Recenze GuruNanda Coconut + Mint Pulling Oil: Poctivé myšlenky

By | September 15, 2023

V Well+Good SHOP naši redaktoři využívají své dlouholeté zkušenosti k výběru produktů (od péče o pleť po péči o sebe a dále), které si zamilujete. Zatímco naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle, Well+Good může obdržet provizi, pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů. Příjemné nakupování! Objevte OBCHOD

Jako někdo, kdo miluje pocit svěžesti v ústech, ale přiznává, že se ho bojí dosáhnout, vždy hledám inovativní péči o ústní dutinu, která by tento zážitek oživila. Jen za poslední rok jsem si koupil luxusní elektrický zubní kartáček a dentální nit, upgradoval svou zubní pastu a dokonce jsem vyzkoušel LED bělící sadu.

I když tyto produkty miluji, stále jsem hledala vynikající ústní vodu – takovou, která by byla příjemnější než možnosti drogerie na pálení dásní, na které jsme všichni tak zvyklí. (Protože buďme upřímní: ani ty nealkoholické nejsou nijak zvlášť dobré). Takže když jsem narazila na netradiční ústní vodu GuruNanda Coconut + Mint Pulling Oil (28 dolarů za dvojbalení), zaujala mě. Zde je důvod, proč tento produkt vzbudil můj zájem – a zda si zaslouží první místo v mé každodenní rutině nebo ne.

Co odlišuje Gurunanda Coconut + Mint Pulling Oil od tradiční ústní vody

GuruNanda’s Coconut and Mint Oil Pulling Oil není tradiční ústní voda – je to přírodní alternativa vyrobená pouze ze dvou složek: hladkého tekutého MCT kokosového oleje a 100% čistého mátového esenciálního oleje. Společně tyto složky neutralizují a odstraňují ústní bakterie a zároveň podporují vaše zuby a dásně.Oil pulling je starodávná ájurvédská tradice, při které olej prochází zuby po dobu až 20 minut. Jak jednou pro Well+Good vysvětlil Marc Lowenberg, DDS, kosmetický zubař z Lowenberg, Lituchy & Kantor v NYC, bylo prokázáno, že oil pulling „snižuje zánět tím, že kombinuje toxiny rozpustné v tucích v ústech (vedlejší produkt bakteriálních zubních infekcí ). Plaque) se sezamovým, slunečnicovým nebo kokosovým olejem. Výsledky oil pullingu zahrnují svěžejší dech, bělejší zuby a snížení krvácení dásní při používání zubní nitě.“

Olej používaný v ústní vodě GuruNanda pochází z kokosu. „Když se kokosový olej extrahuje, působí jako ‚mýdlo‘, které čistí zuby a dásně od nežádoucích nečistot,“ říká holistický a funkční zubař Dmitry Dolgov, DMD of Dentist Lounge v Santa Monice v Kalifornii. “Máta peprná má antibakteriální/antiseptické vlastnosti, které pomáhají bojovat proti škodlivým bakteriím a špatnému dechu.”

Právě tato minimalistická formulace odlišuje GuruNanda od drogistických značek. “Konvenční ústní vody obsahují mnoho různých umělých barviv, přísad a sladidel, které mohou být škodlivé pro ústní mikrobiom,” říká Dr. Dolgov. „Běžné jsou také abrazivní sloučeniny, jako jsou alkoholy a peroxidy [traditional] Ústní vody – mohou být pro náš mikrobiom příliš agresivní, zabíjejí dobré i špatné bakterie a uvádějí nás do dysbiózy. Dobrá ústní voda pomáhá bojovat proti zánětu a podporuje prospěšné bakterie, spíše než aby ničila vše, co jí stojí v cestě.“

Zatímco se zdá, že GuruNanda’s Coconut + Mint Pulling Oil odpovídá tomuto popisu, Dr. Dolgov souhlasí s tím, že má nedostatky. “Další rozdíl, který stojí za zmínku, je mechanismus, ve kterém se liší odtahování oleje a ústní vody,” říká. „Existují dobré ústní vody, které obsahují více přírodních látek a pomáhají remineralizovat zuby – oleje tyto složky neobsahují. Mohou pomoci podpořit zdravý orální mikrobiom, což může nakonec vést k hojení zubů, ale nedostatek hydroxyapatitu nebo fluoridu tento proces velmi zpomaluje při obnově rozpadlých lézí v zubní sklovině.“

Věda za tím

Co mě na GuruNanda Coconut + Mint Pulling Oil zaujalo, je fakt, že byl zkoumán výzkumníky. V jednoduše zaslepené křížové studii provedené společností Ellipse Analytics účastníci používali GuruNanda Coconut + Mint Pulling Oil dvakrát denně po čištění po dobu jednoho týdne a poté dvě různé konkurenční ústní vody po dobu jednoho týdne. Dobrovolníci hlásili větší vnímání bělení, svěžesti dechu a čistoty ústní dutiny, stejně jako sníženou citlivost zubů při používání GuruNandy. Jako někdo, kdo miluje svěží dech, jsem věděl, že to musím zkusit.

Testováno GuruNanda Coconut + Mint Pulling Oil

GuruNanda Coconut + Mint Pulling Oil je dodáván s odměrkou, která vám umožní snadno nalít lžíci produktu. Přestože voní extrémně mátově, má překvapivě jemnou chuť, která podle mého názoru činí méně uspokojivým používáním. I po dvou minutách švihání podle instrukcí mi ústa nepřipadala nijak zvlášť svěží – stále jsem cítil v ústech následky kávy. (Možná proto značka říká, že si po vytažení musíte vyčistit zuby.) Každopádně produkt vůbec neštípal, takže ta výhoda tu je – ale nestačí to k tomu, abych po něm sáhla.

Značka doporučuje vyplachovat až 10 minut denně, takže je možné, že můj dech by se cítil svěžejší, kdybych se k tomu zavázal – a pokud bych ho používal pravidelně po dobu tří týdnů. Ale upřímně, nedovedu si představit, že bych to někdy udělal, protože mastná textura je při kloktání nepřirozená a bez známého pocitu pálení nebo silné chuti je neuspokojivé používat. Delší doba máchání by navíc poskytla oleji více času, aby mi nechtěně vykapal koutek úst a mohl by mi přitom potřísnit košili. To je jedna z nevýhod oil pullingu – může pomoci vyblednout skvrny na zubech, ale také může zanechat skvrny na látce. Z tohoto důvodu to nebudu integrovat do svého každodenního života.

Některé věci, které je třeba mít na paměti

Ačkoli GuruNanda’s Coconut and Mint Pulling Oil má své výhody, Dr. Dolgov varuje, že to nemusí být nejlepší volba pro každodenní použití. “Celkově mohou být esenciální oleje dobrým způsobem, jak kontrolovat akutní infekci/zánět, ale při dlouhodobém každodenním používání je třeba být opatrný,” říká. Protože stejně jako alkoholy v tradičních ústních vodách, esenciální oleje jako mátový olej nejen zabíjejí špatné bakterie, ale také ty dobré, které potřebujeme. “Nejlepší bude zeptat se svého zubaře,” říká.

Dále říká Dr. Dolgov řekl, že GuruNanda Pulling Oil může být prodáván pro bělení, ale samotný proces olejového tahání zuby nevybělí. „Oil pulling nebělí zuby – může zlepšit vzhled některých oblastí odstraněním vnějších skvrn způsobených bakteriemi, ale nemá žádné bělící vlastnosti,“ říká.

Pokud je však vaším hlavním cílem bojovat proti zápachu z úst přirozeně a jste ochotni jej používat až 10 minut v kuse, GuruNanda’s Coconut Mint Pulling Oil by mohl být chytrým doplňkem vaší rutiny péče o ústní dutinu.

Naši redaktoři vybírají tyto produkty nezávisle. Pokud nakoupíte prostřednictvím našich odkazů, Well+Good může obdržet provizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *