu muzeem, když se řítím do kopce, když zvedám příliš těžká (a nevhodně tvarovaná) závaží nebo když prostě stojím nebo sedím.

Řešením je v tuto chvíli obvykle zavolat toto jádro. Zapojením břišních, zádových a hýžďových svalů můžeme lépe srovnat pánev s páteří, abychom si nepřehupovali spodní záda. Tato pozice také pomáhá rovnoměrněji rozložit síly po těle, spíše než přesouvat práci na spodní část zad.Někdy je ale frustrující těžké najít tu sladkou úlevu, bez ohledu na to, jaké svaly se snažíte zapracovat. Vaše bolest může být více než jen špatné vyrovnání: Napjatost více svalů za dolní částí zad může vést k problémům s dolní částí zad. A abyste zmírnili bolest, musíte se s problémem vypořádat.

“Berní část zad je jednou z nejčastějších oblastí, kde lidé pociťují přetrvávající chronickou bolest,” řekl dříve Brad Walker, hlavní konzultant pro protahování v StretchLab, Well+Good. “Ve většině případů je napjatý nebo bolavý sval způsoben problémem jinde.”

Walker jako běžnou příčinu uvádí flexory kyčle, svalovou skupinu, která se ovine kolem přední části kyčle.

“Když se svaly v přední části těla, kolem vašich boků a čtyřhlavého svalu, napnou a omezí, vytáhnou vaše boky ze zarovnání, což velmi zatěžuje spodní část zad,” říká Walker. Takže protahování boků, kvadricepsů a hamstringů může ve skutečnosti pomoci zmírnit bolesti dolní části zad.

V tomto novém protažení od instruktora Pilates Briana Spencera z East River Pilates také poukazuje na další svaly, které by mohly vyvádět vaše záda z rovnováhy: svaly na vašich bocích, které lze stlačit, když sedíte, a zádové svaly. .. Zadek spojte od žeber až po boky.

Spencerovým cílem je zasáhnout každého možného „viníka“ do 20 minut, abyste získali úlevu, kterou hledáte. „Je mnoho důvodů, proč se naše spodní záda necítí skvěle, a my se dnes pokusíme zasáhnout všechny tyto body,“ říká.

Spencer vás provede úseky, jako jsou kotouly, výpady, otočky, ohyby do stran a další, aby vám pomohla najít zdroj napětí v dolní části zad. Také klade důraz na dynamický strečink před statickým pohybem, aby našel okraj svého protažení a dostal se hlouběji do svalů. Tato protahovací série je o nalezení svých limitů, udržení souladu s tím, co je dobré, a ponoření se do svého těla. Všechno slouží cíli, jak říká Spencer, „mít ten nejlepší život“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *