Psycholog rozebírá #RedNailTheory

By | September 12, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

#RedNailTheory obchází TikTok a uživatelé tvrdí, že nošení červeného laku na nehty může pomoci přilákat muže. Ačkoli tato myšlenka zní jako rada z časopisu z 50. let, psycholožka Carla Marie Manly, PhD, autorka rande chytře říká, že je za tím kus pravdy.

„V určitých kulturách, jako jsou staří Řekové a Hebrejci, byla červená považována za barvu lásky a vášně. Dodnes si červenou – zejména zářivé odstíny fialové – spojujeme se sexualitou, vášní a romantikou,“ říká Dr. Mužský. „Mnoho mužů považuje červený lak na nehty za lákavý, protože je dlouho spojován se sexualitou a erotikou. Výzkumy ve skutečnosti ukazují, že muži podvědomě považují ženy za atraktivnější, když nosí červenou. Stejně jako muže při sportu přitahuje krása jasně červeného laku na nehty.” Zdá se, že mají blízko k ženám, které nosí červený lak na nehty.Věřte tomu nebo ne, existují skutečné vědecké důkazy, které to podporují. Výzkum ukázal, že červená barva zvyšuje přitažlivost mužů k ženám u primátů (tj. opic a velkých lidoopů) a studie z roku 2008 prokázala „paralelní účinek u lidí“. Zpráva uvádí: „Červená ve srovnání s jinými achromatickými a chromatickými barvami způsobuje, že muži považují ženy za atraktivnější a sexuálně žádoucí.“ Představte si to.

Zatímco teorie červených nehtů koluje na sociálních sítích, mnozí připisují sílu červené některým… freudovským kořenům. “Někteří muži jistě podvědomě považují červený lak na nehty za atraktivní, pokud jejich matky nebo jiné klíčové ženské postavy mají tendenci nosit červený lak na nehty,” říká Dr. Mužný, ale věří, že přitažlivost má více společného se silou červené barvy. Julie Kandalec, prominentní nehtová umělkyně a pedagožka v New Yorku, souhlasí. “Pokud jde o teorii červených nehtů, že muži mají rádi červenou barvu, protože jim připomíná jejich matky, nemyslím si, že tomu tak je, protože ženy, se kterými jsem vyrůstal v 90. letech, většinou červené nehty nenosily.” hodně červené – barva byla fialová.“

Kromě této podivné lahůdky: Pokud chcete vyzkoušet #RedNailTheory, Dr. Mužské, že je to docela neškodné, pokud to funguje Vy cítit se dobře.

“Pokud někdo nemá rád červený lak na nehty a nosí ho jen proto, aby přitahoval muže, možná je čas udělat krok zpět a zaměřit se na sebelásku,” říká. „I když je často důležité vypadat při randění dobře, vždy je vhodné chovat se tak, abyste se cítili dobře. Pokud zjistíte, že vytváříte vzhled, ve kterém se cítíte neautenticky nebo nepohodlně, můžete být vystaveni riziku, že svůj vzhled změníte, abyste se líbili ostatním.“ Dovolte si jednat způsobem, který odráží skutečné já – spíše než verzi vás pečlivě vytvořenou tak, aby potěšila ostatní. Pokud vás muž z dlouhodobého hlediska nemá rád jako skutečné vy, je mnohem lepší počkat, až najdete někoho, kdo vás bude milovat.

Zatímco vyprávění kolem trendu #rednailtheory na TikTok je z velké části zaměřeno na heterosexuální vztahy, měli byste vědět, že jej můžete použít bez ohledu na své pohlaví nebo sexualitu. “Přitažlivost červené může být lákavá bez ohledu na pohlaví,” říká Dr. Mužný. Ať už máte na sobě červený lak na nehty, fialovou rtěnku nebo červenou košili, “Zaměřte se na to, co dělá rozdíl.” Vy Ciťte se sexy, šťastně a jako doma ve své krásné kůži.

Kandalec říká, že od té doby, co se tento fenomén stal virálním, zaznamenala nárůst žádostí o červenou barvu. “Právě jsem minulý týden dělala Red na natáčení a pro soukromého klienta,” říká. „Došlo k mírnému nárůstu [since the theory went viral] Ale vždy to bude oblíbená barva, protože červená je klasika.” Chcete-li získat vzhled jako doma, nakupte tři nejoblíbenější červené laky na nehty Kandalec.

Láhev červeného laku na nehty.

True Apple Red Light Polish – 11,00 $

Toto bohatě pigmentované složení je bez obsahu 12, což znamená, že neobsahuje formaldehyd, toluen, DBP, kafr, formaldehydovou pryskyřici, xylen, parabeny, vůni, ftaláty, živočišné složky, ethyltosylamid a trifenylfosfát.

CND Shellac Wildfire Kit – 42,00 $

Pokud mají vaše nehty UV světlo, můžete použít šelak, směs běžného laku a gelu. Světlo potřebujete k vytvrzení (tj. vysušení a vytvrzení) šelaku.

Chcete být první, kdo se dozví o nejnovějších (a největších) nabídkách produktů SHOP, vlastních kolekcích, slevách a dalších? Přihlaste se k odběru informací přímo do vaší schránky.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *